official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
KRZYZYNSKA Dagmara
1981
POL
2:04.92
26.86
2
GELI ESPANA Ana
1978
ESP
+0.05
27.19
3
YUMOTO Hiromi
1981
JPN
+0.63
31.05
4
SVET Petra
1979
SLO
+1.78
38.69
5
NOGI Masami
1979
JPN
+2.59
44.07
6
NADIG Lea
1978
SUI
+3.16
47.86
7
PIRIE Amanda
1980
GBR
+3.59
50.71
8
COLLINS Jennifer
1975
USA
+4.18
54.63
9
BEREZIK Marta
1980
POL
+4.45
56.43
10
SMERCIAKOVA Zuzana
1977
SVK
+4.61
57.49
11
KVOPKOVA Maria
1975
SVK
+4.67
57.89
12
SWIFT Gusty
1978
USA
+4.75
58.42
13
IWATSCHENKO Evgenija
1975
RUS
+4.77
58.55
14
TAKEDA Mio
1978
JPN
+5.00
60.08
15
TAKISHITA Juri
1981
JPN
+5.09
60.68
16
YOU Hae Min
1981
KOR
+5.59
64.00
17
CULLMAN Mia
1979
USA
+5.69
64.67
18
PASHKOWSKI Tove
1979
USA
+6.23
68.25
19
HOLECKOVA Iva
1982
CZE
+6.92
72.84
20
DELICH Jennifer
1980
CAN
+7.00
73.37
21
TRTIKOVA Tereza
1975
CZE
+7.05
73.70
22
MARTINOVOVA Gabriela
1981
CZE
+7.42
76.16
23
CORRADINI Isabella
1979
ITA
+7.45
76.36
24
PATRIGEON Nolwenn
1980
FRA
+7.67
77.82
25
LERAT Marie
1980
FRA
+7.85
79.02
26
CAMASTRAL Sereina
1980
SUI
+7.88
79.22
27
LAPTEVA Irina
1979
RUS
+8.57
83.80
28
STRAMA Katarzyna
1979
POL
+8.89
85.93
29
LUFT Katrin
1979
GER
+9.83
92.17
30
SCHWEIZER Pascale
1980
SUI
+10.79
98.55
31
SAILER Martina
1978
USA
+12.49
109.85
32
MUELLER Jenny
1973
SUI
+12.51
109.98
33
BARSI Kinga
1976
HUN
+15.62
130.64
34
CARVAJAL GONZALEZ Rocio
1976
ESP
+16.34
135.43
35
KRYGINA Julia
1978
KAZ
+16.53
136.69
36
ILICHEVA Nadegda
1981
RUS
+18.75
151.44
37
KOUTRA Konstantina
1979
GRE
+21.17
167.52
38
DOLGA Katerina
1983
UKR
+22.54
176.62
39
FREM Souraya
1981
LIB
+30.99
232.77
40
PAPADOPOULOU Ariadni
1980
GRE
+38.40
282.00
41
PAPAHATZI Athanassia
1977
GRE
+41.53
302.80
42
ONBASILI Didem
1980
TUR
+42.16
306.98
43
KAYROUZ Hanadi
1979
LIB
+47.95
345.45
44
NEOCLEOUS Barbara
1982
CYP
+49.68
356.95
45
TEMELLI Tugba
1977
TUR
+51.12
366.51
46
KAYROUZ Houda
LIB
+52.92
378.47
47
OZCAN Tugba
1982
TUR
+58.12
413.02
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
RATAJ Mojca
1979
SLO
WRIGHT Carolyn
1981
CAN
TUSS Reka
1977
HUN
WESTMACOTT Laura
1979
GBR
SIPARENKO Yulia
1980
UKR
SATO Mika
1979
JPN
REDIH Irina
1981
RUS
RACLAVSKA Pavla
1978
CZE
PIRIE Tessa
1978
GBR
MOSER Tina
1979
GER
MC EACHREN Erin
1980
CAN
LAW Brianne
1980
CAN
KOZIK Magdalena
1981
POL
FUKUSHIMA Noriko
1979
JPN
D URSO Alessandra
1978
ITA
BUGYA Fruzsina
1980
HUN
ALPIGER Linda
1977
SUI
Disqualified 1st run