official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
LIGETY Ted
1984
USA
1:25.39
9.00
2
YUASA Naoki
1983
JPN
+0.49
12.50
3
ALBRECHT Kilian
1973
BUL
+1.08
16.72
4
MYHRE Lars Elton
1984
NOR
+1.54
20.00
5
CHODOUNSKY David
1984
USA
+2.01
23.36
6
BRANDENBURG Will
1987
USA
+2.16
24.43
7
NICKERSON Warner C
1981
USA
+2.72
28.43
8
KATAGIRI Kensaku
1984
JPN
+4.29
39.65
9
HARRIS Martin
1988
USA
+4.54
41.43
10
DAVIDSON Johnny
1981
CAN
+6.26
53.72
11
WINSLOE Leighton
1989
NZL
+6.45
55.08
12
WILSON Ryan
1987
USA
+7.82
64.86
13
VON KAENEL Ruedi
1984
SUI
+8.32
68.44
14
KELLEY Tim
1986
USA
+8.97
73.08
15
KONDOH Shinya
1989
JPN
+9.33
75.65
16
KERR Errol
1986
USA
+11.93
94.22
17
MOFFAT Keith
1991
USA
+12.32
97.01
18
COHEE Nick
1988
USA
+12.44
97.87
19
HIGGINS Sean
1990
USA
+12.63
99.22
20
PREBBLE Jamie
1991
NZL
+14.12
109.87
21
KIM Moon-Ki
1990
KOR
+16.35
125.80
22
ARNOTT James
1982
NZL
+16.93
129.94
23
HARADA Tatsuya
1964
JPN
+24.21
181.95
24
GRIMMER Rhys
1991
NZL
+38.50
284.03
25
IWANO Tetsuya
1986
JPN
+39.45
290.82
26
SUZUKI Hiroyuki
1971
JPN
+56.36
411.62
Did not finish 2nd run
SEO Kyoung-Won
1991
KOR
LYONS Stefan
1989
USA
HIRAGA Atsunari
1989
JPN
REPPUCCI Pierpaolo
1991
ITA
HARDEN Maxwell
1989
USA
RANDALL William
1990
USA
ASANO Hitoshi
1986
JPN
KUROIWA Kazuki
1987
JPN
DANIELS Nick
1991
USA
SAKAGUCHI Shun
1987
JPN
TANAKA Yuuto
1988
JPN
WEIBRECHT Ethan
1988
USA
POEHLING Bobby
1986
USA
YOSHIGOE Ippei
1986
JPN
LUND Jacob
1987
USA
Did not finish 1st run
INOMATA Koh
1990
JPN
OMATA Tomohiro
1992
JPN
LEE Jung-Hwan
1992
KOR
TANAKA Tomoki
1988
JPN
ENDOH Yutaka
1992
JPN
KOBAYASHI Rei
1990
JPN
HOMBE Yuuki
1992
JPN
HINOHARA Ken
1990
JPN
KAWADA Kazumasa
1990
JPN
WILKINS Angus
1991
NZL
BENEDETTO Peter
1986
USA
BENEDETTO Matthew
1990
USA
INABA Kentaroh
1991
JPN
OGAWA Sadataka
1987
JPN
PARK Rae-Jun
1991
KOR
SCHOLL Austin
1987
USA
JOHNSON Tom
1989
NZL
SEKIGUCHI Katsuhisa
1991
JPN
SHPALL Bryan
1989
USA
KATAYAMA Ryohji
1986
JPN
BRINGANS Cameron
1988
NZL
OHSAWA Makoto
1987
JPN
TEAT Jesse
1979
NZL
HARDEN Braden
1987
USA
SMITH Rett
1988
USA
LONG Braden
1989
CAN
LUNDIN Connery
1989
USA
WEHAN Bryce
1988
USA
FINK-DEBRAY Miles
1988
USA
SPENST Taggart
1988
USA
GREGORAK Will
1990
USA
JUNG Yong-Whan
1988
KOR
HOWDEN Angus
1981
NZL
GRIFFIN Benjamin
1986
NZL
TAKAHASHI Masamichi
1987
JPN
DAVIS Eric
1988
USA
LOCHHEAD Ian
1984
USA
KOMATSU Yuma
1983
JPN
WAGNER Andrew
1985
USA
TAKEDA Ryu
1984
JPN
LANNING Thomas (tj)
1984
USA
THORSON Tague
1985
USA
BROWN Roger G P
1981
USA
HAUGEN Leif Kristian
1987
NOR
COCHRAN Jimmy
1981
USA
MARSHALL Cody B
1982
USA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run