official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
SELANDER Bjoern
1980
SWE
1:30.47
51.60
2
ANSELMET Alexandre
1980
FRA
+0.45
54.39
3
ALSTER Christoph
1980
AUT
+0.55
55.00
4
RECH Freddy
1980
FRA
+0.76
56.30
5
MATHIS Pascal
1980
SUI
+0.79
56.49
6
HELL Wolfgang
1980
ITA
+2.05
64.29
7
HAINZ Christian
1980
ITA
+2.19
65.16
8
RIENDA CONTRERAS Daniel
1980
ESP
+2.49
67.01
9
ANTAS Alexander
1981
FIN
+2.57
67.51
10
BJOERGVINSSON Bjoergvin
1980
ISL
+3.52
73.39
11
HAUSHARTER Christian
1980
AUT
+3.73
74.69
12
RAJCAN Michal
1980
SVK
+3.96
76.11
13
ZURBRIGGEN Silvan
1981
SUI
+4.41
78.90
14
HEIMSCHILD Ivan
1980
SVK
+4.46
79.21
15
NYSAETER Oeyvind
1980
NOR
+5.10
83.17
16
FAVALE Marco
1980
ITA
+5.34
84.65
17
NILSSON Andreas
1980
SWE
+5.82
87.63
18
TRNKA Jakub
1980
CZE
+6.37
91.03
19
WAGNER Jerome
1980
LIE
+6.86
94.06
20
CHRISTENSEN Gustav
1980
NOR
+7.41
97.47
21
TUOMALA Jaakko
1980
FIN
+7.89
100.44
22
MARTINEZ Demian
1981
AND
+8.77
105.89
23
MAGNUSSON Kristinn
1981
ISL
+9.54
110.65
24
MOLBERG Raymond
1981
NOR
+11.77
124.46
25
DOMINGUEZ BARCELONA Carlos
1981
ESP
+12.29
127.67
26
COSTA COLL Josep
1981
ESP
+13.56
135.54
27
BULAJIC Bojan
1980
JUG
+13.92
137.76
28
CURANOLI Haris
1981
JUG
+14.35
140.43
29
CHESTAKOV Pavel
1980
RUS
+15.23
145.87
30
ANDRESSON Helgi
1981
ISL
+16.59
154.29
31
BRIT Andrej
1980
RUS
+16.86
155.96
32
BARBIER Romain
1980
AND
+18.27
164.69
33
PASCHALIDIS Margaritis
1980
GRE
+18.39
165.43
34
MAKHARASHVILI Robert
1981
GEO
+21.32
183.57
35
GLENDZA Savic
1981
JUG
+22.54
191.12
36
YURDAKUL Volkan
1981
TUR
+24.93
205.91
37
KIYICI Fatih
1981
TUR
+29.51
234.26
38
REYNISSON Arnar Gauti
1981
ISL
+35.52
271.47
39
ANDZANS Toms
LAT
+40.64
303.16
40
KIYICI Yavuz
1980
TUR
+41.55
308.79
41
BLUEMS Maris
LAT
+46.30
338.19
42
HUJIC Mirza
1981
BIH
+58.51
413.77
Did not finish 2nd run
ROVIRA ESQUERRA Pere
1980
ESP
SAHAKYAN Armen
1981
ARM
SEMERTCHUKOV Vadim
1981
RUS
VIRRANNIEMI Mikko
1980
FIN
VAINIO Juhani
1980
FIN
SOCHOMONYAN Edcar
ARM
POPOVIC Milan
1981
JUG
SPRECHER Claudio
1980
LIE
TODOROV Ljuboslav
1980
BUL
TRAYNER Gareth
1980
GBR
FUERSTAUER Niki
1980
AUT
KRIZAJ Bostjan
1980
SLO
GRUBER Manfred
1980
AUT
HAAKANSTA Andreas
1980
SWE
BROWN Samuel
1980
GBR
JAPARIDZE Murtaz
1980
GEO
KOUTRAS Evangelos
1980
GRE
LACKO Richard
1980
SVK
MICHETTI Gregory
1980
FRA
ANDRASEK Dario
1981
CRO
ANDERSSON Marcus
1981
SWE
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
BERTRAND Yannick
1980
FRA
WIESER Andi
1980
SLO
SKERBINEK Primoz
1980
SLO
BAXTER Noel
1981
GBR
ZUHRIC Faris
1980
BIH
CHRISTENSEN Mads
1981
DEN
FILL David
1980
ITA
HARUTYUNYAN Vigen
1981
ARM
NUMIC Vahidin
1981
BIH
SIMPSON-LYONS Brett
1980
GBR
JENSEN Christian
1982
NOR
JIROV Alexandre
RUS
MARKOVSKI Nikola
1980
MKD
MARMANIS Marcis
LAT
PODESCHI Fabio
1980
SMR
PERREN Saemi
1980
SUI
MIKABERIDZE Mikhail
1981
GEO
NAN Ion
1980
ROU