official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
FIEDLER Florian
1992
AUT
1:22.20
40.10
2
GEYER Jai
1990
GBR
+0.87
46.56
3
KERNEN Jan
1993
SUI
+3.33
64.81
4
COULL Jackson
1993
AUS
+3.48
65.92
5
DUDLE Kevin
1993
SUI
+3.73
67.78
6
TSCHANZ Christian
1993
SUI
+3.83
68.52
7
HAUSHEER Yannick
1994
SUI
+3.94
69.34
8
HILL Ashley Sam
1993
GBR
+4.11
70.60
9
STEGMANN Maximilian
1994
GER
+4.68
74.83
10
RAHM Dominik
1995
SUI
+4.80
75.72
11
WIDL Maximilian
1995
GER
+4.88
76.31
11
THOMPSON Matthew
1993
GBR
+4.88
76.31
13
TONEATTI Michael
1993
SUI
+5.11
78.02
14
MORGAN Bradley
1991
GBR
+5.18
78.54
15
KAVELAR Sascha
1993
AUT
+5.43
80.40
16
BRAWAND Lukas
1994
SUI
+5.65
82.03
17
HEIDER Thomas
1993
GER
+5.66
82.10
18
PLIESSNIG David
1993
AUT
+6.03
84.85
19
BIEG David
1991
GER
+6.13
85.59
20
BOHN Raimund
1985
GER
+8.22
101.10
21
STEYN Luke
1993
ZIM
+8.49
103.10
22
MAMAEV Alexandr
1996
RUS
+9.31
109.19
23
ZULEEG Philipp
1994
GER
+10.05
114.68
24
BUCHMANN Louis
1996
GER
+10.19
115.72
25
HINTERWALDNER Luis
1996
GER
+10.93
121.21
26
WIMMER Simon
1996
GER
+11.86
128.11
27
RESCH Cajetan
1996
GER
+12.81
135.16
28
CUENCA Daniel
1993
ESP
+13.77
142.29
29
VANHOOF Nicolas
1996
BEL
+14.39
146.89
30
COOTE Wilbur
1994
NZL
+14.73
149.41
31
UEBERBACHER Julian
1996
AUT
+15.52
155.27
32
BISCHOF Pascal
1996
GER
+16.52
162.69
33
DENIKIEWICZ Alex
1994
USA
+16.61
163.36
34
VANDERSTICHELEN Maxime
1996
BEL
+19.30
183.32
35
KRAFT Robin
1996
GER
+20.15
189.63
36
HAEBERLE Jochen
1996
GER
+21.92
202.77
37
SCHILDERMANS Steve
1996
BEL
+25.76
231.26
38
BOECKSTENS Sebastian
1995
BEL
+25.84
231.86
Did not finish 2nd run
RAU Loris
1995
GER
SCHMIEDER Steffen
1995
GER
CONNERY Kali
1996
GBR
ZEHNDER Mario
1996
SUI
BORSBOOM Olaf
1995
NED
ARMSTRONG Max
1993
USA
HARRIS Brandon
1993
USA
BAUER Patrick
1995
GER
LUETHI Tino
1994
SUI
TREMMEL Tobias
1988
GER
AREGGER Kilian
1993
SUI
TRUESDELL William
1989
USA
HALLER Jens
1981
GER
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
BISCHOF Marc Andre
1995
GER
WALLACE Timothy
1996
NZL
BITZER Niklas
1995
GER
MISTURA Alessandro
1996
AUT
GANAHL Patrick
1996
GER
KOCH Tobias
1995
GER
VAN DEN BOGAERT Thomas
1983
BEL
BOONSTRA Zico
1996
NED
VAN DEN BOGAERT Steven
1987
BEL
ROGG Daniel
1995
GER
HEINZMANN Simon
1995
SUI
MUELLER Julian
1994
GER
HUBER Robin
1996
SUI
CRAWLEY Daniel
1991
GBR
PREYMANN Clemens
1991
AUT
KNOEPFLE Daniel
1993
GER
GRAAF, VAN DER Timo
1994
NED
FUCHS Quirin
1995
GER
SOKOLOV Dmitrij
1995
RUS
LEWIS Tom
1993
AUS
NUETZEL Randy
1994
SUI
NORCROSS WEBB Joseph
1992
GBR
ORTNER Michael
1991
GER
HUG Julian
1993
SUI
WOERNDL Dominik
1991
GER
TREMMEL Markus
1986
GER
ROBERTSON Sam
1993
AUS
WURZER Raphael
1991
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run