official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SASAKI Akira
1981
JPN
1:37.19
12.41
2
ALBRECHT Kilian
1973
BUL
+0.05
12.72
3
STANEK Jendrek
1981
GER
+0.28
14.17
4
SAMSAL Dalibor
1985
CRO
+0.30
14.29
5
GEORGIEV Stefan
1977
BUL
+0.62
16.30
6
STEHLE Dominik
1986
GER
+0.70
16.80
7
NILSEN Andreas
1980
NOR
+0.81
17.49
8
SANDELL Marcus
1987
FIN
+0.82
17.56
9
BRENNA Petter
1986
NOR
+1.74
23.33
10
MRAVLJA Anze
1987
SLO
+1.78
23.58
11
SANDVIK Eian
1989
NOR
+1.79
23.64
12
TODOROV Dean
1983
BUL
+1.85
24.02
12
KANTOLA Petteri
1986
FIN
+1.85
24.02
14
HIRSCHBUEHL Christian
1990
AUT
+2.22
26.34
15
GODENZI Flavio
1984
SUI
+2.40
27.47
16
BJOERGE Mikkel
1986
NOR
+2.70
29.36
17
DEBELJAK Jan
1988
SLO
+2.81
30.05
18
LEUZINGER James
1982
GBR
+2.86
30.36
19
STEVENS Bryce
1984
AUS
+2.93
30.80
20
HERZOG Alexander
1988
AUT
+3.12
31.99
21
SIEBER Bjoern
1989
AUT
+3.32
33.25
22
BONER Sandro
1988
SUI
+4.05
37.83
23
STUERMER Bastian
1988
GER
+4.16
38.52
24
BUCHNER Matthias
1989
AUT
+4.25
39.08
25
CROISIER Adrien
1988
SUI
+4.35
39.71
26
RATKIC Ivan
1986
CRO
+4.74
42.16
27
FORD Tommy
1989
USA
+4.79
42.47
28
SCHMEISSNER Christoph
1989
AUT
+4.83
42.72
29
MAYER Matthias
1990
AUT
+5.69
48.12
30
MANOLOV Kiril
1987
BUL
+5.97
49.88
31
SPENST Taggart
1988
USA
+6.17
51.14
32
RIEGER Maximilian
1989
GER
+6.73
54.65
33
STICKL Simon
1987
GER
+6.97
56.16
34
KEMP John
1990
USA
+7.28
58.10
35
BIESEMEYER Thomas
1989
USA
+8.22
64.00
36
MLINSEK Filip
1988
SLO
+8.48
65.63
37
ACKERMANN Marvin
1991
GER
+8.59
66.32
38
WALLNER Max
1991
GER
+9.21
70.22
39
LINDEBNER Toni
1991
GER
+9.76
73.67
40
RENZHIN Mikail
1978
ISR
+10.21
76.49
41
KRAL Benjamin
1990
GER
+10.72
79.69
42
STAUBITZER Benedikt
1990
GER
+11.17
82.52
43
WEYERER Simon
1991
GER
+13.24
95.51
44
SCHWAIGER Dominik
1991
GER
+13.69
98.33
45
DUMPS Lukas
1991
GER
+16.33
114.90
46
HOGGER Bernhard
1991
GER
+17.43
121.81
47
KECKEIS Fabian
1991
GER
+18.54
128.77
48
WOERNDL Dominik
1991
GER
+19.77
136.49
Did not finish 2nd run
BJOERGVINSSON Bjoergvin
1980
ISL
MEIER Alemax
1991
GER
FIDJELAND Alexander
1991
GER
SCHWARZENBOECK Hannes
1990
GER
MITTERER Christian
1990
GER
BLASCHKE Julian
1991
GER
CLIFFORD Will
1985
AUS
AICHER Lukas
1991
GER
WEIDLICH Rene
1987
GER
BRZON Michal
1983
CZE
EFERL Alan
1988
SLO
