official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
OBERT Anthony
1985
FRA
1:39.48
16.73
2
RIZZO Maxime
1993
FRA
+0.32
18.72
3
SARRAZIN Cyprien
1994
FRA
+0.46
19.60
4
GARDET Benjamin
1986
FRA
+0.67
20.91
5
ROLLAND Mathias
1991
FRA
+0.72
21.22
6
GASTALDI Sebastiano
1991
ARG
+0.85
22.03
7
FAVROT Thibaut
1994
FRA
+0.88
22.21
8
CASTELLON Rudy
1994
FRA
+0.91
22.40
9
MATTEI Geoffrey
1990
FRA
+1.18
24.08
10
LELEU Theo
1992
FRA
+1.35
25.14
11
GUILLOT Victor
1996
FRA
+1.48
25.95
12
GRAND Guillaume
1992
FRA
+1.56
26.45
13
RIORDA Luca
1993
ITA
+1.78
27.82
14
BRONDEX Alexis
1996
FRA
+1.87
28.38
15
PONCET Federico
1992
ITA
+2.13
30.01
16
HERPIN Leny
1995
FRA
+2.39
31.63
17
MAITRE Thomas
1992
FRA
+2.52
32.44
18
GUALAZZI Michele
1994
ITA
+2.76
33.93
19
RIVAS Gabriel
1986
FRA
+2.77
33.99
20
ALLIOT LUGAZ Baptiste
1995
FRA
+3.23
36.86
21
OLMOS ARSENNE Tom
1996
FRA
+3.37
37.73
22
VERRIER Camille
1993
FRA
+3.45
38.23
23
CURTIL Max
1993
FRA
+4.04
41.91
24
MARTIN Florian
1996
FRA
+4.61
45.46
25
JAY Paul
1995
FRA
+6.54
57.49
26
BAILET Matthieu
1996
FRA
+6.91
59.80
27
REBRASSE Lucas
1996
FRA
+9.44
75.56
28
AMET-ARRIPE John
1996
FRA
+10.20
80.30
29
ALAYRACH Josh
1995
AND
+10.57
82.61
30
MARI Romain
1996
FRA
+15.00
110.22
Did not finish 2nd run
TRILLOU Adrien
1996
FRA
SALERNO Hugo
1995
FRA
HENRI Martin
1995
FRA
PICCARD Daron
1996
FRA
SOLSONA Robert
1995
AND
ARENE Martin
1996
FRA
BOURGEOIS ROMAIN Simon
1995
FRA
CASCALES Corentin
1996
FRA
SANSON Thibault
1995
FRA
PERRIER Paul
1995
FRA
FORNI Pierre
1995
FRA
CLAIR Titouan
1994
FRA
BONNEFOND Tom
1995
FRA
JORDANIS Robin
1994
FRA
BAILLY SALINS Guillaume
1994
FRA
GIULIANO Steven
1994
ITA
VERDU SANCHEZ Joan
1995
AND
DELBERGHE William
1993
FRA
HUBAUD Maxime
1994
FRA
MARICAL Antoine
1991
FRA
SAATDJIAN Nicolas
1992
FRA
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
ADAMSON Alexander
1996
GBR
DIKINOV Artur
1996
RUS
BOTTARELLI Remy
1996
FRA
ARNAUD Baptiste
1996
FRA
AMIGUES Tanguy
1995
FRA
LAFON Victor
1995
FRA
BARIOS Gabriel
1995
AND
BRUNIER Hugo
1996
FRA
SHALAEV Andrey
1996
RUS
CHAMPION Leo
1996
FRA
HOEN Benoit
1994
FRA
VANDEPUT Virgile
1994
ISR
BLOCH Gaspard
1995
FRA
TERRAL Maxime
1993
FRA
PERRET Alexis
1994
FRA
MOYNIHAN Nicholas
1994
GBR
SCHULLER Victor
1995
FRA
JOIN Sebastien
1994
FRA
ALPHAND Nils
1996
FRA
COULET Gabriel
1994
FRA
MAJOR Billy
1996
GBR
ZHILIN Alexey
1992
RUS
NANTERMOZ Thomas
1995
FRA
COUTELEN Jan Alexis
1995
FRA
GEYER Jai
1990
GBR
GALLAND NOE Antoine
1994
FRA
VANDEL Thomas
1994
FRA
ARPIN Gaetan
1994
FRA
AUGUSTIN Clement
1995
FRA
PAROLA Alberto
1993
ITA
EMPTAZ COLOMB Romain
1987
FRA
DE MARCHI Giacomo
1992
ITA
AURARD Corentin
1994
FRA
BERLA Franck
1995
FRA
FABRE Jonas
1993
FRA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run