official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
ROZANSKA Kinga
1978
POL
1:44.63
35.61
2
SMERCIAKOVA Zuzana
1977
SVK
+0.70
39.49
3
THOMA Dorothee
1980
GER
+1.70
45.03
4
SEDOVA Karolina
1977
CZE
+2.07
47.08
5
KOHUTOVA Iveta
1977
SVK
+2.33
48.53
6
HORN Stephanie
1981
GER
+2.40
48.91
7
CHIESA Manuela
1975
SUI
+3.78
56.56
8
SAITO Yumi
1978
JPN
+4.17
58.73
9
SINGHAMMER Maria
1982
GER
+5.57
66.49
10
FUCHS Carmen
1982
GER
+6.27
70.37
11
FISCHER Tanja
1976
GER
+7.17
75.36
12
TONINI Julia
1977
FRA
+7.22
75.63
13
JANDAKOVA Alena
1978
CZE
+7.35
76.35
14
BOUZKOVA Hana
1978
CZE
+7.47
77.02
15
BAUER Christiane
1983
GER
+7.57
77.57
16
DESMAS Maroussia
1978
FRA
+7.95
79.68
17
OLSAKOVA Jana
1977
CZE
+9.19
86.55
18
BRANDLHUBER Bettina
1982
GER
+9.65
89.10
19
BECKER Caroline
1978
GER
+9.86
90.27
20
GOLDHOFER Viola
1983
GER
+9.92
90.60
21
WAIBEL Bianca
1983
GER
+10.04
91.27
22
MAUCKNER Christina
1982
GER
+10.13
91.76
23
LECHNER Steffi
1983
GER
+10.19
92.10
24
BAUMGARTNER Stefanie
1979
GER
+10.34
92.93
25
JARABACOVA Ivana
1981
CZE
+11.47
99.19
26
HILD Ellen
1982
GER
+11.76
100.80
27
STICH Melanie
1983
GER
+12.35
104.07
28
AMBACHER Daniela
1974
GER
+12.60
105.46
29
FUCHS Ramona
1983
GER
+12.66
105.79
30
MOSER Tina
1979
GER
+13.22
108.89
31
MAYER Jenifer
1981
GER
+13.41
109.95
32
MOJSOVSKA Nikica
1976
MKD
+13.92
112.77
33
SAITO Hitomi
1980
JPN
+13.97
113.05
34
KURZ Simone
1983
GER
+15.79
123.14
35
MUELLER Jenny
1973
SUI
+17.13
130.57
36
SAVIK Snezana
1978
MKD
+19.78
145.26
37
SCHMIDT Katharina
1980
GER
+19.91
145.98
38
HOESL Rebekka
1983
GER
+20.10
147.03
39
PETERSIK Jana
1979
GER
+22.10
158.12
40
RAEBIGER Fiona
1978
GER
+22.50
160.34
41
SPECHT Franziska
1979
GER
+23.92
168.21
42
RICHTER Cora
1978
GER
+28.57
193.98
43
RAPP Franziska
1975
GER
+35.30
231.29
44
ROEDER Yvonne
1900
GER
+37.68
244.48
45
GROEPPER Sandra
1900
GER
+1:01.52
376.64
46
MAURER Brita
1900
GER
+1:19.69
477.36
47
HABOEXK Uta
1976
GER
+1:50.84
650.03
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
KAINDL Melanie
1977
GER
STURM Astrid
1978
GER
SCHUTZBACH Daniela
1983
GER
WEHRLE Anja
1982
GER
GILLESPIE Dalila
1982
GBR
BEER Sabrina
1981
GER
BEER Susanne
1981
GER
TOVA Alderin
1900
GER
SUDOVA Sarka
1978
CZE
TRTIKOVA Tereza
1975
CZE
STAFFENOVA Jana
1982
SVK
SCHNOCK Yvonne
1983
GER
ECKSTEIN Barbara
1982
GER
STREICHER Martina
1983
GER
SCHIRP Andrea
1900
GER
KRACIUK Anna
1973
POL
JOSCHEK Stefanie
1970
GER
LED Vera
1976
AUT
LOPUSNA Lubica
1981
SVK
MOSEBACH Nina
1979
GER
AELLEN Gaby
1980
SUI
MUSCHE Uta
1977
GER
NAJDEKROVA Eva
1978
CZE
NEMCOVA Renata
1981
CZE
PANCOTTO Chiara
1982
ITA
PFEFFINGER Jana
1979
GER
PITSCH Sara
1982
SUI
Disqualified 1st run
Did not start 1st run