official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
MIKLAVC Andrej
1970
SLO
1:34.05
6.02
2
VRHOVNIK Matjaz
1972
SLO
+0.73
10.37
3
ALBRECHT Kilian
1973
AUT
+1.06
12.33
4
GRUBELNIK Drago
1976
SLO
+1.11
12.63
5
WALCHHOFER Michael
1975
AUT
+1.43
14.53
6
KIRCHNER Markus
1974
AUT
+1.88
17.21
7
PIBER Ales
1974
SLO
+2.04
18.17
8
ENGL Kurt
1979
AUT
+3.21
25.13
9
ISHIOKA Takuya
1971
JPN
+3.74
28.29
10
STOCKER Martin
1979
AUT
+4.33
31.80
11
PRANGER Manfred
1978
AUT
+4.94
35.43
12
BUKOVEC Jernej
1978
SLO
+5.11
36.45
13
LACKNER Martin
1978
AUT
+5.34
37.82
14
SUPERSBERGER Markus
1979
AUT
+7.29
49.43
15
MENTZIKOW Wadim
1970
RUS
+8.54
56.87
16
SCHOENEGGER Christian
1980
AUT
+8.55
56.93
17
VOGT Martin
1979
AUT
+9.64
63.42
18
SILLER Alexander
1980
AUT
+9.65
63.48
19
FUERSTAUER Niki
1980
AUT
+9.87
64.79
20
FISCHER Thomas
1979
AUT
+9.92
65.09
21
HUDEC Tomas
1978
SVK
+10.16
66.52
22
ANDRIC Matevz
1979
SLO
+10.73
69.91
23
GEBHART Philipp
1980
AUT
+11.28
73.18
24
HAUSHARTER Christian
1980
AUT
+11.78
76.16
25
TOFALVI Erno
1974
ROU
+12.57
80.87
26
LANZINGER Matthias
1980
AUT
+12.57
80.87
27
ZOECHLING Johannes
1979
AUT
+13.10
84.02
28
MOSER Stefan
1981
AUT
+13.46
86.16
29
KRAVCNENKO Dmitrij
1977
RUS
+13.68
87.47
30
KINZNER Bernhard
1980
AUT
+13.71
87.65
31
RAJCAN Michal
1980
SVK
+13.76
87.95
32
GMAINER Christoph
1980
AUT
+14.43
91.94
33
STREITBERGER Georg
1981
AUT
+14.47
92.18
34
REICHELT Hannes
1980
AUT
+14.92
94.86
35
KERSCHBAUMMAYR Juergen
1980
AUT
+16.01
101.35
36
ROHRMOSER Florian
1980
AUT
+16.32
103.19
37
STRISIK Yri
1979
UKR
+16.37
103.49
38
HEIMSCHILD Ivan
1980
SVK
+16.51
104.33
39
GRUGGER Johann
1981
AUT
+16.73
105.64
40
DREIER Christoph
1981
AUT
+17.26
108.79
41
KORNBERGER Christoph
1981
AUT
+17.40
109.62
42
TRINKL Harald
1981
AUT
+17.51
110.28
43
BARBU BOGDAN Nicolae
1980
ROU
+17.98
113.08
44
LIBRA Josef
1980
AUT
+18.45
115.88
45
MARAK Christoph
1981
AUT
+18.83
118.14
46
NEUHAUSER Reinhard
1980
AUT
+18.86
118.32
47
GAPPMAIER Christian
1981
AUT
+20.17
126.12
48
SCHMOELZ Markus
1981
AUT
+20.77
129.69
49
WAIDHOFER Harald
1981
AUT
+21.44
133.68
50
STAMPFER Marco
1981
AUT
+21.67
135.05
51
WALDENHOFER Jürgen
1981
AUT
+22.00
137.01
52
FABIAK Taras
1977
UKR
+22.16
137.97
53
GOLOVKO Sergej
1977
UKR
+23.42
145.47
54
GRUBER Florian
1981
AUT
+24.13
149.70
55
AIGNER Andreas
1981
AUT
+24.37
151.13
56
DOROSH Sergei
1976
UKR
+26.44
163.45
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
TAJIMA Azumi
1974
JPN
SEER Florian
1976
AUT
DIGRUBER Gerald
1979
AUT
SCHIFFNER Andreas
1979
AUT
FANKHAUSER Armin
1980
AUT
FANKHAUSER Hans-Peter
1979
AUT
GARSTENAUER Mario
1979
AUT
GASPAR Renato
1977
CRO
BYUN Jong Woo
1975
KOR
GRUBER Manfred
1980
AUT
GSTATTER Manfred
1979
AUT
HAYDER Thomas
1980
AUT
BYON Jong Moon
1976
KOR
BARDAS Morris
1975
AUS
PRANTNER Benjamin
1980
AUT
RAVNIK Ziga
1980
SLO
SCHIESTL Hermann
1970
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run