official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MITTERER Christian
1990
GER
1:38.32
23.02
2
RATKIC Ivan
1986
CRO
+0.52
26.19
3
MARINELLI Danko
1987
CRO
+0.53
26.25
4
HRIBAR Timotej
1990
SLO
+0.65
26.99
5
STEINBACHER Christian
1990
GER
+1.11
29.79
6
ZAJC Luka
1984
SLO
+1.21
30.40
7
ZAMPA Adam
1990
SVK
+1.23
30.53
8
BRIGOVIC Sebastian
1992
CRO
+1.55
32.48
9
ZUBCIC Filip
1993
CRO
+1.62
32.91
10
STANCEL Simon
1988
SVK
+1.72
33.52
11
CATER Martin
1992
SLO
+2.08
35.71
12
VRBINC Matija
1991
SLO
+2.39
37.61
13
NAN Ioan-Gabriel
1980
ROU
+2.41
37.73
14
FALAT Matej
1993
SVK
+2.92
40.84
15
VIDOVIC Matej
1993
CRO
+3.56
44.74
16
MASTERL Jaka
1991
SLO
+4.02
47.55
17
BARBU Alexandru
1987
ROU
+4.54
50.73
18
PETERNEL Nik
1993
SLO
+4.80
52.31
19
GUDMUNDSSON Gisli Rafn
1986
ISL
+4.98
53.41
20
PRESTEREL Luka
1993
SLO
+5.81
58.48
21
MIESZCZAK Jacek
1987
POL
+6.03
59.82
22
KOSIC Bojan
1990
MNE
+6.64
63.54
23
MIHELCIC Ivan
1994
CRO
+7.43
68.36
24
SZCZEPANIK Wojciech
1988
POL
+7.53
68.97
25
POLINKOVSKIY Viktor
1993
RUS
+7.64
69.64
26
KREJAC Klemen
1993
SLO
+9.62
81.73
27
KAROLYI Jan
1992
CRO
+12.30
98.08
28
KEJZAR Rok
1993
SLO
+16.42
123.22
28
BENE Marton
1986
HUN
+16.42
123.22
30
KLARIC Marko
1993
CRO
+23.21
164.66
31
BOSNJAK Franjo
1994
BIH
+23.88
168.75
32
KOZJAN Martin
1993
CRO
+24.26
171.07
33
TROSELJ Antonio
1994
CRO
+24.72
173.87
34
ZEKAN Paulo
1994
CRO
+28.44
196.58
35
MAHOVLIC Borna
1993
CRO
+28.80
198.77
36
STEKO Antonio
1994
CRO
+29.70
204.26
37
LACKOVIC Jan
1993
CRO
+30.09
206.64
38
FIOLIC Filip
1992
CRO
+31.72
216.59
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
TAHIRI Albin
1989
KOS
BRENKO-PUZAK Grga
1994
CRO
BACCI Filippo
1994
ITA
PASINI Lorenzo
1994
ITA
BOSNJAK Andrija
1994
BIH
ZAGAR Maksimilijan
1993
CRO
KURTALJ Karlo
1993
CRO
SABLJICA Kerim
1994
BIH
KRAJINOVIC Ivan
1994
BIH
RICHTER Marek
1994
CZE
HADZIC Tarik
1994
MNE
MINIC Mladen
1993
MNE
ACHIRILOAIE Ioan Valeriu
1990
ROU
LUBATTI Mirko
1991
ITA
BEORCHIA Giacomo
1991
ITA
VUKELIC Leo
1993
CRO
KUSMUK Maksim
1992
BIH
VOZEL Domen
1993
SLO
PLEVANC Andraz
1994
SLO
LEPRE Andrea
1990
ITA
SZEPESI Bertold
1990
HUN
GIACOMELLI Jan
1993
SLO
FESEL Jure
1993
SLO
MASTERL Matic
1993
SLO
VUKICEVIC Marko
1992
SLO
SZABO Bence
1986
HUN
STEBE Leon
1992
SLO
RICHTER Daniel
1993
CZE
GROSELJ Zan
1993
SLO
TRILLI Alfonso
1991
ITA
JAZBEC Jaka
1992
SLO
KOVAC Gasper
1993
SLO
OPARA Rok
1992
SLO
BONOU Nikos
1986
GRE
TSAKNAKIS Alexandros
1986
GRE
LONGHI Jhonatan
1988
BRA
PECUH Blaz
1992
SLO
TSIMIKALIS Stephanos
1985
GRE
ZERAK Misel
1992
SLO
WADRZYK Maciej
1988
POL
CEBULJ Jasa
1993
SLO
DEBELAK Tilen
1991
SLO
BRAJOVIC Gregor
1981
SLO
COZ Ziga
1991
SLO
Disqualified 1st run
Did not start 1st run