official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
LEMPONEN Mikko
2004
FIN
1:26.06
64.47
2
SALVATI Lorenzo
2004
ITA
+0.58
69.39
3
DALL ANESE Filippo
2005
ITA
+0.83
71.51
4
KERPAN Nikola
2003
ITA
+1.46
76.85
5
OLIVIERI JAY Victor
2003
FRA
+1.71
78.97
6
SKERK Maks
2004
ITA
+2.02
81.60
7
BRESOLIN Federico
2003
ITA
+2.24
83.47
8
DEL TORRE Mattia Mario
2004
ITA
+2.39
84.74
9
CIBIEN Matteo
2004
ITA
+2.54
86.02
10
POMARE Lorenzo
2003
ITA
+2.61
86.61
11
CAPUTO Lorenzo
2004
ITA
+2.92
89.24
12
MEOZZI Giacomo
2004
ITA
+3.40
93.31
13
CASAGRANDE Pietro
2004
ITA
+3.49
94.07
14
MANZARA Marcello
2001
ITA
+3.73
96.11
15
ALBY Andrea
2004
ITA
+3.80
96.70
16
BILLIANI Stefano
2004
ITA
+4.17
99.84
17
BIANCHET Federico
2005
ITA
+4.24
100.44
18
CASTAGNINO GONZALEZ - GORBENA Aitor
2005
ESP
+5.44
110.61
19
XAUSA Nicola
2005
ITA
+7.06
124.36
20
FRIAS Maximo
2005
CHI
+7.88
131.31
21
VERACINI Pascal
2004
CHI
+8.06
132.84
22
BERTAGNO Michael
2005
ITA
+8.59
137.33
23
MISAN Raphael
2005
ITA
+9.60
145.90
24
CAROLI Davide
2004
ITA
+9.75
147.17
25
TOMAT Matteo
2003
ITA
+9.90
148.45
26
MANZOCCHI Antonio
2004
ITA
+10.18
150.82
27
BRUSATIN Matteo
2004
ITA
+10.63
154.64
28
SPADON Pietro
2004
ITA
+10.71
155.32
29
TONIOL Leonardo Alfredo
2002
ITA
+11.06
158.29
30
CENERINI Matteo
2005
ITA
+11.44
161.51
31
SARTOR Lorenzo
2004
ITA
+11.70
163.71
32
DEL NEGRO Davide
2003
ITA
+14.00
183.22
33
CENDRON Stefano
2004
ITA
+16.15
201.46
34
DE TOMMASO Junio Valerio
2005
ITA
+16.40
203.58
35
FARAGUNA James Robert
2005
ITA
+18.73
223.35
Did not finish 2nd run
BONI Gianmaria
2005
ITA
DORIA Bernardo
2004
ITA
FLAMINI Vittorio
2005
ITA
D ARISTOTILE Giorgio
2004
ITA
MASINI Carlo Ignazio
2005
ITA
PUICHER SORAVIA Riccardo
2004
ITA
FERRARI Marco Andrea
2005
ITA
BORGO Lapo
2004
ITA
POZZA Tiziano
2005
ITA
BIRKNER Matias
2004
CHI
PASINI Otto
2004
ITA
TAUCER Alan
2002
ITA
DE PIERI Vittorio
2005
ITA
LA GRASSA Francesco
2004
ITA
CORTI Brando
2003
ITA
D ERCOLE Massimo Maria
2001
ITA
OSTOLIDI Alex
2003
ITA
MADDALENA Sebastiano
2003
ITA
PINTI Federico Maria
2002
ITA
SEVERI Arturo
2003
ITA
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
SPERA Alessandro Bernardo
2005
ITA
VIDA Francesco
2005
ITA
LE DONNE Luca
2005
ITA
TONIUTTI Tommaso
2005
ITA
MARTINI Marco
2003
ITA
MENTIL Francesco
2003
ITA
ZAJACZKOWSKI Maksym
2005
POL
RUIZ LOPEZ Alejandro
2004
ESP
DIAZ HERRERA Rafael
2004
ESP
GUERRESCO Alessandro
2005
ITA
RAKOVIC Matic
2005
SLO
SANELLI Paolo
2004
ITA
PODLIPNIK Anze
2003
SLO
COCHETTI Daniele
2004
ITA
DEL LATTE Mattia
2001
SLO
Did not start 1st run