official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
COMERFORD Cormac
1996
IRL
1:33.25
47.22
2
DA PRADA Simone
2000
ITA
+0.55
51.53
3
SALINI Alessandro
1998
ITA
+1.44
58.49
4
CAROSINI Matteo
2001
ITA
+1.87
61.86
5
RANKIN Charles
2001
GBR
+1.92
62.25
6
WILLS Angus
1999
GBR
+2.65
67.97
7
PEDRONCELLI Valerio
2002
ITA
+3.24
72.58
8
POZZI Alessandro
1999
ITA
+3.29
72.98
9
CIOLINA Lorenzo
2000
ITA
+3.32
73.21
10
PAPOTTI Edoardo Franco
2001
ITA
+3.45
74.23
11
CAMPOSILVAN Filippo
1999
ITA
+3.62
75.56
12
CUNNINGHAM Jack
2002
GBR
+4.07
79.08
13
PRINCIOTTA Giorgio
1999
ITA
+4.10
79.32
14
MASNERI Gabriel
2003
ITA
+4.83
85.03
15
ZANNI Alessandro
2001
ITA
+5.26
88.40
16
BALDO Giorgio
2003
ITA
+5.40
89.49
17
BERTOLDINI Andrea
2003
ITA
+5.44
89.81
18
BELLARDINI Emilio
2003
ITA
+8.51
113.84
19
ZUPAN ORESKOVIC Ziga
2003
SLO
+9.32
120.18
20
MASQUELIER Louis
2003
BEL
+9.88
124.56
21
LAMI Alessandro
2002
ITA
+10.12
126.44
22
PODOBEDOV Maksymilian
2001
UKR
+12.43
144.53
23
PONS Lucas
2003
ESP
+12.80
147.42
24
POZZI Francesco
2003
ITA
+13.04
149.30
25
SACCHET Tomas
2002
ITA
+13.46
152.59
26
POMARE Lorenzo
2003
ITA
+13.55
153.30
27
BONALS Nil
2003
ESP
+17.17
181.63
28
ANTONIOLI Jacopo Luigi
2003
ITA
+17.84
186.88
29
PECCATI Francesco
2003
ITA
+19.33
198.54
30
STEINDL Daniel
2003
GER
+19.83
202.46
31
MERANO Filippo
2003
ITA
+31.60
294.60
Did not finish 2nd run
CIGOLINI Nicola
2002
ITA
GIACOMELLI Enrico
2002
ITA
FROSALI Matteo
1999
ITA
MEGGIOLARO Pietro
2002
ITA
BUTTERWORTH Thomas
2002
GBR
TANGHETTI Davide
2002
ITA
CANCLINI Tommaso
1999
ITA
BERNARDI Mattia
2000
ITA
DYRBYE NAESTED Casper
1996
DEN
CASAGRANDE Tommaso
2000
ITA
PIZZATO Matteo
2000
ITA
NARDI Tommaso
1999
ITA
ZAMPOLINI Andrea
1998
ITA
MAMMARELLA Goffredo
2001
ITA
BARBERA Corrado
2002
ITA
IOZZELLI Davide
1999
ITA
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
ZARINI Mirko
2003
ITA
MAGRI Gabriele
2003
ITA
MONTEGGIA Edoardo
2003
ITA
BENEDETTI Kevin
2003
ITA
KOMAC Nejc
2003
SLO
EPIS Kevin
2003
ITA
PIZIO Matteo
2003
ITA
MAZZOLENI Marco
2003
ITA
BELEHAR Luka
2003
SLO
CELLIE Alberto
2003
ITA
MAGNETTI Leonardo
2003
ITA
ROSSONI Federico
2001
ITA
BIANCO Riccardo
2001
ITA
BACHNER Nico
2003
LUX
MARIICHYN Maksym
2003
UKR
BOMBARDIERI Michele
2001
ITA
STIEVANO Andrea
1999
ITA
RAGAZZON Tommaso
2002
ITA
FILIAK Taras
2002
UKR
ROMERI Riccardo
2001
ITA
KOVBASNYUK Ivan
1993
UKR
PRUNERI Andrea
2002
ITA
BOTTICCHIO Federico
2002
ITA
GURINI Federico
2000
ITA
CREMASCHINI Luca
2002
ITA
LOTRIC Bine
2002
SLO
MORASCHINELLI Pietro
2000
ITA
CATTANEO Federico
2001
ITA
GATTI Manuel
2001
ITA
KRELJ Rozle
2002
SLO
BOCCACCI Matteo
2002
ITA
OCCHI Davide
2001
ITA
BERTOCCHI Francesco
2001
ITA
TEDESCHINI Sandro
2000
ITA
HOLMES Robert
2002
GBR
VRANICAR Oto
2001
SLO
LANFRANCONI Lorenzo
2002
ITA
PARELLADA Enric
1998
ESP
BRUSA Luca
2002
ITA
CORDONE Carlo
2001
ITA
VAUGHTON Max
1999
GBR
MARTIGNAGO Luca
2002
ITA
KEMPERLE Gasper
2001
SLO
PISANESCHI Niccolo
2001
ITA
SARTORI Gabriele
2001
ITA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run
GHIRARDO Edgar
2003
ITA
ZOEGGELER Alexander
2003
ITA
DIJKSMAN Christopher
2003
NED
VINCENZI Lorenzo
2003
ITA
ZUCCHINI Francesco Riccardo
2003
ITA
BENDIK Martin
1993
SVK
SZOKE Hunor
2002
ROU
SLAVICEK Vojtech
1999
CZE
ZANELLA Tommaso
2002
ITA
BAKAS Asterios
2003
GRE
BOISOV Alexandr
1995
RUS
HOTERMANS Nicolas
2002
BEL
CLAUS Luca
2002
ITA