official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
PERATHONER Max
2003
ITA
1:38.39
48.25
2
PFURTSCHELLER David
2001
AUT
+0.10
48.99
3
BACHER Jonas
2002
ITA
+0.91
55.00
4
PALAMARAS Nickco
2004
USA
+1.20
57.15
5
HOPFGARTNER Raffael
2003
ITA
+1.21
57.23
6
STANGL Simon
2001
ITA
+1.38
58.49
7
SCHIESTL Markus
2002
AUT
+2.58
67.39
8
PUTZER Simon
2001
ITA
+3.30
72.73
9
GANDINI Alessandro
2001
ITA
+3.66
75.41
10
SCHMID Philipp
2000
GER
+3.91
77.26
11
HARASAWA Kotaro
2004
JPN
+3.93
77.41
12
KAUFMANN Matthias
2004
ITA
+5.30
87.57
13
COMPLOJ Marc
2004
ITA
+5.77
91.06
14
VINCENZI Lorenzo
2003
ITA
+5.81
91.36
15
DICHRISTIN Ivan
2004
ITA
+5.90
92.02
16
FERRARI Alessandro
2003
ITA
+6.05
93.14
17
TSCHAN Fynn-Jorgen
2003
GER
+6.14
93.81
18
DEL TORRE Mattia Mario
2004
ITA
+6.34
95.29
19
LINSE Aleix
2001
NED
+8.53
111.54
20
CAPUTI Valentino
2004
BRA
+9.17
116.29
21
MULSER Hannes
2004
ITA
+9.43
118.22
22
LUDWIG Max
2002
GER
+10.30
124.67
23
PICCIONI Gabriele
2002
ITA
+10.37
125.19
24
HEISLITZ Paul
2002
GER
+11.41
132.91
25
HISHIKI Kaoru
2003
JPN
+17.58
178.68
26
BOSSEMS Giovanni
2004
ITA
+20.88
203.17
Did not finish 2nd run
RAINER Jakob
2004
ITA
BRAUN Felix
2004
ITA
HOZMANN Rudolf
2004
HUN
BOTZNER Max
2004
ITA
BERTAGNOLLI Alessandro
2004
ITA
GIOVANNONE Davide
2001
ITA
COMPLOJ Rene
2002
ITA
BRERA Roberto
2001
ITA
MERANER Thomas
2002
ITA
TESTA Gianluca
2004
ITA
KAISER Manuel
2003
AUT
RAINER Thomas
2003
AUT
COMPLOJ Matthias
2002
ITA
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
GASPERI Pietro
2004
ITA
BREGOLATO Loris
2003
ITA
LOGIOTATOS PETRU Thomas
2004
ITA
HAUERLAND Antonin
2004
CZE
PINEIDER Andy
2004
ITA
ZOEGGELER Jonas
2004
ITA
VERRA Nicola
2004
ITA
SANDINI Enea
2004
ITA
GABRIELLI Kristian
2004
ITA
LOCHMANN Tommy
2004
ITA
KUERSTEN Julian Cornelius
2004
ITA
MAEHLER Luis
2004
GER
DI GENOVA Matteo
2004
ITA
SILLER Maximilian
2003
ITA
LAGEDER Manuel
2003
ITA
PALLUA Giovanni
2004
ITA
ROSSONI Federico
2001
ITA
PLUNGER Jan
2004
ITA
BONELLI Thomas
2004
ITA
USTA Berkin
2000
TUR
LA GRASSA Francesco
2004
ITA
RANZI Maximilian
2001
ITA
RIEDMANN Christopher
2004
AUT
PALLA Raphael
2004
ITA
BERNARDI Jacopo
2002
ITA
DIJKSMAN Christopher
2003
NED
STAUDER Gabriel
2003
ITA
TRUDEAU Simon
2003
CAN
LOCHMANN Niki
2002
ITA
PLATTNER Manuel
2002
ITA
LAMP Emanuel
2004
ITA
KROESS Marius
2004
ITA
LETTIG Filippo
2003
ITA
PIXNER Daniel
2003
ITA
PEINTNER Andrae
2002
ITA
TRUNK Tamas
2003
HUN
VILLGRATTER Denis
2003
ITA
PARTH Max
2002
ITA
AINSLIE Rowen
2001
USA
Disqualified 1st run