official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
JANSRUD Kjetil
1985
NOR
1:32.51
6.00
2
HERBST Reinfried
1978
AUT
+0.20
7.30
3
MYHRER Andre
1983
SWE
+0.25
7.62
4
THALER Patrick
1978
ITA
+0.28
7.82
5
MYHRE Lars
1984
NOR
+0.42
8.72
6
ROY Jean-Philippe
1979
CAN
+0.55
9.57
7
HANSSON Martin
1975
SWE
+0.62
10.02
8
BAXTER Alain
1973
GBR
+0.63
10.09
9
KOGLER Stefan
1981
GER
+0.78
11.06
10
TREJBAL Filip
1985
CZE
+0.94
12.10
11
DEVILLE Cristian
1981
ITA
+0.96
12.23
12
BYGGMARK Jens
1985
SWE
+1.01
12.55
13
OMMINGER Andreas
1983
AUT
+1.05
12.81
14
WEYERMANN Michael
1980
SUI
+1.06
12.87
15
TIEZZA Luca
1981
ITA
+1.17
13.59
16
REITER Hannes
1981
AUT
+1.39
15.02
17
PAQUIN Pierre
1979
FRA
+1.45
15.40
18
HARGIN Mattias
1985
SWE
+1.59
16.31
19
DAVARE Michel
1981
ITA
+1.61
16.44
20
HOERL Wolfgang
1983
AUT
+1.68
16.90
21
FAESSLER Manuel
1985
SUI
+1.71
17.09
22
ERSCHBAMER Andreas
1984
ITA
+2.11
19.69
23
SCHOERGHOFER Philipp
1983
AUT
+2.19
20.20
24
GINI Marc
1984
SUI
+2.22
20.40
25
KAITALA Jouni
1983
FIN
+2.53
22.41
26
MORETTI Luca
1980
ITA
+2.54
22.47
27
BAPTENDIER Sandy
1982
FRA
+2.61
22.93
28
LEUZINGER James
1982
GBR
+2.71
23.58
29
PESCOLLDERUNGG Manuel
1981
ITA
+2.76
23.90
30
KOLL Alexander
1982
AUT
+2.83
24.35
31
MLEKUZ Rene
1975
SLO
+2.95
25.13
32
JANYK Michael
1982
CAN
+3.02
25.59
33
HUME Scott
1982
CAN
+3.32
27.53
34
BJOERGE Mons
1986
NOR
+4.51
35.25
35
THEAUX Adrien
1984
FRA
+4.80
37.13
36
POGACNIK Matej
1981
SLO
+6.09
45.50
37
ROENMARK Per
1979
SWE
+6.46
47.90
38
KUENG Patrick
1984
SUI
+14.89
102.57
Did not finish 2nd run
GARCIA Benjamin
1984
FRA
GODENZI Flavio
1984
SUI
LIANES Torstein
1986
NOR
JEANCOLAS Julien
1983
FRA
LORENZIN Marcel
1982
AUT
BAXTER Noel
1981
GBR
ANDERSSON Oscar
1982
SWE
KROISLEITNER Martin
1978
AUT
NILSEN Andreas
1980
NOR
GRANGE Jean-Baptiste
1984
FRA
SENONER Lucas
1983
ITA
MISSILLIER Steve
1984
FRA
LAHDENPERAE Anton
1985
SWE
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
FANARA Thomas
1981
FRA
SORREL Sebastien
1985
FRA
GMEINER Michael
1985
AUT
VOGEL Markus
1984
SUI
ZAVIRSEK Matija
1984
SLO
MAIER Markus
1984
AUT
NOESIG Christoph
1985
AUT
BAUMANN Romed
1986
AUT
BJOERGE Lars-Mikkel
1986
NOR
BYLUND Peter
1979
SWE
BRENNER Hannes
1984
AUT
GSCHWENTER Dominik
1984
AUT
HAERKOENEN Petri
1981
FIN
KENNISON Scott
1978
USA
OSKARSSON Kristjan Uni
1984
ISL
STRUGER Peter
1982
AUT
ZORICIC Nick
1983
CAN
NORDH Fredrik
1984
SWE
YOSHIOKA Daisuke
1980
JPN
EGGER Pierre
1978
AUT
LEINO Jukka
1978
FIN
PERATHONER Alan
1976
ITA
KUNC Mitja
1971
SLO
FEUZ Beat
1987
SUI
OKADA Rishu
1978
JPN
RAJALA Jukka
1982
FIN
BJOERGVINSSON Bjoergvin
1980
ISL
ANSELMET Alexandre
1980
FRA
ALBRECHT Kilian
1973
AUT
MARINAC Martin
1979
AUT
BIGGS Patrick
1982
CAN
STUTZ Paul
1983
CAN
Disqualified 1st run