official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
DOGADKIN Roman
1983
RUS
1:35.27
37.51
2
CHAADAYEV Alexey
1986
RUS
+0.58
41.22
3
SCHASTNIH Alexander
1988
RUS
+1.58
47.63
4
KATCHAKOV Igor
1983
RUS
+2.57
53.97
5
IVANOV Mikhail
1984
RUS
+2.82
55.57
6
KASAKOV Ivan
1982
RUS
+2.98
56.59
7
MURAVIEV Ivan
1989
RUS
+3.02
56.85
8
SATS Konstantin
1982
RUS
+3.15
57.68
9
ZABOLOTSKIH Dmitrij
1988
RUS
+3.43
59.47
10
ANDRIENKO Aleksandr
1990
RUS
+3.56
60.30
11
PAK Maxim
1984
RUS
+3.73
61.39
12
MIRONKIN Andrei
1979
RUS
+4.26
64.79
13
GLUSHKOV Evgenij
1990
RUS
+4.84
68.50
14
ZLOKAZOV Nikita
1987
RUS
+4.98
69.40
15
ZAROHOVICH Evgeny
1988
RUS
+6.30
77.85
16
SAMOILOV Nikita
1988
RUS
+6.34
78.10
17
ANDREEVSKIJ Alexei
1992
RUS
+6.38
78.36
18
VASILIEV Alexandr
1989
RUS
+6.65
80.09
19
BRABEC Andrey
1990
RUS
+6.68
80.28
20
RODICHEV Yriy
1985
RUS
+6.72
80.54
21
FOMINYKH Vladimir
1990
RUS
+6.77
80.86
22
SUTYRIN Artur
1989
RUS
+7.37
84.70
23
KOLEDOV Dmitry
1991
RUS
+8.22
90.14
24
GEROEV Evgeniy
1991
RUS
+8.63
92.77
25
CHUBUKOV Alexandr
1990
RUS
+8.72
93.34
26
IMBOV Vitali
1987
RUS
+8.79
93.79
27
BISTROV Andrey
1991
RUS
+10.34
103.72
28
SHISHKIN Alexandr
1991
RUS
+10.83
106.85
29
VARGIN Egor
1990
RUS
+12.52
117.67
30
PLYASKIN Semen
1992
RUS
+12.79
119.40
31
EFREMOV Valeri
1982
RUS
+13.44
123.56
32
SHINKEVITCH Sergej
1977
RUS
+14.18
128.30
33
NOVIKOV Mark
1991
RUS
+16.45
142.84
34
PETROV Aleksei
1991
RUS
+16.63
143.99
35
DANILOV Denis
1992
RUS
+16.89
145.65
36
ASTAPENKO Artem
1986
RUS
+17.09
146.93
37
POPOV Denis
1991
RUS
+17.72
150.97
37
STAFIEVSKIY Vasiliy
1992
RUS
+17.72
150.97
39
MOLOZHAVZEV Mikhail
1990
RUS
+18.09
153.34
40
PETRISCHEV Evgeniy
1992
RUS
+19.27
160.89
41
KHAM Leonid
1989
RUS
+21.72
176.58
42
DIL Alexandr
1990
RUS
+23.58
188.49
43
ZHIGOLKIN Nikita
1991
RUS
+26.18
205.14
44
KONONOV Nikita
1991
RUS
+31.92
241.89
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
DROZDOV Alexeiy
1991
RUS
GRACHEV Grigoriy
1992
RUS
BELOBORODOV Ivan
1991
RUS
KIRSANENKO Nikita
1992
RUS
SCHTAPOV Vitali
1987
RUS
PINAEV Alexandr
1990
RUS
KOKORIN Nikita
1992
RUS
SOSNIN Vladimir
1990
RUS
SOSEDKIN Viktor
1989
RUS
BOBYLEV Alexei
1990
RUS
JADRINKIN Denis
1988
RUS
SCHASCHKIN Denis
1987
RUS
BACHURIN Mikhail
1989
RUS
MILESHKIN Nikita
1991
RUS
AGRANOVSKIJ German
1989
RUS
SHMER Nikita
1991
RUS
LAZUN Genadij
1992
RUS
PINAEV Evgeni
1987
RUS
NOVOGILOV Timofei
1988
RUS
ZLOKAZOV Artem
1987
RUS
DRABOVSKIJ Dmitrij
1989
RUS
Disqualified 1st run