official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
VAJDIC Bernard
1980
SLO
1:34.14
9.00
2
LIZEROUX Julien
1979
FRA
+0.01
9.06
3
JANYK Michael
1982
CAN
+0.11
9.70
4
VALENCIC Mitja
1978
SLO
+0.27
10.72
5
WHITE Trevor
1984
CAN
+0.36
11.29
6
MYHRE Lars Elton
1984
NOR
+0.48
12.06
7
ALBRECHT Kilian
1973
BUL
+0.51
12.25
8
STUTZ Paul
1983
CAN
+0.59
12.76
9
BROLENIUS Johan
1977
SWE
+0.68
13.33
10
KELLEY Tim
1986
USA
+1.38
17.80
11
COCHRAN Jimmy
1981
USA
+1.68
19.71
12
KOLL Alexander
1982
AUT
+1.73
20.03
13
MARSHALL Cody
1982
USA
+1.80
20.47
14
FANARA Thomas
1981
FRA
+1.95
21.43
15
TISSOT Stephane
1979
FRA
+2.55
25.25
16
TRIENDL Armin
1989
AUT
+2.79
26.78
17
MCDONALD Paul
1984
USA
+2.80
26.85
18
ROY Jean-Philippe
1979
CAN
+2.91
27.55
19
WIESER Manuel
1990
AUT
+3.48
31.18
20
KOENIG Thomas
1990
AUT
+3.75
32.90
21
ANKENY Michael
1991
USA
+4.20
35.77
22
BAXTER Noel
1981
GBR
+4.33
36.60
23
HELIE Louis-Pierre
1986
CAN
+4.44
37.30
24
LOESETH Lars Sunde
1982
NOR
+4.82
39.72
25
ROUTHIER Mathieu
1990
CAN
+5.38
43.29
26
STEEN John Reidar
1988
NOR
+5.55
44.37
27
STUERMER Bastian
1988
GER
+5.76
45.71
28
GRANSTROM Colby
1990
USA
+5.85
46.28
29
LIEBL Sebastian
1989
GER
+6.03
47.43
30
HAUG Andreas Willumsen
1989
NOR
+6.40
49.79
31
QUARTEL, DE Alwin
1983
NED
+6.89
52.91
32
NAGILLER Roman
1990
AUT
+6.97
53.42
33
FALBESONER Martin
1991
AUT
+8.37
62.35
34
NACHTSCHATTEN Christoph
1987
AUT
+8.49
63.11
35
KRAUTSCHNEIDER Thomas
1992
AUT
+8.94
65.98
36
HALSEN Stian
1988
NOR
+9.58
70.06
37
KOLLENBORG Christopher
1988
NOR
+15.13
105.43
38
KASPER Nolan
1989
USA
+20.49
139.59
39
ZIMMERMANN Peter
1992
AUT
+26.25
176.30
40
SUMPS Stephan
1988
CHI
+43.76
287.90
Did not finish 2nd run
STEINER Philipp
1991
AUT
KOECK Niklas
1992
AUT
PEER Florian
1992
AUT
STRASSER Linus
1992
GER
FELLER Manuel
1992
AUT
SCHWARZ Daniel
1991
AUT
FEIERSINGER Christian
1992
AUT
RESENBERGER Anton
1988
GER
SCHMEISSNER Christopher
1989
AUT
SCHWAIGER Dominik
1991
GER
NAGILLER Clemens
1990
AUT
SALBU Chriss
1988
NOR
BERTHOLD Frederic
1991
AUT
NICKERSON Warner
1981
USA
SPENCE Brad
1984
CAN
GINI Marc
1984
SUI
MISSILLIER Steve
1984
FRA
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
SUMPS Bernhard
1991
CHI
DAXER Peter
1991
AUT
RECHFELDEN Dominik
1991
AUT
BENIANIDZE Alex
1991
GEO
KALHOR Hossein
1984
IRI
CALOVINI Mathias
1992
AUT
SCHANNER Luca
1992
AUT
HAUSER Alexander
1989
AUT
TIPPELREITHER Lukas
1991
AUT
ADDE Andreas
1988
NOR
ABRAMASHVILI Iason
1988
GEO
ROOIJ VAN Joery
1986
NED
NAMBERGER Hannes
1989
GER
HIRSCHBUEHL Christian
1990
AUT
STAURSET Bjoern Tore
1988
NOR
SANDELL Marcus
1987
FIN
GREGORAK Will
1990
USA
PROMOK Franz
1987
AUT
BIGGS Patrick
1982
CAN
COUSINEAU Julien
1981
CAN
JITLOFF Tim
1985
USA
GRANGE Jean-Baptiste
1984
FRA
DRAGSIC Mitja
1979
SLO
Did not start 1st run