STEINBACHER Christian
1990
GER
ALBRECHT Johannes
1988
AUT
FETTERPLACE Brenton
1985
AUS
HOWDEN Angus
1981
NZL
MORTON Kenneth
1986
GBR
SIMMERL Markus
1987
GER
BAYER Patrick
1989
GER
OIKAWA Takahiro
1989
JPN
VELECIC Tomaz
1987
SLO
KOMINKO Maciej
1987
POL
ROBERTSON Matthew
1983
AUS
BRUEDERL Timo
1989
GER
ALAERTS Kai
1989
BEL
WINDLIN Lars
1987
SUI
KOENIG Thomas
1990
AUT
HUBER Michael
1989
AUT
MARINELLI Danko
1987
CRO
KRIZAJ Andrej
1986
SLO
DIGRUBER Marc
1988
AUT
FISCHER Daniel
1985
GER
PELLINEN Jouni
1983
FIN
KROGDAHL Torjus
1988
NOR
BAXTER Alain
1973
GBR
NORDBOTTEN Jonathan
1989
NOR
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
STEININGER Maximilian
1989
GER
LODERER Maximilian
1991
GER
OTTILINGER Patrick
1989
GER
HAUSHOFER Sebastian
1991
GER
WETZEL Maximilian
1991
GER
WILLEMSEN Victor
1989
BEL
GUTMANN Moritz
1990
GER
REISER Stefan
1990
GER
SCHUCHTER Daniel
1989
LIE
EIGLER Florian
1990
GER
KEIL Uwe
1988
GER
DURSTBERGER Ulrich
1990
AUT
HABRAT Mateusz
1990
POL
GRIMUS Hannes
1989
AUS
BIMBER Steffen
1988
GER
WEGHOFER Patrick
1989
GER
STOCKKAMP Maximilian
1988
GER
SCHWEIGER Patrick
1990
AUT
BONLEITNER Fabian
1989
GER
STRODL Andreas
1987
GER
SCHWARZ Dominik
1989
GER
PLENAGL Alexander
1988
GER
DIGRUBER Eric
1990
AUT
FUSE Takashi
1990
JPN
ROHRWECK Johannes
1990
AUT
TUOR Fabio
1989
SUI
NAMBERGER Hannes
1989
GER
POELZGUTTER Benjamin
1990
AUT
SIROKI Tin
1987
CRO
STEVENS Hugh
1986
AUS
UHNAK Juraj
1986
SVK
ROOIJ VAN Joery
1986
NED
BRANDL Sebastian
1989
AUT
SINGER Thomas
1989
SUI
WADRZYK Maciej
1988
POL
OLIVARI Ivan
1987
CRO
LIEBL Sebastian
1989
GER
SANDER Andreas
1989
GER
BYDLINSKI Maciej
1988
POL
RESENBERGER Anton
1988
GER
TAKAZAWA Shin
1989
JPN
YOSHINAMI Takumu
1987
JPN
BERTHOLD Frederic
1991
AUT
DRAKE Edward
1986
GBR
JECL Simon
1986
SLO
TUMLER Marco
1988
SUI
DRAGASCHNIG Patrick
1987
GER
RYDING David
1986
GBR
CRAWFORD Douglas
1987
GBR
ISHII Tomoya
1989
JPN
ZAJC Luka
1984
SLO
GEORGIEV Georgi
1987
BUL
ZEPNIK Philipp
1988
GER
SEDIANKOV Mihail
1982
BUL
AUFDENBLATTEN Saemi
1986
SUI
WAGNER Hannes
1986
GER
VALSSON Kristinn Ingi
1985
ISL
HAFELE Silvio
1985
AUT
MOLLIN Bart
1981
BEL
VON KAENEL Ruedi
1984
SUI
HAVER-MATHIESEN Hermann
1984
NOR
CAVIEZEL Mauro
1988
SUI
NYLANDEN Petri
1985
FIN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run