official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MARKSTEINER Felix
2002
AUT
1:49.58
53.19
2
STARK Florian
2001
AUT
+0.05
53.65
3
HAID Fabian
2001
AUT
+0.43
57.15
4
NANTSCHEV Simon
1998
GER
+0.46
57.43
5
WINKLER Manuel
1995
AUT
+0.77
60.29
6
KOTHGASSER Pirmin
2001
AUT
+0.91
61.58
7
PFURTSCHELLER David
2001
AUT
+0.95
61.95
8
TRITSCHER Luis
2002
AUT
+1.29
65.08
9
PRACHENSKY Lucas
2002
AUT
+1.45
66.55
10
UNTERSANDER Romano
2001
SUI
+1.81
69.87
11
URY Balint
2003
HUN
+1.88
70.52
12
SAGER Gianluca
2002
AUT
+1.91
70.79
13
GRUBER Markus
2003
AUT
+1.95
71.16
14
RANKIN Charles
2001
GBR
+2.28
74.20
15
JACHMANN Valentin
2001
GER
+2.39
75.22
15
WINZELY Daniel
2002
AUT
+2.39
75.22
17
KAISER Manuel
2003
AUT
+3.00
80.84
18
PICHLER Rupert
1999
AUT
+3.02
81.03
19
VRANICAR Oto
2001
SLO
+3.28
83.42
20
BOECK Kilian
2002
AUT
+3.30
83.61
21
NEUKOM Simeon
2001
LIE
+3.39
84.44
22
STEININGER Julian
2001
AUT
+3.59
86.28
23
WOLF Levin
2003
SUI
+3.83
88.49
24
RINDLER Benjamin
2002
AUT
+4.07
90.70
25
OPPENEDER Alexander
2002
AUT
+4.12
91.16
26
JOEBSTL Georg
2003
AUT
+4.18
91.72
27
PERSCHLER Gregor
2002
AUT
+4.37
93.47
28
GIGER Marco
2000
SUI
+4.62
95.77
29
DOYLE Jake
2001
GBR
+4.72
96.69
30
JAHN Julian
2002
AUT
+4.96
98.91
31
KIEN Lukas
2002
AUT
+5.14
100.57
32
STOJANOVIC Rok
2002
SLO
+5.39
102.87
33
POELL Christoph
2003
AUT
+5.51
103.98
34
KRELJ Rozle
2002
SLO
+5.54
104.25
35
ETTL Michael
2003
AUT
+5.70
105.73
36
WEINHAEUPL Nico
2003
AUT
+7.41
121.49
37
DZICOEV Roman
2003
CZE
+7.56
122.87
38
ZURL Alexander
2002
AUT
+7.63
123.52
39
STEINER Samuel
2003
AUT
+8.19
128.68
40
JENSEN Christian Skov
2000
DEN
+8.21
128.86
41
KADE Matteo
2003
SUI
+8.87
134.94
42
RIEDLSPERGER Elias
2003
AUT
+9.10
137.06
43
ASCHABER Michael
2003
AUT
+10.95
154.12
44
PRATTES Mathias
2003
AUT
+11.28
157.16
45
BURGSCHWAIGER Thomas
2003
AUT
+12.40
167.48
46
DEJACO Lukas
2003
AUT
+13.06
173.56
47
BELEHAR Luka
2003
SLO
+13.78
180.20
48
HISHIKI Kaoru
2003
JPN
+15.73
198.17
49
SIEGRIST Beat
1995
SUI
+20.17
239.10
50
ENGEL Julian
2003
GER
+20.31
240.39
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
GLUECK Gerald
1954
AUT
WEGERER Claudio
2002
AUT
MITTERMAYR Constantin
2003
AUT
BERGMAYER Bernhard
1999
AUT
SCHLAEPPI Sebastian
2003
SUI
BESZTERCZEY Kristof
2003
HUN
KLINGLER Felix
1999
GER
MAROTY Matyas
2000
HUN
SLADE Ted
2003
GBR
SUDO Ryo
2003
JPN
EHRENMUELLER David
2002
AUT
SCHMIDT Tobias
1999
GER
WALCH Martin-Luis
2003
AUT
PUTZ Michael
2001
AUT
POELL Marco
2000
AUT
LUSSNIG Nicolas
2001
AUT
GSTREIN Nicolas
2002
AUT
Did not start 1st run