official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
DEBELJAK Jan
1988
SLO
1:22.38
21.79
2
MITTERER Christian
1990
GER
+0.43
24.92
3
WALCH Magnus
1992
AUT
+0.56
25.87
4
GASSNER Philipp
1992
GER
+1.08
29.66
5
SCHWAIGER Dominik
1991
GER
+1.14
30.09
6
SANDVIK Eian
1989
NOR
+1.17
30.31
7
TUMLER Thomas
1989
SUI
+1.40
31.99
7
CRAWFORD Douglas
1987
GBR
+1.40
31.99
9
BERNDT Ondrej
1988
CZE
+1.43
32.21
9
CAPDEVILA Guillem
1985
ESP
+1.43
32.21
11
STEINBACHER Andreas
1992
GER
+1.77
34.68
12
STRASSER Linus
1992
GER
+1.80
34.90
13
ZIKA Adam
1989
CZE
+2.09
37.01
14
DATZER Fabian
1992
GER
+2.33
38.76
15
STEVENS Hugh
1986
AUS
+2.60
40.73
16
EGGER Valentin
1993
GER
+2.72
41.60
17
GANDER Alexander
1994
AUT
+2.94
43.20
18
GOLLINGER Guido
1987
GER
+3.22
45.24
19
RENZHYN Mykhaylo
1978
ISR
+3.48
47.14
20
YANAKIEV Zahari
1987
BUL
+3.61
48.08
21
HORNER Sean
1991
USA
+4.94
57.77
22
MARNO Max
1991
USA
+6.04
65.78
23
DRESSEN Thomas
1993
GER
+6.31
67.75
24
BUHL Marius
1992
GER
+6.38
68.26
25
RENOTH Andreas
1993
GER
+6.48
68.99
26
KETTERER David
1993
GER
+6.56
69.57
27
SAUTER Paul
1994
GER
+7.14
73.79
28
LAENGST Heiner
1994
GER
+7.15
73.87
29
MCCONNELL Ryan
1991
USA
+7.17
74.01
30
KARL Simon
1994
AUT
+7.54
76.71
31
SCHMID Alexander
1994
GER
+7.70
77.87
32
HOSTETLER Jimmy
1990
USA
+7.79
78.53
33
SCHWAIGER Hansi
1994
GER
+8.24
81.80
34
MAAS Max
1994
GER
+8.92
86.76
35
SCHMID Manuel
1993
GER
+9.14
88.36
36
BISCHOF Dieter
1993
AUT
+9.25
89.16
37
BREU Raffael
1994
GER
+9.40
90.25
38
WETZEL Maximilian
1991
GER
+9.46
90.69
39
WASMEIER Lukas
1994
GER
+11.11
102.71
40
LUCKMAIER Maximilian
1993
GER
+11.69
106.93
41
CHONGAROV Nikola
1989
BUL
+12.62
113.71
42
LONGENECKER Landon
1992
USA
+20.21
168.99
Did not finish 2nd run
DICK Alexander
1994
GER
PONGRATZ Benedikt
1994
GER
WAGNER Dennis
1994
GER
TREMMEL Anton
1994
GER
WEH Nicolas
1994
GER
TABELANDER Florian
1994
AUT
BERGER Bernhard
1993
GER
JENEWEIN Kevin
1993
AUT
RASCHNER Dominik
1994
AUT
GROLL Maximilian
1993
GER
SOCHOR Robin
1992
GER
LENZ Markus
1992
GER
PISA Martin
1985
CZE
RENZ Fabio
1992
GER
WOLF Maximilian
1992
GER
GRUBER Christian
1993
GER
MLINSEK Filip
1988
SLO
TODOROV Dean
1983
BUL
STANCEL Simon
1988
SVK
STEINBACHER Christian
1990
GER
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
OSCH Geoffrey
1994
LUX
TRIERWEILER Ben
1988
LUX
DIERKESMANN Fynn
1994
GER
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
RISSER Etienne
1983
FRA
GERIG Benedikt
1994
GER
BRANDNER Christof
1994
GER
FAHRINGER Stefan
1994
AUT
KAUZ Ulrich
1993
GER
VETTER Alexander
1993
GER
SOUBEK Sandro
1994
AUT
JENAL Nicolai
1993
SUI
AUER Tom
1992
FRA
SCHINDLER James
1991
USA
AUER Sebastien
1985
FRA
BIMBER Steffen
1988
GER
GODLI Roman
1988
SUI
MURAVIEV Ivan
1989
RUS
JIMENEZ Diego
1987
ESP
AICHER Lukas
1991
GER
CHAADAYEV Alexey
1986
RUS
VASILIEV Alexandr
1989
RUS
GEORGIEV Georgi
1987
BUL
WALLNER Max
1991
GER
Disqualified 1st run