official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ZAHROBSKA Sarka
1985
CZE
2:12.62
6.00
2
JACQUEMOD Ingrid
1978
FRA
+0.33
8.16
3
ZETTEL Kathrin
1986
AUT
+0.64
10.20
4
GIANESINI Giulia
1984
ITA
+0.84
11.51
5
FISCHBACHER Andrea
1985
AUT
+1.00
12.56
6
DREV Ana
1985
SLO
+1.18
13.74
7
BLIENINGER Anja
1981
GER
+1.26
14.27
8
RUIZ CASTILLO Carolina
1981
ESP
+1.46
15.58
9
KIRCHGASSER Michaela
1985
AUT
+1.56
16.23
10
SPLAWINSKI Sophie
1985
CAN
+1.59
16.43
11
KELLEY Jessica C
1982
USA
+1.64
16.76
12
LALIVE Caroline
1979
USA
+1.71
17.22
12
HIROI Noriyo
1976
JPN
+1.71
17.22
14
GRAND Rabea
1984
SUI
+1.80
17.81
15
PELTIER Audrey
1981
FRA
+1.81
17.87
16
ALFIERI Camilla
1985
ITA
+1.92
18.60
17
MIELKE Kristen
1982
USA
+2.01
19.19
18
BERGER Silvia
1980
AUT
+2.03
19.32
19
JANYK Britt
1980
CAN
+2.09
19.71
20
BERGMANN-SCHMUDERER Monika
1978
GER
+2.11
19.84
21
BERTRAND Marion
1984
FRA
+2.24
20.69
22
JELUSIC Ana
1986
CRO
+2.76
24.11
23
BREMSETH Lisa
1979
NOR
+2.85
24.70
24
DUVILLARD Julie
1978
FRA
+2.91
25.09
25
GERG Annemarie
1975
GER
+3.44
28.57
26
COLOMBAN Emmanuelle
1981
FRA
+3.62
29.75
26
WILHELM Kathrin
1981
AUT
+3.62
29.75
28
FERNSEBNER Carolin
1986
GER
+3.73
30.47
29
GEISLER Martina
1986
AUT
+3.75
30.60
30
SANTON Aurelie
1982
FRA
+3.89
31.52
31
STUFFER Verena
1984
ITA
+3.95
31.91
32
MCCARTY Bryna
1983
USA
+4.19
33.49
33
SCHAEDLER Sarah
1982
LIE
+4.25
33.88
34
LOLOVIC Jelena
1981
SCG
+4.39
34.80
35
HARGIN Janette
1977
SWE
+4.41
34.93
36
ROBNIK Mateja
1987
SLO
+4.45
35.19
37
MORANDINI Claudia
1982
ITA
+4.60
36.18
38
DESFORGES Emilie
1983
CAN
+4.68
36.70
39
BACHMANN Silke
1977
ITA
+4.99
38.73
40
PITTIN Alessia
1983
ITA
+5.16
39.85
41
GINI Sandra
1982
SUI
+5.20
40.11
42
MADER Regina
1985
AUT
+5.45
41.75
43
VIKEN Line
1981
NOR
+5.51
42.15
44
GSCHNITZER Miriam
1982
ITA
+5.52
42.21
45
LINDELL-VIKARBY Jessica
1984
SWE
+5.59
42.67
46
SPONRING Christine
1983
AUT
+5.95
45.03
Did not qualify for 2nd run
PERSYN Karen
1983
BEL
HUBER Sina
1986
SUI
BORDEAU Julie
1987
FRA
WATSCHINGER Michaela
1985
ITA
WORLEY Tessa
1989
FRA
MAZZOTTI Lucia
1985
ITA
JOCHER Theresia
1986
GER
PREFONTAINE Marie-Pier
1988
CAN
RUBENS Shona
1986
CAN
SIMARI BIRKNER Macarena
1984
ARG
JAZBEC Katja
1988
SLO
SIORPAES Wendy
1985
ITA
MACULOVA Sona
1987
SVK
DEMETZ Stefanie
1986
ITA
KUERNER Alenka
1986
SLO
FANCHINI Elena
1985
ITA
BORSOTTI Camilla
1988
ITA
BERTHOD Pascale
1987
SUI
BONJOUR Aline
1985
SUI
LONGHINI Hilary
1986
ITA
MEYER Cathrine
1987
NOR
METRAILLER Javine
1986
SUI
JOEHR Christine
1986
SUI
ALIEVA Olesja
1977
RUS
COLETTI Alexandra
1983
ITA
COOK Stacey J
1984
USA
SCHNARF Johanna
1984
ITA
GISIN Dominique
1985
SUI
MUELLER Anne Marie
1980
NOR
HRSTKOVA Lucie
1981
CZE
VANDERBEEK Kelly
1983
CAN
TROJER Karoline
1984
ITA
LATHROP Jenni T
1983
USA
KRZYZYNSKA Dagmara
1981
POL
SIMARI BIRKNER Maria Belen
1982
ARG
Did not finish 2nd run
LOESETH Lene
1986
NOR
COSTAZZA Chiara
1984
ITA
GASIENICA DANIEL Agnieszka
1987
POL
GMUER Miriam
1986
SUI
WENGER Monika
1984
SUI
MERIGHETTI Daniela
1981
ITA
RICHARDSON Kaylin L
1984
USA
ROSS Lauren
1982
USA
HOELZL Kathrin
1984
GER
KELLY Gail
1979
CAN
RUMPFHUBER Ingrid
1981
AUT
FLEISS Nika
1984
CRO
ZEISER Daniela
1983
AUT
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
Did not start 1st run