official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
JAPHARIDZE Soso
1996
GEO
1:57.92
39.18
2
PELOSI Federico
1995
ITA
+0.02
39.33
3
CAODURO Riccardo
1995
ITA
+0.25
41.07
4
SCHULHOFER Benjamin
1996
AUT
+1.68
51.86
5
KOZANASHVILI Nikoloz
1995
GEO
+1.92
53.67
6
REISSNER David
1994
AUT
+2.25
56.16
7
CIRILLO Marco Enrico
1996
ITA
+2.63
59.03
8
BAGGIO Max
1995
GBR
+2.93
61.29
9
BASSAN Marco
1995
ITA
+3.00
61.82
10
LANZINGER Christoph
1995
AUT
+3.11
62.65
11
ZECHNER Gabriel
1994
SUI
+3.34
64.39
12
CERA Gianmarco
1994
ITA
+3.96
69.07
13
RAUCO Federico
1996
ITA
+4.28
71.48
14
GASPARINI Fabio
1997
ITA
+4.75
75.03
15
RAVEANE Matteo
1994
ITA
+4.83
75.63
16
MATTLE Remo
1994
SUI
+5.02
77.07
17
TIMPANO Leonardo
1993
ITA
+5.80
82.96
18
ZANETTI Lorenzo
1995
ITA
+5.97
84.24
19
MAINI Federico
1995
ITA
+6.05
84.84
20
HAHN Thomas
1996
AUT
+6.20
85.97
21
BERGER Johannes
1997
AUT
+7.35
94.65
22
CONTI Filippo Maria
1992
ITA
+7.79
97.97
23
ZULIANI Nicola
1993
ITA
+8.22
101.22
24
OETTL REYES Manfred
1993
PER
+8.42
102.73
25
DEL ZENERO Andrea
1996
ITA
+8.75
105.22
26
ORSINI Davide
1994
ITA
+9.43
110.35
27
PELLEGRINI Nicholas
1996
ITA
+9.45
110.50
28
ALBER Roland
1997
ITA
+9.58
111.48
28
INCONDI Marco
1997
ITA
+9.58
111.48
30
RESINGER Maximilian
1997
AUT
+9.65
112.01
31
MONTANI Andrea
1994
ITA
+9.96
114.35
32
DA GIAU Massimiliano
1997
ITA
+10.04
114.96
33
PASTORELLI Mattia
1996
ITA
+10.35
117.30
34
PFITSCHER Albin
1997
ITA
+11.03
122.43
35
SAGUI Giosue
1997
ITA
+11.34
124.77
36
HAUCK Christoph
1997
GER
+11.75
127.86
37
SURZA Marco
1997
ITA
+12.11
130.58
38
ZUCKERSTAETTER Thomas
1997
AUT
+13.34
139.86
39
PEPE Patrick
1997
ITA
+13.45
140.69
40
KADERAVEK David
1993
GER
+13.72
142.73
41
BARLASSINA Edoardo
1997
ITA
+14.38
147.71
42
VALENTINI Matteo Alvise
1997
ITA
+15.31
154.73
43
PERTILE Matteo
1997
ITA
+16.62
164.62
44
FRILLI Marco
1992
ITA
+16.66
164.92
45
MARCHETTO Kevin
1996
ITA
+17.47
171.03
46
BALDO Filippo
1997
ITA
+20.88
196.77
47
FONTANELLA Andrea
1990
ITA
+22.34
207.79
48
KIER Alessandro
1997
ITA
+30.48
269.23
Did not finish 2nd run
PARISSENTI Yuri
1997
ITA
RODIGHIERO Riccardo
1997
ITA
MOTTES Marco
1996
ITA
CANCLINI Pietro
1997
ITA
BOKOR Balwin
1996
AUT
LEITNER Johannes
1996
AUT
WINKLER Manuel
1995
AUT
TIMPANO Federico
1993
ITA
VOLPATO Tommaso
1995
ITA
OBERNOSTERER Daniel
1992
AUT
HAIDER Bernhard
1995
AUT
BAUREGGER Fabian
1996
AUT
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
MOTTO Gianluca
1984
ITA
VERITTI Matteo
1990
ITA
DE PERON Alessandro
1997
ITA
TAGLIAPIETRA Piero
1996
ITA
GUIDI Elia
1996
ITA
GAZ Stefano
1996
ITA
HYRAT Marco
1996
ITA
DAVIES Oliver
1997
GBR
PERINI Sebastiano
1995
ITA
LEPRE Andrea
1990
ITA
ZENI Iacopo
1995
ITA
DALTO Alessandro
1997
ITA
BONACIN Alberto
1996
ITA
POZZAN Mario
1995
ITA
RESCH Alexander
1997
AUT
CASSANDRO Alberto
1996
ITA
MIGLIORI Lorenzo
1991
ITA
FRANCESCHINI Patrik
1996
ITA
PETRI Omar
1995
ITA
ZUCCOLOTTO Davide
1994
ITA
BENIAIDZE Alex
1991
GEO
BUCCERO Niccolo
1994
ITA
Did not start 1st run