official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
KOSTELIC Ivica
1979
CRO
1:39.83
0.00
2
GRANGE Jean-Baptiste
1984
FRA
+0.20
1.20
3
RAICH Benjamin
1978
AUT
+0.80
4.81
4
ROCCA Giorgio
1975
ITA
+1.43
8.59
5
MOELGG Manfred
1982
ITA
+1.58
9.50
6
THALER Patrick
1978
ITA
+1.65
9.92
7
HIRSCHER Marcel
1989
AUT
+1.66
9.98
8
HARGIN Mattias
1985
SWE
+1.70
10.22
8
LARSSON Markus
1979
SWE
+1.70
10.22
10
BYGGMARK Jens
1985
SWE
+1.81
10.88
11
LIZEROUX Julien
1979
FRA
+1.83
11.00
12
LIGETY Ted
1984
USA
+2.00
12.02
12
DEVILLE Cristian
1981
ITA
+2.00
12.02
14
DRAGSIC Mitja
1979
SLO
+2.26
13.58
15
JITLOFF Tim
1985
USA
+2.35
14.12
16
BECHTER Patrick
1982
AUT
+2.41
14.48
17
MYHRER Andre
1983
SWE
+2.59
15.57
18
KOGLER Stefan
1981
GER
+2.65
15.93
19
GINI Marc
1984
SUI
+2.66
15.99
20
ALBRECHT Daniel
1983
SUI
+2.70
16.23
21
BIGGS Patrick
1982
CAN
+2.87
17.25
22
VALENCIC Mitja
1978
SLO
+3.01
18.09
23
SCHOENFELDER Rainer
1977
AUT
+3.07
18.45
24
MISSILLIER Steve
1984
FRA
+3.18
19.11
25
GRANDI Thomas
1972
CAN
+3.20
19.23
26
VILETTA Sandro
1986
SUI
+3.24
19.47
27
HOERL Wolfgang
1983
AUT
+3.34
20.07
28
IMBODEN Urs
1975
MDA
+3.37
20.25
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not qualify for 2nd run
MINAGAWA Kentaro
1977
JPN
SAMSAL Dalibor
1985
CRO
SKUBE Matic
1988
SLO
DOPFER Fritz
1987
GER
NORDH Fredrik
1984
SWE
STEHLE Dominik
1986
GER
BOURGEAT Pierrick
1976
FRA
VRABLIK Martin
1982
CZE
ANDERSSON Oscar
1982
SWE
ALBRECHT Kilian
1973
BUL
MARSHALL Cody
1982
USA
KRYZL Krystof
1986
CZE
TISSOT Stephane
1979
FRA
FANARA Thomas
1981
FRA
SVINDAL Aksel Lund
1982
NOR
SASAKI Akira
1981
JPN
Did not finish 1st run
LONGHI Jhonatan
1988
BRA
ROMAR Andreas
1989
FIN
GROSS Stefano
1986
ITA
SIMARI BIRKNER Cristian Javier
1980
ARG
MYHRE Lars Elton
1984
NOR
ROBERTSSON Petter
1985
SWE
LAHDENPERAE Anton
1985
SWE
KARLSEN Truls Ove
1975
NOR
JANSRUD Kjetil
1985
NOR
PAQUIN Pierre
1979
FRA
RAZZOLI Giuliano
1984
ITA
LEINO Jukka
1978
FIN
ANDERSSON Magnus
1981
SWE
STUTZ Paul
1983
CAN
KOLL Alexander
1982
AUT
KELLEY Tim
1986
USA
COUSINEAU Julien
1981
CAN
ANSELMET Alexandre
1980
FRA
YUASA Naoki
1983
JPN
COCHRAN Jimmy
1981
USA
BROLENIUS Johan
1977
SWE
BERTHOD Marc
1983
SUI
PRANGER Manfred
1978
AUT
MILLER Bode
1977
USA
VAJDIC Bernard
1980
SLO
NEUREUTHER Felix
1984
GER
MATT Mario
1979
AUT
HERBST Reinfried
1978
AUT