official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HAUGEN Leif Kristian
1987
NOR
1:58.01
6.00
2
STRASSER Linus
1992
GER
+0.06
6.37
3
ANKENY Michael
1991
USA
+0.23
7.40
4
LARSSON Markus
1979
SWE
+0.80
10.88
5
KRYZL Krystof
1986
CZE
+0.84
11.12
6
LYSDAHL Espen
1990
NOR
+0.92
11.61
7
PHILP Trevor
1992
CAN
+1.22
13.44
8
READ Erik
1991
CAN
+1.59
15.70
9
HARGIN Mattias
1985
SWE
+1.86
17.35
10
KASPER Nolan
1989
USA
+1.87
17.41
11
COUSINEAU Julien
1981
CAN
+1.93
17.78
12
NANI Roberto
1988
ITA
+1.96
17.96
13
RASANEN Joonas
1989
FIN
+2.05
18.51
14
BORSOTTI Giovanni
1990
ITA
+2.20
19.42
15
STIEGLER Seppi
1988
USA
+2.23
19.61
16
SIMARI BIRKNER Cristian Javier
1980
ARG
+2.91
23.75
17
VIETZE Sandy
1993
USA
+2.98
24.18
18
MLINSEK Filip
1988
SLO
+3.00
24.30
19
ST-GERMAIN William
1992
CAN
+3.38
26.62
20
LEEVER Alex
1995
USA
+3.60
27.96
21
BRIGOVIC Sebastian
1992
CRO
+4.29
32.17
22
BOSCA Giulio
1990
ITA
+4.47
33.27
23
KELLEY Robby
1990
USA
+4.61
34.13
24
MARSHALL Tucker
1990
USA
+4.67
34.49
25
BARWOOD Adam
1992
NZL
+5.76
41.14
26
ASTLE Bryce
1995
USA
+6.33
44.62
27
SWETTE Ford
1993
CAN
+7.20
49.93
28
BONER Sandro
1988
SUI
+7.99
54.75
29
ZAMPA Andreas
1993
SVK
+8.00
54.81
30
MCCONVILLE Patrick
1994
CAN
+9.15
61.83
31
KRSMANOVIC Luka
1997
CRO
+9.29
62.68
32
SHIFFRIN Taylor
1992
USA
+9.56
64.33
33
DVORACEK Addison
1996
USA
+9.80
65.79
34
SPROCK Ty
1995
USA
+10.41
69.51
35
NACIUK Anthony
1994
CAN
+11.45
75.86
36
SANTANIELLO Nick
1995
USA
+11.95
78.91
37
THROM Benjamin
1996
USA
+12.17
80.25
38
KJOS Zak
1996
USA
+13.75
89.89
39
MYAGKOV Fedor
1996
RUS
+14.34
93.49
40
JASICZEK Jedrzej
1997
POL
+14.58
94.96
41
YOUNG Joseph
1996
CAN
+15.19
98.68
42
KEITH Jacob
1993
USA
+16.19
104.78
43
JACOBS Jake
1993
USA
+18.20
117.04
44
CALARCO Matthew
1996
USA
+20.09
128.57
45
USHAKOV Andrey
1995
RUS
+20.11
128.69
Did not finish 2nd run
FREEMAN Adam
1997
USA
GRIFFITH Ian
1997
USA
SULLIVAN Aleck
1996
USA
FERRI James
1996
USA
PYASIK Evgenij
1993
RUS
DONALDSON David
1986
CAN
UNTERBERGER Dominic
1994
CAN
GINNIS AJ
1994
USA
LAHDENPERAE Anton
1985
SWE
BAECK Axel
1987
SWE
GREGORAK Will
1990
USA
CHODOUNSKY David
1984
USA
ENGEL Mark
1991
USA
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
KELSEY Sky
1997
USA
TULUPOV Evgenij
1995
RUS
LANE Colby
1996
USA
SMOLENSKIY Anton
1995
RUS
VETH Nicolas
1995
USA
DVORNIK Jaka
1997
SLO
HADERLE Brannen
1995
USA
SHARIY Valentin
1995
RUS
DUFFY Danny
1994
USA
MOONEY Ryan
1996
USA
O BRIEN Keilan
1996
USA
COULET Gabriel
1994
FRA
THEIS Tyler
1994
USA
LAIDLAW Harry
1996
AUS
AUTY Jack
1995
USA
BROWN Griffin
1995
USA
LAIDLAW Luke
1992
AUS
HAUGEN Per Torstein
1994
NOR
BANSMER Michael
1989
USA
GEYER Jai
1990
GBR
KOLEGA Elias
1996
CRO
STRAND Matthew
1993
USA
ANGUITA Martin
1991
CHI
DVORNIK Aljaz
1995
SLO
JASICZEK Michal
1994
POL
RODES Istok
1996
CRO
MCNEALUS Andrew
1990
USA
ROBERTS Hig
1991
USA
BYGGMARK Jens
1985
SWE
ADDE Andreas
1988
NOR
ZAITSOFF Sasha
1990
CAN
BROWN Phil
1991
CAN
KELLEY Tim
1986
USA
BRANDENBURG Will
1987
USA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run