official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HOERHAGER Lisa
2001
AUT
1:28.29
23.00
2
GERMANE Dzenifera
2003
LAT
+0.99
31.19
3
MAEDA Chisaki
1998
JPN
+1.18
32.76
4
GORNOSTAEVA Anastasia
1999
RUS
+1.67
36.81
5
OBERLADER Carolina
1999
AUT
+1.83
38.13
6
SCHILCHER Anna
2000
AUT
+2.09
40.28
7
GIORDANO Flavia Diletta
2001
ITA
+2.13
40.61
8
GRILL Lisa
2000
AUT
+2.55
44.08
9
LINGG Charlotte
1999
LIE
+2.99
47.72
10
LORENZ Bernadette
1998
AUT
+3.33
50.53
11
OPLOTNIK Anja
2002
SLO
+3.43
51.36
12
FARBMACHER Lea
2002
AUT
+3.65
53.18
13
BLOK Noa
2000
NED
+3.93
55.49
14
OLIVIER Victoria
2004
AUT
+4.31
58.64
14
PALLA Victoria
2001
GBR
+4.31
58.64
16
FALCH Natalie
2004
AUT
+4.56
60.70
17
PUTZ Selina
1999
AUT
+4.64
61.36
18
WIESMUELLER Nina
2002
AUT
+4.66
61.53
19
OBLAK Rebeka
2001
SLO
+5.10
65.17
20
STEURER Elena
2002
AUT
+5.15
65.58
21
CIGLIC Zana
2001
SLO
+5.21
66.08
22
NEURAUTER Ann-Kathrin
2003
AUT
+8.63
94.35
23
SPIELBERGER Carmen
2002
AUT
+9.11
98.32
24
ZEGG Leonie
2004
AUT
+9.34
100.23
25
WECHSELBERGER Anna Maria
2003
AUT
+10.45
109.40
26
POTTER Shannon
2001
GBR
+11.72
119.90
27
ESS Nina
2003
AUT
+12.64
127.51
28
STURM Sophia
2004
GER
+12.93
129.91
29
JUERGES Emily
2004
AUT
+13.33
133.22
30
GSODAM Sarah
2004
AUT
+13.62
135.61
31
GRUBER Marie-Theres
2002
AUT
+13.87
137.68
32
DRAGASCHNIG Sarah
2004
AUT
+14.17
140.16
33
STOELLINGER Amelie
2004
AUT
+14.69
144.46
34
KRAFT Lisa
2001
AUT
+14.95
146.61
35
PREMSTALLER Eva
2004
AUT
+16.78
161.74
36
RIEDL Victoria-Vivien
2004
AUT
+17.99
171.75
37
HROVATH Victoria
2004
AUT
+18.26
173.98
38
JACKSON Ellie
2002
GBR
+20.71
194.23
39
ZASS Zoe
2004
GBR
+23.28
215.48
Did not finish 2nd run
PFURTSCHELLER Hannah
2004
AUT
DUKANOVIC Julia
2002
AUT
WEBER Vanessa
2004
AUT
RAUCHMANN Anna
2004
AUT
STOETTNER Juliane
2003
AUT
RABOU Noa
2004
NED
SUGIMOTO Himaka
2003
JPN
LEE Francesca
1998
GBR
KRAJEWSKA Daria
1998
POL
LOCHNER Katharina
2000
GER
LEITNER-HOELZL Amelie
2003
AUT
HEIN Diana
2000
AUT
ABDULKAIUMOVA Rinata
1999
RUS
PILZ Lisa
2000
AUT
GSTREIN Sarah
2002
AUT
FLATSCHER Julia
2000
AUT
DVORNIK Pika
1992
SLO
GIRINA Vitalina
2001
RUS
EGGER Magdalena
2001
AUT
WIDMOSER Monika
2000
AUT
SANDULLI Elena
2000
ITA
WALDAUF Sophia
2001
AUT
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
FISCHER Sophie
2004
AUT
SCHOEPF Elena
2004
AUT
ACKER Filippa
2004
AUT
EDER Annalena
2004
AUT
ARMENI Thaleia
2003
CYP
EPIPHANIOU Georgia
2002
CYP
BLOK Finn
2003
NED
BARTHOLOMEUS Leonie
2003
GER
EIBL Nicole
2003
AUT
RIEGLER Elisa
2004
AUT
NEUHAUSER Lena
2003
AUT
DROBNIC Nina
2003
SLO
GROSS Julia
2001
AUT
ARZBERGER Sophia
2001
GER
LIPBURGER Lea
2003
AUT
BRUCE Abi
2000
GBR
GAUSTERER Ronja
2002
AUT
SINIGOI Caterina
2003
ITA
STROLZ Laura
2000
AUT
LEEB Patricia
2003
AUT
MUROVEC Nika
2002
SLO
WOESS Laura
2000
AUT
KUNTSCHNER Linda
1999
AUT
TOTH Zita
2002
HUN
GIGLER Sonja
2001
AUT
HILLER Linda
2002
AUT
SAGUEZ Coline
2000
FRA
PFURTSCHELLER Valentina
2002
AUT
MELNIKOVA Polina
2001
RUS
SCHATTBACHER Josefina
1998
AUT
EXENBERGER Elena
2000
AUT
LINGG Pia
2000
AUT
NIEDERDORFER Melanie
2000
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run