official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
REITER Mario
1970
AUT
1:19.52
0.84
2
KUNC Mitja
1971
SLO
+0.75
6.22
3
WEISS Angelo
1969
ITA
+1.06
8.44
4
TESCARI Fabrizio
1969
ITA
+1.13
8.94
5
DE CRIGNIS Fabio
1968
ITA
+1.49
11.52
5
ISHIOKA Takuya
1971
JPN
+1.49
11.52
7
ANDERSSON Anders
1978
SWE
+1.61
12.38
8
VOGL Alois
1972
GER
+1.79
13.67
9
EBERLE Markus
1969
GER
+1.87
14.24
10
SIMOND Francois
1969
FRA
+1.88
14.32
11
MARILA Mika
1973
FIN
+2.66
19.91
12
LLORACH Gaetan
1974
FRA
+3.64
26.93
13
SALZGEBER Rainer
1967
AUT
+3.66
27.07
14
ERTL Andreas
1975
GER
+3.68
27.22
15
BERGAMELLI Sergio
1970
ITA
+3.98
29.37
16
STANKALLA Stefan
1975
GER
+4.65
34.17
17
FEUTRIER Alain
1968
FRA
+5.50
40.26
18
EXARTIER Stephane
1969
POL
+6.45
47.07
19
NAGEL Eric
1975
USA
+8.38
60.91
20
SAIONI Christophe
1969
FRA
+8.39
60.98
21
MANUEL Patrice
1974
FRA
+9.57
69.44
22
BAXTER Alain
1973
GBR
+10.72
77.68
23
BYON Jong Moon
1976
KOR
+10.78
78.11
24
KIM Joon Hyung
1976
KOR
+12.37
89.51
25
BYUN Jong Woo
1975
KOR
+12.39
89.65
26
JUNG Eui Seung
1976
KOR
+14.81
107.00
27
KIM Won Ju
1977
KOR
+14.89
107.57
28
HONG Chul Min
1974
KOR
+16.33
117.89
29
CHOI Moon Sung
1977
KOR
+17.27
124.63
30
LEE Ki Hyun
1978
KOR
+18.61
134.24
31
KIM Young Chul
1975
KOR
+19.59
141.26
32
CHUN Jong Whee
1973
KOR
+20.70
149.22
33
BAEK Joo Hyun
1975
KOR
+21.54
155.24
34
KIM Min
1979
KOR
+21.56
155.38
35
WOO Ji Won
1979
KOR
+24.03
173.09
36
HAN Joeng Jae
1974
KOR
+26.45
190.43
37
LEE Jung Kun
1977
KOR
+26.62
191.65
38
KANG Dong Woung
1979
KOR
+28.42
204.55
39
LEE Ho Sung
1979
KOR
+29.53
212.51
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
BUECHEL Marco
1971
LIE
BURAAS Hans-Petter
1975
NOR
BURTSCHER Christian
1974
NZL
CHANG Feng-Chou
1973
CTA
CHO Yong Beom
1974
KOR
CHO Yong Je
1974
KOR
CHU Jong-Kil
1976
KOR
CRISTOBAL GALLARDO Luis A.
1970
ESP
EO Il Woo
1978
KOR
ERICSSON Andreas
1973
SWE
GARCIA MARTINEZ Ovidio M.
1968
ESP
GRANDI Thomas
1972
CAN
GRAVIER Richard
1974
FRA
GRILC Gregor
1970
SLO
HANSSON Martin
1975
SWE
HELLERUD Espen
1971
NOR
HUGUET Anthony
1973
AUS
JARVI Juha
1975
FIN
JEONG Sang Heon
1977
KOR
JOVAN Matej
1970
SLO
JUNG Youn Suk
1976
KOR
KLINTBERG Per
1973
SWE
LADSTATTER Konrad Kurt
1968
ITA
MELBY Sverre
1968
NOR
OESTBY Rune Andre
1973
NOR
ORMOND James
1973
GBR
PARK Sung Youl
1976
KOR
SCHIESTL Hermann
1970
AUT
STAUB Patrick
1967
SUI
UBEIRA RUBIO Javier
1970
ESP
VALE Brett
1972
AUS
VOGLREITER Siegfried
1969
AUT
WALLNER Johan
1965
SWE
YARMARK Justin
1975
USA
YUNUSOV Vladimir
1974
UZB
Disqualified 1st run
Did not start 1st run
BERGAMELLI Norman
1971
ITA
BJORNSSON Kristinn
1972
ISL
BORMOLINI Ivan
1972
ITA
FORSYTH Ryan
1974
CAN
MAYER Christian
1972
AUT
MLEKUZ Rene
1975
SLO
OUGHTRED Ryan
1975
CAN
PERREN Sandro
1975
SUI
SOEGAARD Torbjoern
1973
NOR
STANGASSINGER Thomas
1965
AUT
TORPE Are
1973
NOR
VRHOVNIK Matjaz
1972
SLO
ZINSLI Andrea
1972
SUI