official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
BRANDENBURG Will
1987
USA
1:32.47
6.00
2
SCHOENFELDER Rainer
1977
AUT
+0.47
9.10
3
MYHRE Lars Elton
1984
NOR
+0.98
12.46
4
JANYK Michael
1982
CAN
+1.10
13.26
5
DOPFER Fritz
1987
GER
+1.31
14.64
6
LINDGREN Tim
1989
SWE
+1.59
16.49
7
KELLEY Tim
1986
USA
+1.61
16.62
8
SPENCE Brad
1984
CAN
+1.68
17.08
9
ANDERSSON Oscar
1982
SWE
+1.71
17.28
10
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
+2.22
20.64
11
BIGGS Patrick
1982
CAN
+2.24
20.78
12
BUDAL Martin
1989
NOR
+2.28
21.04
13
WIESER Manuel
1990
AUT
+2.38
21.70
14
SASAKI Akira
1981
JPN
+2.40
21.83
15
DANIELS Nick
1991
USA
+2.50
22.49
15
COCHRAN-SIEGLE Ryan
1992
USA
+2.50
22.49
17
KRISTIANSEN Emil Bjoertomt
1990
NOR
+2.52
22.62
18
STIEGLER Seppi
1988
USA
+2.77
24.27
19
BISCHOF Martin
1991
AUT
+2.85
24.80
20
JUNG Dong-Hyun
1988
KOR
+3.17
26.91
21
GOLDBERG Jared
1991
USA
+3.58
29.62
22
ISHII Tomoya
1989
JPN
+4.69
36.94
23
NARITA Hideyuki
1993
JPN
+5.35
41.29
24
KNAUSS Andreas
1990
AUT
+5.81
44.33
25
ZAMPA Adam
1990
SVK
+6.01
45.65
26
PRIDY Morgan
1990
CAN
+7.35
54.49
27
WYLIE Andrew
1989
NZL
+9.84
70.91
28
ZAMPA Andreas
1993
SVK
+9.91
71.37
29
BARWOOD Adam
1992
NZL
+9.99
71.90
30
CAFE Tim
1987
NZL
+10.20
73.29
31
ROBERTS Hig
1991
USA
+10.37
74.41
32
DONALDSON David
1986
CAN
+10.57
75.73
33
ALESSANDRIA Arnaud
1993
MON
+13.32
93.87
34
COFFEY Sam
1990
USA
+13.67
96.18
35
RAVENTOS Ignasi
1995
ESP
+41.11
277.19
36
NICHOLSON Matthew
1996
NZL
+1:15.33
502.93
Did not finish 2nd run
COOTE Wilbur
1994
NZL
KRIECHMAYR Vincent
1991
AUT
KIM Hyeon-Tae
1990
KOR
ANDRIENKO Aleksander
1990
RUS
HIGGINS Sean
1990
USA
KYUNG Sung-Hyun
1990
KOR
STAURSET Bjoern Tore
1988
NOR
BERTHOLD Frederic
1991
AUT
TIPPELREITHER Matthias
1988
AUT
LINDH Calle
1990
SWE
HAUGEN Leif Kristian
1987
NOR
GREGORAK Will
1990
USA
KHOROSHILOV Alexander
1984
RUS
NORDBOTTEN Jonathan
1989
NOR
HARRIS Reilly
1990
USA
YUASA Naoki
1983
JPN
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
IZARD-PRICE Harry
1995
NZL
ROMANO Anthony
1994
USA
WILSON Kenny
1994
USA
STANG Alastair
1992
GBR
GRASIC Martin
1995
CAN
FEASEY Willis
1992
NZL
TASIC Jan
1994
SLO
LIESCH Gian Luca
1993
SUI
PREBBLE Jamie
1991
NZL
ERICSSON Daniel
1987
SWE
BRATH Joergen
1991
NOR
KARELLY Manuel
1993
AUT
MATHIS Marcel
1991
AUT
BREZNIK Jan
1993
SLO
SHPALL Bryan
1989
USA
TROW Andy
1991
CAN
LEITINGER Roland
1991
AUT
EMMENEGGER Sven
1989
SUI
SHIN Masanori
1993
JPN
WINQUIST Even
1992
NOR
KIM Woo-Sung
1986
KOR
TARBERRY Ace
1988
USA
LUITZ Stefan
1992
GER
FARRELL Bobby
1991
USA
KIRKEFJORD Goeran
1990
NOR
BROWN Philip
1991
CAN
KELLEY Robby
1990
USA
HEDIN Doglas
1990
SWE
SAXVALL Per
1989
SWE
READ Erik
1991
CAN
SOLEVAAG Sebastian-Foss
1991
NOR
DRURY Kevin
1988
CAN
PIETILAE HOLMNER Johan
1991
SWE
ZAITSOFF Sasha
1990
CAN
ZUEV Stepan
1988
RUS
RYDING David
1986
GBR
JOHANSEN Truls
1989
NOR
DIGRUBER Marc
1988
AUT
DREIER Christoph
1981
AUT
HOERL Wolfgang
1983
AUT
GRIFFIN Benjamin
1986
NZL
OEHAGEN Johan
1987
SWE
CHODOUNSKY David
1984
USA
COUSINEAU Julien
1981
CAN
WHITE Trevor
1984
CAN
GRANSTROM Colby
1990
USA
FAVRE Arnaud
1987
FRA
OESTER Carl-Filip
1989
SWE
JAMPOLSKY Grant
1989
USA
RISHWORTH Mike
1987
AUS
MOLLIN Bart
1981
BEL
Did not start 1st run