official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
CAVAGNOUD Regine
1970
FRA
2:00.84
-0.07
2
PUTZER Karen
1978
ITA
+0.07
0.40
3
DORFMEISTER Michaela
1973
AUT
+0.22
1.40
4
PAERSON Anja
1981
SWE
+0.28
1.81
5
SUHADOLC Mojca
1975
SLO
+0.33
2.14
6
OTTOSSON Anna
1976
SWE
+0.40
2.61
7
WIBERG Pernilla
1970
SWE
+0.41
2.68
8
GOETSCHL Renate
1975
AUT
+0.49
3.21
9
RIENDA CONTRERAS Maria Jose
1975
ESP
+0.54
3.55
10
KOSTNER Isolde
1975
ITA
+0.57
3.75
11
BERGER Silvia
1980
AUT
+0.60
3.95
12
ROHREGGER Eveline
1977
AUT
+0.64
4.22
13
NOWEN Ylva
1970
SWE
+0.66
4.35
14
MITTERWALLNER Christiane
1974
AUT
+0.84
5.56
14
BERTHOD Sylviane
1977
SUI
+0.84
5.56
16
MEISSNITZER Alexandra
1973
AUT
+0.85
5.63
17
NEF Sonja
1972
SUI
+0.87
5.76
18
RUIZ CASTILLO Carolina
1981
ESP
+1.04
6.90
19
GIUS Nicole
1980
ITA
+1.06
7.04
20
HARGIN Janette
1977
SWE
+1.13
7.50
21
PLANATSCHER Maddalena
1979
ITA
+1.22
8.11
21
DUVILLARD Kristina
1975
FRA
+1.22
8.11
23
FLEMMEN Andrine
1974
NOR
+1.31
8.71
24
DOVZAN Alenka
1976
SLO
+1.39
9.25
25
PRETNAR Spela
1973
SLO
+1.51
10.05
26
SEKINO Fujiko
1975
FRA
+1.54
10.25
27
KOZNICK Kristina
1975
USA
+1.59
10.59
28
PANZANINI Sabina
1972
ITA
+1.64
10.92
29
BACHMANN Silke
1977
ITA
+2.06
13.74
30
BOKAL Natasa
1967
SLO
+2.68
17.89
Did not qualify for 2nd run
REY BELLET Corinne
1972
SUI
PICCARD Leila
1971
FRA
PESONEN Anu
1980
FIN
SALCHINGER Marianna
1974
AUT
SCHLEPER Sarah
1979
USA
SCHNEIDER Tanja
1974
AUT
OBERMOSER Brigitte
1976
AUT
SCHUSTER Stefanie
1969
AUT
SKOGLUND Tatum
1978
USA
STRAIT Courtney
1981
USA
WACHTER Anita
1967
AUT
YDESKOG Linda
1973
SWE
MAZE Tina
1983
SLO
LALIVE Caroline
1979
USA
BEHRINGER Simone
1976
GER
BRACUN Spela
1977
SLO
BRYDON Emily
1980
CAN
CLARK Kirsten L
1977
USA
DE MARTIN TROPANIN Tiziana
1974
ITA
FJELDAVLIE Merete
1968
NOR
FORSYTH Allison
1978
CAN
FORTKORD Martina
1973
SWE
GALINDO SANTOLARIA Ana
1973
ESP
GERG Hilde
1975
GER
HAEUSL Regina
1973
GER
HALTMAYR Petra
1975
GER
HOSSMANN Corina
1976
SUI
LENOIR Melanie
1978
FRA
KVINLOG Gro
1976
NOR
KUMMER Lilian
1975
SUI
KUENDIG Ruth
1976
SUI
KOSTELIC Janica
1982
CRO
KARBON Denise
1980
ITA
JANYK Britt
1980
CAN
JACQUEMOD Ingrid
1978
FRA
IBARRA ASTELARRA Ainhoa
1968
ESP
HEEB Birgit
1972
LIE
Did not finish 1st run
Disqualified 1st run