official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
KOLL Alexander
1982
AUT
1:40.55
8.00
2
REITER Hannes
1981
AUT
+0.70
12.18
3
SCHOERGHOFER Philipp
1983
AUT
+0.95
13.67
4
KAITALA Jouni
1983
FIN
+1.08
14.44
5
LORENZIN Marcel
1982
AUT
+1.13
14.74
6
OOSTERBAAN Rogier
1978
NED
+1.15
14.86
7
KOGLER Stefan
1981
GER
+1.49
16.89
8
HAERKOENEN Petri
1981
FIN
+1.85
19.04
9
BAXTER Noel
1981
GBR
+1.97
19.76
10
NEUREUTHER Felix
1984
GER
+3.47
28.71
11
QUARTEL DE Alwin
1983
NED
+3.83
30.85
12
SAMSAL Dalibor
1985
CRO
+3.84
30.91
13
ZEMAN Tomas
1986
CZE
+4.24
33.30
14
HANADA Masashi
1986
JPN
+4.86
37.00
15
MEYSEL Philipp
1984
GER
+4.90
37.24
16
ERTL Andreas
1975
GER
+4.92
37.36
17
ASCHAUER Stefan
1986
GER
+6.14
44.64
18
ZEPNIK Philipp
1988
GER
+6.36
45.95
19
ECKERT Florian
1979
GER
+6.62
47.50
20
DENGLER Martin
1984
GER
+6.97
49.59
21
FERSTL Josef
1988
GER
+7.29
51.50
22
BRUEDERL Timo
1989
GER
+7.42
52.28
23
SKRIABIN Nikolay
1978
UKR
+7.71
54.01
24
DALM Cornelius
1986
GER
+8.29
57.47
25
BECHER Josef
1982
GER
+8.62
59.44
26
PLENAGL Alexander
1988
GER
+8.73
60.09
27
RIEGER Maximilian
1989
GER
+8.91
61.17
28
NAMBERGER Hannes
1989
GER
+9.02
61.82
29
ABRAMASHVILI Iason
1988
GEO
+11.79
78.35
30
SANDER Andreas
1989
GER
+13.36
87.72
31
HEYENBROCK Felix
1989
GER
+15.33
99.48
32
HERGER Johannes
1985
GER
+15.97
103.30
33
BORISOV Ivan
1979
KGZ
+19.30
123.17
34
KELLER Christian
1989
GER
+20.15
128.24
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
STICKL Simon
1987
GER
ZIEKE Kevin
1989
GER
SCHMIDT Florian
1989
GER
BORISOV Igor
1965
KGZ
TREMMEL Tobias
1988
GER
KETTERER Jeremias
1989
GER
HUMMERT Nick
1989
GER
SPITZ Oliver
1989
GER
BAUER Guenther
1982
HUN
PREM Florian
1989
GER
JOAS Pirmin
1989
GER
BAYER Patrick
1989
GER
BERNER Korbinian
1989
GER
FUESS Hansjoerg
1988
GER
KOESSLER Julian
1989
GER
HEEL Johannes
1989
GER
MARCHL Florian
1989
GER
WILLMANN Roland
1988
GER
HUETTINGER Michael
1988
GER
KRAUSE Daniel
1988
GER
GRITSCH Saschka
1984
HUN
RITZER Tobias
1987
GER
BONLEITNER Fabian
1989
GER
STECHERT Tobias
1985
GER
DALM Timo
1988
GER
HANEL Max
1989
GER
LINDEN Fabian
1988
GER
WEYERER Josef
1988
GER
MARCHL Florian
1987
GER
BRUKER Florian
1988
GER
PTACEK Peter
1989
GER
BOHN Raimund
1985
GER
STOCKKAMP Maximilian
1988
GER
MERG Johannes
1986
GER
STAMMEL Christoph
1987
GER
WIEST Thomas
1987
GER
HORNBERGER Dominic
1989
GER
HEPPEL Sebastian
1987
GER
MADER Peter
1987
GER
PEUKER Gerhard
1987
GER
PASCHKE Simon
1988
GER
JUNGK Maximilian
1986
GER
MAIER Frank
1985
GER
BIMBER Steffen
1988
GER
EBNER Benedikt
1988
GER
EISNER Matthias
1987
GER
LECHNER Hannes
1989
GER
PLOETZ Stefan
1988
GER
STRODL Andreas
1987
GER
RESENBERGER Anton
1988
GER
TREMMEL Markus
1986
GER
PUPP Maximilian
1985
GER
WOLF Magnus
1986
GER
GOLLINGER Guido
1987
GER
RUINER Patrick
1986
GER
SCHIRMER Martin
1987
GER
SIMMERL Markus
1987
GER
SCHMID Ludwig
1983
GER
WITZMANN Klaus Hermann
1984
GER
WILLMANN Simon
1984
GER
BRUNNER Manuel
1981
GRN
STEHLE Dominik
1986
GER
FERSTL Michael
1985
GER
OLIVARI Ivan
1987
CRO
WOELFL Mathias
1984
GER
MEIER-MEITINGER Max
1983
GER
MOLLIN Bart
1981
BEL
NOBLE Andrew
1984
GBR
BUB Florian
1987
GER
RATKIC Ivan
1986
CRO
SCHMID Philipp
1986
GER
MARINELLI Danko
1987
CRO
FISCHER Daniel
1985
GER
WAGNER Hannes
1986
GER
RAETZE Roman
1984
GER
RUETTIGER Steffen
1983
GER
ZEMAN Bohumir
1983
CZE
BRENNER Hannes
1984
AUT
OKADA Rishu
1978
JPN
GSCHWENTER Dominik
1984
AUT
STRUGER Peter
1982
AUT
LEUZINGER James
1982
GBR
GRUBELNIK Drago
1976
SLO
HERBST Reinfried
1978
AUT
IMBODEN Urs
1975
SUI
LEINO Jukka
1978
FIN
WEYERMANN Michael
1980
SUI
ALBRECHT Daniel
1983
SUI
VOGL Alois
1972
GER
KROISLEITNER Martin
1978
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run