official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
HUTTARY Karin
1977
SWE
1:35.00
32.44
2
WALKNER Eva
1979
AUT
+0.04
32.68
3
BREZNIK Katarina
1977
SLO
+0.72
36.68
4
WIRTH Katja
1980
AUT
+1.15
39.22
5
IWATSCHENKO Evgenija
1975
RUS
+1.60
41.87
6
PIRKER Brigitte
1980
AUT
+2.02
44.35
7
KURKOVA Petra
1973
CZE
+2.29
45.94
8
WILHELM Kathrin
1981
AUT
+2.57
47.59
9
ROBERTSON Shona
1976
GBR
+2.76
48.71
10
KALAN Anja
1976
SLO
+2.84
49.18
11
RUMPFHUBER Ingrid
1981
AUT
+3.16
51.07
12
FIEGL Patrizia
1981
AUT
+3.36
52.25
13
RUIZ CASTILLO Carolina
1981
ESP
+3.43
52.66
14
GMAINER Elisabeth
1981
AUT
+3.96
55.78
15
HOLZER Katrin
1978
AUT
+4.53
59.14
16
MOSER Angelique
1979
NED
+5.64
65.69
17
MAIR Manuela
1982
AUT
+5.97
67.63
18
BOUZKOVA Hana
1978
CZE
+7.20
74.88
19
QUARTEL DE Anouk
1981
NED
+8.63
83.31
20
SPENDIER Kathrin
1982
AUT
+9.06
85.85
21
RATAJ Mojca
1979
SLO
+9.09
86.02
22
BRUMEN Tonka
1978
SLO
+9.17
86.49
23
GARCIA Marlen
1980
ESP
+9.83
90.39
24
CARRERAS SABRIA Helena
1978
ESP
+10.00
91.39
25
LINTSCHINGER Simone
1982
AUT
+11.42
99.76
26
MEIGEL Stefanie
1980
GER
+11.65
101.11
27
LUNNEY Sarah
1979
AUS
+12.82
108.01
28
KOLLMANN Gabriele
1980
AUT
+15.46
123.57
29
KRACKL Margreth
1982
AUT
+18.03
138.72
30
WAIDACHER Doris
1981
AUT
+18.26
140.08
31
ASCHAUER Michaela
1982
GER
+18.45
141.20
32
NETCHAEVA Vasilisa
1980
RUS
+23.49
170.91
33
GILLESPIE Dalila
1982
GBR
+29.56
206.69
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
BUCHEGGER Anita
1981
SUI
HOERL Christine
1980
AUT
RIENDA CONTRERAS Raquel
1976
ESP
DUNAEWA Tatiana
1977
RUS
DABIC Lea
1981
SLO
SCHERNTHANER Sabrina
1980
AUT
SCHILD Marlies
1981
AUT
SCHOERGHOFER Eva
1980
AUT
ZUSCHMANN Susanne
1981
AUT
SIRIANNI Barbara
1980
ITA
ZERJAV Tanja
1981
SLO
REDIH Irina
1981
RUS
STRAVS Katarina
1981
SLO
HARRER Evelin
1977
AUT
HUTTER Eva
1982
AUT
BRIGHT Rowena
1980
AUS
WIGLBEYER Elisabeth
1980
AUT
BOGATAJ Tina
1977
SLO
BEER Susanne
1981
GER
RAE Lisa
1979
AUS
LARCHER Christine
1981
AUT
AIGNER Sabrina
1981
GER
KRALLINGER Nina
1982
AUT
GOMEZ CIA Katisa
1980
ESP
MARTINOVOVA Gabriela
1981
CZE
KORNFELDOVA Lena
1977
CZE
KOGLER Cornelia
1982
AUT
NEURURER Teresa
1982
AUT
KLECKOVA Michala
1980
CZE
PAVLIC Tanja
1980
SLO
GAGER Nicola
1980
AUT
FELBER Andrea
1981
AUT
RACLAVSKA Pavla
1978
CZE
GRAFL Simone
1982
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run