official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GRANGE Jean-Baptiste
1984
FRA
1:46.64
0.00
2
MYHRER Andre
1983
SWE
+0.33
1.89
3
KOSTELIC Ivica
1979
CRO
+0.97
5.55
4
DEVILLE Cristian
1981
ITA
+1.25
7.15
5
PRANGER Manfred
1978
AUT
+1.35
7.72
6
ZURBRIGGEN Silvan
1981
SUI
+1.47
8.41
7
MOELGG Manfred
1982
ITA
+1.70
9.72
8
COUSINEAU Julien
1981
CAN
+1.72
9.84
9
GINI Marc
1984
SUI
+2.14
12.24
10
LIZEROUX Julien
1979
FRA
+2.21
12.64
11
HARGIN Mattias
1985
SWE
+2.38
13.61
12
MISSILLIER Steve
1984
FRA
+2.48
14.19
13
BANK Ondrej
1980
CZE
+2.49
14.24
14
DOPFER Fritz
1987
GER
+2.56
14.64
15
LARSSON Markus
1979
SWE
+2.57
14.70
16
SPENCE Brad
1984
CAN
+2.93
16.76
17
TREJBAL Filip
1985
CZE
+3.19
18.25
18
LIGETY Ted
1984
USA
+3.25
18.59
19
WHITE Trevor
1984
CAN
+3.31
18.93
20
BYGGMARK Jens
1985
SWE
+3.34
19.11
21
MERMILLOD BLONDIN Thomas
1984
FRA
+3.37
19.28
22
BIGGS Patrick
1982
CAN
+3.41
19.51
22
LAHDENPERAE Anton
1985
SWE
+3.41
19.51
24
OBERT Anthony
1985
FRA
+3.42
19.56
25
BECHTER Patrick
1982
AUT
+3.47
19.85
26
VALENCIC Mitja
1978
SLO
+3.53
20.19
27
HOERL Wolfgang
1983
AUT
+4.13
23.62
28
HAUGEN Leif Kristian
1987
NOR
+21.16
121.04
Did not finish 2nd run
Did not qualify for 2nd run
KOTZMANN Adam
1993
CZE
PALONIEMI Santeri
1993
FIN
GEORGIEV Georgi
1987
BUL
KHOROSHILOV Alexander
1984
RUS
ZRNCIC-DIM Natko
1986
CRO
DRAGSIC Mitja
1979
SLO
GRANSTROM Colby
1990
USA
MURISIER Justin
1992
SUI
GROSS Stefano
1986
ITA
THALER Patrick
1978
ITA
DIGRUBER Marc
1988
AUT
STUTZ Paul
1983
CAN
SKUBE Matic
1988
SLO
JANSRUD Kjetil
1985
NOR
VAJDIC Bernard
1980
SLO
MATT Mario
1979
AUT
IMBODEN Urs
1975
MDA
MYHRE Lars Elton
1984
NOR
NEUREUTHER Felix
1984
GER
Did not finish 1st run
RASANEN Joonas
1989
FIN
ROMAR Andreas
1989
FIN
KUERNER Miha
1987
SLO
SANDELL Marcus
1987
FIN
SAXVALL Per
1989
SWE
JITLOFF Tim
1985
USA
SEMPLE Ryan
1982
CAN
ZAMPA Adam
1990
SVK
BAXTER Noel
1981
GBR
BORSOTTI Giovanni
1990
ITA
MALMSTROM Victor
1991
FIN
SAMSAL Dalibor
1985
CRO
ANDERSSON Oscar
1982
SWE
MUFFAT JEANDET Victor
1989
FRA
VRABLIK Martin
1982
CZE
PINTURAULT Alexis
1991
FRA
KASPER Nolan
1989
USA
BJORGVINSSON Bjorgvin
1980
ISL
TONETTI Riccardo
1989
ITA
TISSOT Maxime
1986
FRA
VOGEL Markus
1984
SUI
DREIER Christoph
1981
AUT
MILLER Bode
1977
USA
YUASA Naoki
1983
JPN
BAECK Axel
1987
SWE
RAZZOLI Giuliano
1984
ITA
HIRSCHER Marcel
1989
AUT
JANYK Michael
1982
CAN
HERBST Reinfried
1978
AUT
RAICH Benjamin
1978
AUT
Disqualified 1st run