official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
RIENDA CONTRERAS Maria Jose
1975
ESP
2:37.44
29.63
2
RUIZ CASTILLO Carolina
1981
ESP
+0.17
30.50
3
RIENDA CONTRERAS Raquel
1976
ESP
+2.96
44.86
4
CALELLO Carola
1977
ARG
+4.02
50.31
5
LLUENT VALLET Judith
1971
ESP
+9.77
79.89
6
GARCIA Marlen
1980
ESP
+10.07
81.44
7
BLASCO Ingrid
1979
FRA
+11.26
87.56
8
COMMET Ana
1983
ESP
+11.83
90.49
9
FLACHER Euriel
1982
FRA
+13.19
97.49
10
ARNAU JIMENEZ Carolina
1982
ESP
+13.75
100.37
11
LANTSCHNER Maria - victoria
1982
ARG
+13.81
100.68
12
FLACHER Malgwen
1978
FRA
+14.50
104.23
13
BES GINESTRA Cristina
1977
ESP
+15.24
108.04
14
AGEL Marie
1980
FRA
+15.26
108.14
15
ESTEVENET Emilia
1983
AND
+16.36
113.80
16
MARTINEZ RIU Barbara
1982
ESP
+18.09
122.70
17
ARISA PARERA Laura
1982
ESP
+18.09
122.70
18
AUTIER Marie-Emilie
1983
FRA
+19.20
128.41
19
ROBERT Nuria
1977
AND
+19.83
131.65
20
VAN DE GROEN Rachel
1982
FRA
+21.79
141.74
21
PUJULA Aude
1982
FRA
+22.84
147.14
22
CARRERAS SABRIA Estel
1980
ESP
+23.23
149.14
23
MIMBRERA GERICO Marta
1982
ESP
+24.17
153.98
24
NAVARRA MONCAYOLA Meritxell
1980
ESP
+24.70
156.71
25
SALA SABATE Judith
1982
ESP
+24.89
157.68
26
GARCIA Aurora
1983
ESP
+25.65
161.59
27
PIFARRE Anna
1977
AND
+25.78
162.26
28
ALFONSO ROMANO Kira
1979
ESP
+26.98
168.44
29
ROMERO Marina
1983
ESP
+27.79
172.60
30
CARVAJAL GONZALEZ Rocio
1976
ESP
+28.73
177.44
31
ARCE ARAGON Saioa
1981
ESP
+29.28
180.27
32
LOPEZ Susana
1983
ESP
+29.50
181.40
33
URIETA Paloma
1981
ESP
+31.37
191.02
34
LUENGO Veronica
1983
ESP
+32.80
198.38
35
PEREZ SUGRANES Sonia
1981
ESP
+34.98
209.60
36
ABADIA HIJOS Violeta
1982
ESP
+35.16
210.52
37
SANAHUJA ROSES Ariad
1982
ESP
+37.07
220.35
38
GOMEZ Eva
1983
AND
+38.25
226.42
39
AGUIRREBEYA Garitano
1983
ESP
+39.57
233.21
40
MARRUGAT Maria
1982
AND
+41.13
241.24
41
SERRANO LECEA Arantxa
1978
ESP
+41.35
242.37
42
ALONSO Lorena
1982
ESP
+46.64
269.58
43
RODRIGUEZ ARIAS M Jesus
1980
ESP
+50.12
287.49
44
NAVARRO Sira
1982
ESP
+51.72
295.72
45
MARTIN SALAZAR Aranc
1981
ESP
+1:20.46
443.58
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
MORALES ROSAS Karina
1982
ESP
MASDEU NADAL Anna
1979
ESP
ROIG LOPEZ Fiorela
1981
ESP
MARTI Laetitia
1983
FRA
GALDOS AYASTUI Miren
1979
ESP
BADENAS VILA Marta
1980
ESP
SANCHEZ TOLOS Meritxel
1976
ESP
DEULOFEU TORRES Gemma
1982
ESP
BENEDE GIMENEZ Olga
1983
ESP
CARRERAS SABRIA Helena
1978
ESP
CANALS CASELLAS Neus
1978
ESP
Disqualified 1st run
Did not start 1st run