official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
PROMOK Franz
1987
AUT
1:37,40
17.15
2
DOPFER Fritz
1987
AUT
+0.54
20.53
3
MAIER Markus
1984
AUT
+0.66
21.28
4
SCHWAB Thomas
1985
AUT
+0.85
22.47
5
PUCHNER Joachim
1987
AUT
+0.96
23.16
6
KATAGIRI Kensaku
1984
JPN
+1.36
25.67
7
SAMSAL Dalibor
1985
CRO
+1.45
26.23
8
FRANZ Max
1989
AUT
+1.55
26.86
9
GEORGIEV Stefan
1977
BUL
+1.61
27.23
10
ZUEV Stepan
1988
RUS
+1.77
28.24
11
TRIENDL Armin
1989
AUT
+1.84
28.67
12
TIPPELREITHER Matthias
1988
AUT
+1.86
28.80
13
DIGRUBER Marc
1988
AUT
+2.01
29.74
14
HAFELE Silvio
1985
AUT
+2.17
30.74
15
TODOROV Dean
1983
BUL
+2.18
30.80
16
MOLLIN Bart
1981
BEL
+2.26
31.30
17
HIRSCHER Marcel
1989
AUT
+2.40
32.18
18
SEDIANKOV Mihail
1982
BUL
+2.73
34.25
19
HEIMSCHILD Ivan
1980
SVK
+2.84
34.94
20
KOENIG Thomas
1990
AUT
+3.03
36.13
21
SPISS Thomas
1988
AUT
+3.84
41.20
22
HIRSCHBUEHL Christian
1990
AUT
+5.21
49.78
23
ROHRWECK Johannes
1990
AUT
+5.24
49.97
24
DIGRUBER Eric
1990
AUT
+5.38
50.84
25
RESENBERGER Anton
1988
GER
+6.35
56.92
26
STENGG Florian
1989
AUT
+6.40
57.23
27
FRANK Andreas
1982
AUT
+6.44
57.48
28
MAYER Matthias
1990
AUT
+6.51
57.92
29
ANTHAMATTEN Gabriel
1991
SUI
+6.86
60.11
30
POELZGUTTER Benjamin
1990
AUT
+7.13
61.80
31
KANDLER Christian
1990
AUT
+8.54
70.63
32
RENZHIN Mikail
1978
ISR
+8.68
71.51
33
SCHLOFFER Christian
1990
AUT
+8.71
71.70
34
PREYMANN Clemens
1991
AUT
+9.10
74.14
35
POLACH Petr
1989
CZE
+9.17
74.58
36
KRABATH Christopher
1991
AUT
+9.37
75.83
37
KRIECHMAYR Vincent
1991
AUT
+9.49
76.58
38
WINKLER Robert
1991
AUT
+10.09
80.34
39
DUERAGER Markus
1990
AUT
+10.30
81.66
40
HERBURGER Niklas
1989
AUT
+10.81
84.85
41
DAXER Peter
1991
AUT
+11.79
90.99
42
WAGENEDER Maximilian
1990
AUT
+11.96
92.05
43
RISTEVSKI Antonio
1989
MKD
+12.59
96.00
44
HEMETSBERGER Daniel
1991
AUT
+13.79
103.51
45
TIPPELREITHER Lukas
1991
AUT
+14.08
105.33
46
SCHWENINGER David
1991
AUT
+15.53
114.41
47
RIEPLER Lukas
1991
AUT
+15.87
116.54
48
RAICH Patrick
1991
AUT
+16.02
117.48
49
ARZT Sebastian
1991
AUT
+28.38
194.89
Did not finish 2nd run
DORNER Clemens
1991
AUT
KROELL Johannes
1991
AUT
BISCHOF Martin
1991
AUT
FENT Kevin
1990
SUI
AUINGER Benedikt
1991
AUT
HINTERMAN Sven
1991
SLO
UEBELLACKER Florian
1991
AUT
HOFMARCHER Georg
1990
AUT
DEHARI Dardan
1990
MKD
KIENREICH Manuel
1990
AUT
HOFER Max
1990
AUT
DEURING Cornelius
1990
AUT
SCHWEIGER Jan
1990
AUT
HASSLER Johannes
1990
AUT
DURSTBERGER Ulrich
1990
AUT
JANECEK Michal
1990
SVK
WALSER Christoph
1989
AUT
MOESSLACHER Mario
1989
AUT
SCHWEIGER Patrick
1990
AUT
VITANOV Aleksandar
1985
MKD
BERTHOLD Frederic
1991
AUT
KRAMER Manuel
1989
AUT
PISA Martin
1985
CZE
HLAVAC Pavel
1989
CZE
PIRKEBNER Walter
1988
AUT
ENOECKL Lars
1988
AUT
BAYER Patrick
1989
GER
SIROKI Tin
1987
CRO
UHNAK Juraj
1986
SVK
KELEMEN Josef
1984
CZE
BRANDL Sebastian
1989
AUT
WIESER Manuel
1990
AUT
LECHNER Hannes
1989
GER
CEIPEK Rene
1989
AUT
CHRISTOV Dimitar
1983
BUL
STUERMER Bastian
1988
GER
SANDER Andreas
1989
GER
FUCHS Marco
1988
AUT
ZAGORSKI Wojciech
1985
POL
ZIKA Adam
1989
CZE
BUCHNER Matthias
1989
AUT
BABUSIAK Jaroslav
1984
SVK
MARINELLI Danko
1987
CRO
MELMER Florian
1987
AUT
VERDERBER David
1989
AUT
GRAF Bernhard
1988
AUT
VAN DEN BOGAERT Jeroen
1979
BEL
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
PATSCHEIDER Massimo
1991
AUT
BRENNSTEINER Stefan
1991
AUT
EHRENECKER Christoph
1991
AUT
HOCHRIESER Christoph
1988
AUT
LAZAREVSKI Lazar
1990
MKD
STOLZ Gerhard
1989
AUT
SCHWAB Anton
1990
AUT
NAGILLER Roman
1990
AUT
NAGILLER Clemens
1990
AUT
PRODINGER Richard
1989
AUT
MICKSTOETTER Thomas
1989
AUT
STELZER Daniel
1988
AUT
STENCOSKI Goce
1988
AUT
MOESSLBERGER Klaus
1988
AUT
RAUTER Markus
1989
AUT
GASSER Gerd
1989
AUT
ROOIJ VAN Joery
1986
NED
NAMBERGER Hannes
1989
GER
PILZ Florian
1989
AUT
MANOLOV Kiril
1987
BUL
LIEBL Sebastian
1989
GER
KASPER Robin
1986
CZE
WADRZYK Maciej
1988
POL
SCHRITTWIESER Stefan
1986
AUT
RATKIC Ivan
1986
CRO
SCHMEISSNER Christoph
1989
AUT
BYDLINSKI Maciej
1988
POL
HUBER Michael
1989
AUT
WOJTIUK Jan
1983
POL
BRUNNER Johannes
1988
AUT
KONOVALOV Anton
1985
RUS
GEORGIEV Georgi
1987
BUL
UNTERBERGER Johannes
1987
AUT
QUARTEL DE Alwin
1983
NED
IKUTA Yasuhiro
1979
JPN
LORENZIN Marcel
1982
AUT
ULIANOV Dmitrij
1983
RUS
Disqualified 1st run
Did not start 1st run