official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SALARICH Joaquim
1994
ESP
1:51.69
20.43
2
KETTERER David
1993
GER
+0.08
20.95
3
RUELAND Simon
1997
AUT
+0.28
22.26
4
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
+0.36
22.78
5
OBERHAMBERGER Simon
2000
AUT
+0.61
24.42
6
ZINGERLE Hannes
1995
ITA
+0.87
26.12
7
PUENTE TASIAS Alejandro
1994
ESP
+1.23
28.47
8
KASTLUNGER Tobias
1999
ITA
+1.26
28.67
9
KUNZ Florian
2000
SUI
+1.65
31.21
10
MAECHLER Reto
2001
SUI
+1.79
32.13
11
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
+1.92
32.98
12
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
+1.93
33.04
13
ISHII Tomoya
1989
JPN
+2.01
33.57
14
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
+2.10
34.16
15
GARAY Aingeru
1998
ESP
+2.17
34.61
16
RADAMUS River
1998
USA
+2.66
37.82
17
GASSER Lukas
2001
AUT
+2.87
39.19
18
SNORRASON Sturla Snaer
1994
ISL
+3.18
41.21
19
AX SWARTZ Fabian
2004
SWE
+3.69
44.55
20
ANTONIOU Ioannis
1995
GRE
+5.41
55.79
21
CINCELLI Fabian
2002
ITA
+6.43
62.46
22
ADAMS Jack
1998
NZL
+7.67
70.56
23
DRUKAROV Andrej
1999
LTU
+7.81
71.48
24
VALLECILLO Juan Pablo
1999
ARG
+11.56
95.99
Did not finish 2nd run
GERMANIS Emils
2002
LAT
GOTTARDI Alessio
2001
ITA
LUNDQUIST Philip
2003
SWE
CORNELIUS Cooper
1999
USA
ERMESKOG Lucas
2003
SWE
DYRBYE Casper
1996
DEN
ZAZZARO Giovanni
1999
ITA
GREBER Jakob
2003
AUT
POHJOLAINEN Jesper
2001
FIN
GSTREIN Nicolas
2002
AUT
SCHRAGL Stefan
1999
AUT
KUNZ Delio
1999
SUI
HACKER Pirmin
1996
AUT
NORYS Frederik
1996
GER
OPETNIK Moritz
1998
AUT
SEYMOUR Jett
1998
USA
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
YUNG Hau Tsuen Adrian
2004
HKG
ARAMBURO Lucas
2004
CHI
PYE Ryan
2004
GBR
DAUKULS Georgs
2004
LAT
BERGMANIS Aksels
2003
LAT
ABELE Gustavs Harijs
2003
LAT
BERKIN Derin
2002
TUR
HUDSON Tom
2001
GBR
ALONSO Bautista
2000
ARG
DOYLE Jake
2001
GBR
LEGGETT Connor
2000
AUS
SLADE Ted
2003
GBR
SZKOLA Bartosz
2002
POL
SURKOS Ondrej
2000
CZE
CAMPOSILVAN Filippo
1999
ITA
RICCUCCI Alessandro
1997
ITA
BIALOBRZYCKI Przemyslaw
2001
POL
MIZINTSEV Ivan
2003
RUS
ORTEGA Albert
1998
ESP
SARTORI Gabriele
2001
ITA
ARMSTRONG Carter
1997
CAN
SJOBERG Marlon
1997
FIN
GEDRA Zaks
1998
LAT
VON SIEBENTHAL Patrick
2001
SUI
COMERFORD Cormac
1996
IRL
RONCHI Giorgio
1999
ITA
SZOLLOS Barnabas
1998
ISR
SALINI Alessandro
1998
ITA
JARVIKARE Henrik
1999
FIN
HOFER Damian
1999
ITA
WAKATSUKI Hayata
1999
JPN
MATSUMOTO Tatsuki
1996
JPN
BIRKNER DE MIGUEL Tomas
1997
ARG
MILLER Andrew
1998
USA
RIUS GIMENEZ Alex
1998
AND
ESTEVE Axel
1994
AND
ROSSUM VAN Max
1998
NED
POTH Robert
1997
GBR
ZVEJNIEKS Miks
1995
LAT
ZINGERLE Alex
1992
ITA
KUONEN Lars
1995
SUI
LEEVER Alex
1995
USA
KIPPEL Dionys
1998
SUI
DEL CAMPO Juan
1994
ESP
LEITGEB Richard
1994
AUT
WINTERS Luke
1997
USA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run