official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
KRYZL Krystof
1986
CZE
1:48,70
12.15
2
MALMSTROM Victor
1991
FIN
+0.08
12.59
3
DIGRUBER Marc
1988
AUT
+0.28
13.70
4
TIPPELREITHER Matthias
1988
AUT
+0.51
14.97
5
ERSCHBAMER Andreas
1984
ITA
+0.80
16.57
6
RYDING David
1986
GBR
+1.44
20.10
7
HIRSCHBUEHL Christian
1990
AUT
+1.52
20.54
8
HOROSHILOV Alexandr
1984
RUS
+1.69
21.48
9
BALLERIN Andrea
1989
ITA
+2.02
23.30
10
HAUG Andreas Willumsen
1989
NOR
+2.19
24.24
11
TRIENDL Armin
1989
AUT
+2.35
25.12
12
KOSI Klemen
1991
SLO
+2.52
26.06
13
BUDAL Martin
1989
NOR
+2.86
27.94
14
SENONER Jonas
1986
ITA
+2.91
28.21
15
TORSTI Samu
1991
FIN
+3.01
28.76
16
HELL Wolfgang
1980
ITA
+3.22
29.92
17
BRUNNER Johannes
1988
AUT
+3.41
30.97
18
STAURSET Bjoern Tore
1988
NOR
+3.42
31.03
19
BISCHOF Martin
1991
AUT
+3.83
33.29
20
ZIKA Adam
1989
CZE
+3.91
33.73
21
CALOVINI Mathias
1992
AUT
+3.97
34.06
22
SAATDJIAN Nicolas
1992
FRA
+4.77
38.48
23
STRASSER Linus
1992
GER
+4.81
38.70
24
VIDOSA Roger
1984
AND
+5.06
40.08
25
BERGAMIN Doriano
1988
SUI
+5.15
40.58
26
ROHRWECK Johannes
1990
AUT
+5.17
40.69
27
SINN Michael
1992
ITA
+5.23
41.02
27
HERZOG David
1992
AUT
+5.23
41.02
29
SCHILD Lukas
1992
AUT
+5.50
42.51
30
GRAND Guillaume
1992
FRA
+5.52
42.62
31
GORBACH Mathias
1992
AUT
+5.77
44.00
32
SARNITZ Philipp
1992
AUT
+6.19
46.32
33
ZIMMERMANN Paul
1993
AUT
+6.93
50.40
34
RAEDLER Riccardo
1992
AUT
+7.07
51.17
35
TRAXL Michael
1993
AUT
+7.41
53.05
36
MAYRPETER Thomas
1992
AUT
+8.11
56.92
37
AUER Sebastian
1993
AUT
+8.77
60.56
38
LENGAUER-STOCKNER Hannes
1993
AUT
+8.89
61.22
39
RAGGINGER Christian
1993
AUT
+9.32
63.59
40
FELSER Josef
1993
AUT
+9.98
67.24
41
ZUCKERSTAETTER Stephan
1992
AUT
+11.05
73.14
42
TRAXLER Daniel
1993
AUT
+11.23
74.14
43
KREUZWIESER Andreas
1994
AUT
+12.31
80.10
44
MEIER Daniel
1993
AUT
+15.22
96.16
Did not finish 2nd run
PLOECHL Christoph
1994
AUT
PYASIK Evgenij
1993
RUS
PEHERSTORFER Lukas
1993
AUT
KAINER Helmut
1993
AUT
JETZ Dominik
1992
AUT
HEIGL Florian
1993
AUT
CARRERAS Pol
1990
ESP
HOFER Philipp
1992
AUT
DUNAND Arnaud
1990
FRA
JIMENEZ Diego
1987
ESP
AICHER Lukas
1991
GER
SCHWAB Anton
1990
AUT
ZERAK Misel
1992
SLO
CATER Martin
1992
SLO
HARALDSEN Oeyvind
1989
NOR
LEITINGER Roland
1991
AUT
FELLER Manuel
1992
AUT
DEVOUASSOUX Jonas
1989
FRA
PROMOK Franz
1987
AUT
DEBELJAK Jan
1988
SLO
ZUEV Stepan
1988
RUS
SCHMID Philipp
1986
GER
TREJBAL Filip
1985
CZE
KOENIG Thomas
1990
AUT
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
STEMMER Viktor
1994
AUT
STOLZ Christoph
1992
AUT
GIRBL Moritz
1993
AUT
SCHAIDER Ludwig
1993
AUT
HAUER Marco
1993
AUT
HOHENWARTER Alexander
1991
AUT
AIGNER Dominik
1993
AUT
GOESWEINER Martin
1992
AUT
VONBANK Marco
1993
AUT
OPETNIK Niko
1993
AUT
NEUMAYR Christian
1993
AUT
AUJESKY Johannes
1993
AUT
SALARICH Xavier
1990
ESP
FEIERSINGER Christian
1992
AUT
JAZBEC Jaka
1992
SLO
NEUHAUSER David
1993
AUT
SCHWABL Bartl
1992
AUT
KARELLY Manuel
1993
AUT
FALBESONER Martin
1991
AUT
BERNARD Justin
1990
FRA
MIRIBUNG Stephan
1990
ITA
STROLZ Johannes
1992
AUT
SCHWAIGER Dominik
1991
GER
MATHIS Marcel
1991
AUT
THEOLIER Steven
1990
FRA
ROLLAND Mathias
1991
FRA
THOULE Nicolas
1990
FRA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run