official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GROSELJ Zan
1993
SLO
1:46.01
12.75
2
HETTEGGER Thomas
1994
AUT
+0.08
13.29
3
SKUBE Matic
1988
SLO
+0.16
13.84
4
VIDOVIC Matej
1993
CRO
+0.25
14.45
5
HENTTINEN Jens
1993
FIN
+0.39
15.40
6
DVORNIK Aljaz
1995
SLO
+0.56
16.55
7
SAUTER Paul
1994
GER
+0.66
17.23
8
SPIK Jakob
1994
SLO
+0.79
18.12
9
ANNEWANTER Manuel
1995
AUT
+1.09
20.15
10
TREMMEL Anton
1994
GER
+1.15
20.56
11
TIPPELREITHER Matthias
1988
AUT
+1.17
20.70
12
TUMLER Marco
1988
SUI
+1.18
20.76
13
RODES Istok
1996
CRO
+1.27
21.38
13
RONCI Giordano
1992
ITA
+1.27
21.38
15
ALAERTS Kai
1989
BEL
+1.28
21.44
16
ZRNCIC-DIM Natko
1986
CRO
+1.34
21.85
17
CAS Jure
1994
SLO
+1.35
21.92
18
MALMSTROM Victor
1991
FIN
+1.38
22.12
19
KOLEGA Elias
1996
CRO
+1.53
23.14
19
FALAT Matej
1993
SVK
+1.53
23.14
21
BREU Raffael
1994
GER
+1.60
23.62
22
TESTA Andrea
1991
ITA
+1.67
24.09
23
BORGNAES Christian
1996
AUT
+1.70
24.30
24
LEITGEB Richard
1994
AUT
+1.93
25.86
25
ROTA Nicola
1989
ITA
+2.15
27.35
26
PFIFFNER Marco
1994
LIE
+2.23
27.90
27
BAYER Alexander
1995
GER
+2.60
30.41
28
PERTL Adrian
1996
AUT
+3.46
36.25
29
MEISEN Bastian
1996
GER
+4.25
41.62
30
KOSI Klemen
1991
SLO
+4.73
44.88
31
HEGELE Georg
1996
GER
+4.85
45.69
32
KAVCIC Jani
1996
SLO
+5.15
47.73
33
HADALIN Stefan
1995
SLO
+6.16
54.59
34
SENKAR Samuel
1996
SVK
+6.55
57.24
35
SPILAR Zan
1997
SLO
+8.40
69.80
36
ANTONIOU Ioannis
1995
GRE
+8.55
70.82
37
CALANDRI Francesco
1996
ITA
+8.71
71.91
38
GOLOB Janez
1995
SLO
+9.06
74.28
39
CUFAR Anze
1998
SLO
+10.17
81.82
40
KRALJ Zan
1997
SLO
+11.06
87.87
41
GASPARIN Giulio
1991
ITA
+11.77
92.69
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
HROBAT Miha
1995
SLO
MACEDO Diogo
1996
POR
KALAN Matic
1998
SLO
WILLEMS Armin
1996
NED
POLAK Luka
1997
SLO
BORSBOOM Olaf
1995
NED
WILLEMS Bjoern
1996
NED
BUGATTI Nicolo
1997
ITA
RUPNIK Job
1996
SLO
LORENZI Federico
1997
ITA
ROBIC Sergij
1994
SLO
STERLE Nik
1995
SLO
PANCUR Luka
1995
SLO
KOZANASHVILI Nikoloz
1995
GEO
SENCAR Dusan
1996
SLO
GAUER Nico
1996
LIE
ABRAMOVIC Marko
1996
CRO
SCHWAIGER Johann
1994
GER
KRSMANOVIC Luka
1997
CRO
SCHMID Alexander
1994
GER
GRUBER Christian
1993
GER
LAHNSTEINER Maximilian
1996
AUT
BYDLINSKI Maciej
1988
POL
WINKELHORST Steffan
1992
NED
SAMSAL Dalibor
1985
HUN
SCHMID Philipp
1986
GER
Did not start 1st run