official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GABRIEL GUTIERREZ Bartumeu
2000
AND
1:39.56
43.83
2
NEFF Alois
2001
GER
+0.61
48.30
3
MAMMARELLA Goffredo
2001
ITA
+0.65
48.60
4
IOZZELLI Davide
1999
ITA
+0.66
48.67
5
TEMERTZOGLOU Zachary
2001
CAN
+0.84
49.99
6
CORNELLA GUITART Xavier
2001
AND
+1.41
54.17
7
VALLECILLO Juan Pablo
1999
ARG
+1.56
55.27
8
BENETTON Luca
2000
ITA
+1.60
55.56
9
STREIBL Marius
2001
GER
+1.93
57.98
10
BLANDFORD Kyle
2003
CAN
+2.03
58.71
11
ANGELI Mattia
2000
ITA
+2.11
59.30
12
TANGHETTI Davide
2002
ITA
+2.79
64.29
13
PEDRONCELLI Valerio
2002
ITA
+3.05
66.19
14
OCCHI Davide
2001
ITA
+3.33
68.25
15
CATTANEO Federico
2001
ITA
+3.64
70.52
16
ALARCON Bautista
2002
ARG
+3.81
71.77
17
BELLARDINI Emilio
2003
ITA
+3.90
72.43
18
SANTACROCE Francesco
2001
ITA
+3.99
73.09
19
ABRISHAMI Diaco
2002
GBR
+4.29
75.29
20
CHRISTEY David
1999
GBR
+4.63
77.78
21
HUDSON Tom
2001
GBR
+4.74
78.58
22
NEUKOM Simeon
2001
LIE
+5.53
84.38
23
CUNNINGHAM Jack
2002
GBR
+6.33
90.24
24
DOYLE Jake
2001
GBR
+6.90
94.42
25
POZZI Francesco
2003
ITA
+7.82
101.17
26
ANTONIOLI Jacopo Luigi
2003
ITA
+7.97
102.27
27
PINI Max
2002
GBR
+8.72
107.77
28
MASQUELIER Louis
2003
BEL
+8.91
109.16
29
RILEY Mitchell
2001
AUS
+9.79
115.61
30
CLARKE Alexandre
2003
GBR
+12.04
132.11
31
GUERINONI Davide
2000
ITA
+13.04
139.44
32
HAY Adam
2001
GBR
+14.02
146.63
33
DAVIES Alex
2002
GBR
+14.87
152.86
34
SHEPHERD Calum
2000
GBR
+15.18
155.13
35
HUPPACH Josef
2002
GBR
+15.77
159.46
36
OCONNOR Charlie
2003
GBR
+17.91
175.15
37
TUBBS Charlie
2003
GBR
+20.35
193.04
38
BLOOM Ryan
2001
GBR
+21.81
203.75
39
SMITH Matthew
2002
GBR
+23.16
213.65
40
LUCAS Oliver
2002
GBR
+24.30
222.00
41
BREIJER Maks
2001
NED
+25.47
230.58
42
WILLIAMS-GRAVENER David
2001
GBR
+26.12
235.35
43
THOMPSON Joseph
2003
GBR
+28.37
251.85
44
ROLFE Joshua
2002
GBR
+37.99
322.38
Did not finish 2nd run
MACDONALD Cameron
2003
GBR
ELLIS Hamish
2002
GBR
ROWBOTTOM Oliver
2003
GBR
GRIEVE Joe
2003
GBR
HALL Alistair
2003
GBR
HART Benjamin
2003
GBR
BODE DEN Luka
2001
NED
RIEGER Sean
2001
USA
BENNETT Elliott
2003
GBR
HUISMAN MURO Kaylan
2003
GBR
CLAUDANI Alberto
2003
ITA
LEEK David
2000
NED
THORDARSON Georg Fannar
1999
ISL
BUTTERWORTH Thomas
2002
GBR
NOVAK Oskar
2000
CZE
RANKIN Charles
2001
GBR
Did not finish 1st run
SMITH Alexander
2003
GBR
STEWARD Oliver
2000
GBR
WALTON Flynn
2003
GBR
PRICE Joshua
2001
GBR
MOORE Benedict
2001
GBR
MCINTYRE Scott
2002
GBR
HANNAN James
2001
GBR
RAMPTON Thomas
2003
GBR
PRUNERI Andrea
2002
ITA
MOEHRING Roy
1999
NED
SURINI Marco Luigi
2002
ITA
PAPOTTI Edoardo Franco
2001
ITA
PIROZZI Nicolas
2002
CHI
HOLMES Robert
2002
GBR
VALADKA Aleksas
2003
CAN
WEEKS Oliver
2001
GBR
GUIGONNET Edouard
2001
GBR
VILLENEUVE Kobe
2001
CAN
SLADE Ted
2003
GBR
KARAVASILI Leonidas
1999
GBR
KLIMA Adam
2001
CZE
GRAVIER Tiziano
2002
ARG
Disqualified 1st run
Did not start 1st run