official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MIZINTSEV Ivan
2003
RUS
2:05.18
61.82
2
CINCELLI Fabian
2002
ITA
+0.05
62.11
3
VIGNOLA Matteo
2003
ITA
+0.38
64.04
4
CLAUS Luca
2002
ITA
+0.99
67.59
5
BUIO Daniele
2000
ITA
+1.07
68.06
6
STANGL Simon
2001
ITA
+2.09
74.01
7
RASOM Daniele
2002
ITA
+2.27
75.06
8
SLOMP Marco
2001
ITA
+3.54
82.46
9
SPERI Tommaso
2004
ITA
+3.72
83.51
10
DICHRISTIN Ivan
2004
ITA
+3.79
83.92
11
ZANOL Andrea
2004
ITA
+3.88
84.45
11
RECCHIA Alex
2001
ITA
+3.88
84.45
13
OLCESE Tommaso
2004
ITA
+4.35
87.19
14
ROSSI Filippo
2002
ITA
+4.64
88.88
15
GASPERI Pietro
2004
ITA
+4.72
89.35
16
UBERTAZZI Gianluca
2004
ITA
+5.49
93.84
17
CHINCARINI Pietro-angelo
2004
ITA
+6.38
99.03
18
FORRER Christian
2002
ITA
+6.88
101.94
19
CAPRETTI Tommaso Guglielmo Francesco
2003
ITA
+7.00
102.64
20
COSSA Roberto
2004
ITA
+7.72
106.84
21
COLLINI Mattia
2003
ITA
+7.97
108.30
22
CECCARELLI Francis
2003
ITA
+8.18
109.52
23
DE GARA Alessandro
2004
ITA
+9.21
115.53
24
LAGEDER Manuel
2003
ITA
+9.50
117.22
25
DABERTO Ervin
2003
ITA
+12.64
135.53
26
CACCIATORE Alessio
2002
ITA
+13.31
139.44
27
PICCIONI Gabriele
2002
ITA
+13.52
140.66
28
MAZZOLA Nicola
2003
ITA
+14.32
145.33
29
LUONGO Alessandro
2004
ITA
+16.19
156.23
30
PANGRAZZI Stefano
2002
ITA
+16.26
156.64
31
BONALDI Gabriel
2004
ITA
+16.80
159.79
32
COIN Jacopo
2004
ITA
+17.15
161.83
33
GABRIELLI Kristian
2004
ITA
+17.74
165.27
34
PANZERA Luca
2002
ITA
+19.53
175.71
35
BOSSEMS Giovanni
2004
ITA
+19.76
177.05
36
TAMPUCCI Davide
2002
ITA
+20.38
180.67
37
RIGHI Giorgio
2004
ITA
+24.00
201.78
38
ANTONELLI Luca
2003
ITA
+24.06
202.13
39
GUAZZONI Carlo
2003
ITA
+25.19
208.72
40
BORNANCINI Nicolo
2004
ITA
+25.69
211.63
41
FAUSTINELLI Luca Vu
2004
ITA
+28.19
226.21
42
IORI Leonardo
2004
ITA
+29.02
231.05
43
ALBERTINI Francesco
2003
ITA
+34.76
264.53
Did not finish 2nd run
LOMBARDI Dariomarco
2004
ITA
DALLAGIACOMA Emanuele
2004
ITA
OSSANNA Daniele
2004
ITA
BREGOLATO Loris
2003
ITA
DALLA SERRA Cristian
2004
ITA
CROCE Francesco
2004
ITA
DE SANTI Manuel
2003
ITA
BELLANTE Federico
2004
ITA
FERRARI Riccardo
2003
ITA
DELLANTONIO Andrea
2004
ITA
ALBERTI Matteo
2002
ITA
BOGHETTO Alberto
2004
ITA
OBLETTER Luca
2003
ITA
BONELLI Thomas
2004
ITA
BONESI Marco
2003
ITA
MARMARELLIS Christos
2002
GRE
ZANETTI Andrea
2003
ITA
MATTIOLI Daniel
2002
ITA
DELLANTONIO Fabio
2002
ITA
COLLINI Filippo
2001
ITA
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
GUGLIELMINI Andrea Ezio
2004
ITA
BARTOLI Sergio Bartolo
2002
ITA
COSTA Giacomo
2003
ITA
PANZERA Andrea
2004
ITA
DIES Alessandro
2004
ITA
MARASTONI Tommaso
2004
ITA
CATI Alessandro
2004
ITA
SANDINI Enea
2004
ITA
LONGOBARDI Matteo
2004
ITA
DAMINATO Tommaso
2001
ITA
MORENO Alessandro
2002
ITA
MOCHEN Sebastiano
2004
ITA
GOSETTI Elia
2003
ITA
CONCI Guido
2002
ITA
CASAROTTO Andrea
2003
ITA
MURARA Emanuele
2003
ITA
BUTTURINI Pietro
2004
ITA
SEGATO Marco
2003
ITA
BILONI Michael
2004
ITA
BUFFATTI Pietro
2000
ITA
PETTINI Nicolo
2004
ITA
RASOM Kristian
2004
ITA
ZANIN Edoardo
2004
ITA
VIERO Tommaso
2004
ITA
BIASI Alessandro
2003
ITA
PAROLARI Francesco Giacomo
2004
ITA
MONI Giovanni
2004
ITA
PILATI Nicolo
2003
ITA
GENTILINI Kevin
2004
ITA
LAGANA Francesco
2003
ITA
PISCANEC Alessandro
2004
ITA
SLANZI Lorenzo
2003
ITA
ROSSI Vittorio
2002
ITA
PERNSTICH Adrian
2003
ITA
PESAVENTO Pietro
2003
ITA
DEBERTOL Jannes
2002
ITA
BATTISTONI Tommaso
2004
ITA
BONATO Tommaso
2002
ITA
BERKIN Derin
2002
TUR
DE CARLI Federico
2000
ITA
IORI Lorenzo
2001
ITA
EIRAS Felipe
2002
ARG
GIOVANNONE Davide
2001
ITA
PLATTNER Manuel
2002
ITA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run