official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MORGAN Oliver
2001
USA
1:39.51
44.38
2
MATHERS Jeremy
2001
USA
+1.69
56.78
3
KINSELLA Kellen
2001
USA
+1.92
58.47
4
PETANJKO William
2003
CRO
+2.56
63.16
5
OSTOLIDI Alex
2003
ITA
+2.84
65.21
6
MUTO Andrea Pasquale
2001
ITA
+5.18
82.38
7
SKERK Maks
2004
ITA
+5.44
84.29
8
WINZELY Daniel
2002
AUT
+6.15
89.50
9
VON STEUN Vincent
2001
GER
+6.22
90.01
10
VILALTA Marc
2002
ESP
+6.24
90.16
11
COCHETTI Daniele
2004
ITA
+6.28
90.45
12
LA GRASSA Francesco
2004
ITA
+6.34
90.89
13
ANDREYCIC Lukas
2004
AUT
+6.40
91.33
14
UNTERWANDLING Florian
2004
AUT
+6.54
92.36
15
SANELLI Paolo
2004
ITA
+6.90
95.00
16
DEL LATTE Mattia
2001
SLO
+6.97
95.51
17
DEL TORRE Mattia Mario
2004
ITA
+6.98
95.58
18
DAL FARRA Mattia
2003
ITA
+6.99
95.66
19
SAPUTO Giorgio
2003
ITA
+7.34
98.23
20
PATRIARCA Mattia
2003
ITA
+7.76
101.31
21
CORTI Brando
2003
ITA
+8.26
104.97
22
ROSSONI Federico
2001
ITA
+8.51
106.81
23
BISATTI Elia
2003
ITA
+9.83
116.49
24
TAUCER Alan
2002
ITA
+10.60
122.14
25
RUDROFF Gabriel Wolfgang
2002
RUS
+10.80
123.61
26
BILLIANI Stefano
2004
ITA
+11.08
125.66
27
KERPAN Nikola
2003
ITA
+12.16
133.59
28
LA TORA Ludovico
2004
ITA
+14.83
153.17
29
HEBRANK Tobias
2004
AUT
+14.95
154.05
30
CAROLI Davide
2004
ITA
+15.76
159.99
31
DI LENA Rudy
2004
ITA
+15.77
160.07
32
TOMAT Matteo
2003
ITA
+17.19
170.48
33
MANZOCCHI Antonio
2004
ITA
+17.25
170.93
34
BRUSATIN Matteo
2004
ITA
+18.96
183.47
35
SIORPAES Sebastiano
2004
ITA
+19.52
187.58
36
ZULIAN Nicholas
2003
ITA
+19.78
189.49
37
CLAAR Massimiliano
2004
ITA
+20.04
191.39
38
NARDELLA Samuele
2004
ITA
+25.52
231.59
39
RIZZI Mattia
2000
ITA
+27.81
248.39
40
CENDRON Stefano
2004
ITA
+32.09
279.79
Did not finish 2nd run
RAFFA Edoardo
2004
ITA
MENTIL Francesco
2003
ITA
LA PORTA Emilio
2003
ITA
CERENTIN Roberto
2004
ITA
ZETKO Luka
2004
ITA
PASINI Otto
2004
ITA
QUINZ Luca
2004
ITA
VOJINOVIC Dusan
2004
SRB
MAGNET Stefan
2002
AUT
BARATO Pietro
2001
ITA
WOLF Gabriel
2004
AUT
BOTKA Timo
2003
SVK
COLOMBO Enrico
2001
ITA
SULE Jan
2003
ESP
BEGOVIC Roko
2003
CRO
VIDONI Giacomo Antonio
2002
ITA
LJUTIC Tvrtko
2002
CRO
FLANAGAN Gray
2001
USA
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
SPADON Pietro
2004
ITA
DANDREA Francesco
2004
ITA
LUCHETTI Simone
2003
ITA
CATTAINO Andrea
2003
ITA
HIGUERAS Jose Tomas
2004
CHI
CAPUTO Lorenzo
2004
ITA
GRAF Andre
2003
ITA
PAJALIC Grgur
2003
CRO
PISANI Gregorio
2003
ITA
MUTO Francesco
2002
ITA
MANDOZZI Nicola
2003
ITA
RIEGLER Samuel
2004
AUT
GERDOL Janko
2003
SLO
BUCHACHER Jakob
2004
AUT
ORESIC Otto
2004
CRO
ROBERTS Keir
2002
NZL
MADDALENA Sebastiano
2003
ITA
BENEDETTI Alberto
2003
ITA
MONTEGGIA Edoardo
2003
ITA
KAMMLER Hannsgernot
2002
AUT
HOZMANN Rudolf
2004
HUN
KOVAC Tilen
2004
SLO
SVETLICIC Miha
2004
SLO
RAMICONE Paolo
2003
ITA
LEMPONEN Mikko
2004
FIN
HUDSON Tom
2001
GBR
SEVERI Arturo
2003
ITA
AGOSTINIS Cristiano
2002
ITA
MIRNIK Maks Jan
2000
SLO
MINTEGUI Ander
2003
ESP
BESO Samuel
2002
ESP
MICHALIK Michal
2000
POL
PENNINGTON Trent
2002
USA
GALLINA Simone
2000
ITA
PARAZETTE Oliver
2002
USA
PREZZOLINI Giacomo
2000
ITA
BAILEY Axel
2001
USA
DOYLE Jake
2001
GBR
Disqualified 1st run
Did not start 1st run