official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
PASSRUGGER Lukas
2001
AUT
1:26.77
36.87
2
ZWISCHENBRUGGER Noel
2001
AUT
+0.35
39.81
3
MEIER David
2001
AUT
+0.94
44.78
4
SCHIESTL Markus
2002
AUT
+0.98
45.11
5
ROHRMOSER Lucas
2002
AUT
+1.33
48.06
6
STARK Florian
2001
AUT
+1.47
49.24
7
SKAARDAL Niklas
2002
AUT
+1.57
50.08
8
GUEM Franz
2001
AUT
+1.66
50.84
9
BOTKA Filip
2001
SVK
+1.85
52.43
10
RETTENWANDER Clemens
2004
AUT
+2.10
54.54
11
TABERNIG Nicolas
2003
AUT
+2.12
54.71
12
KLAMMER Fabian
2002
AUT
+2.42
57.23
13
URY Balint
2003
HUN
+2.52
58.07
14
SCHAIDREITER Stefan
2004
AUT
+2.66
59.25
15
MUIGG Manuel
2004
AUT
+2.82
60.59
16
KAISER Manuel
2003
AUT
+2.84
60.76
17
DE ZANNA Elia
2002
ITA
+2.90
61.27
18
KUCERA Josef
2004
AUT
+3.05
62.53
19
ZUPAN ORESKOVIC Ziga
2003
SLO
+3.47
66.06
20
GAGLIANO David
2001
AUT
+5.21
80.70
21
KLOTZ Adrian
2004
AUT
+6.29
89.79
22
KRELJ Rozle
2002
SLO
+7.71
101.73
23
FERNSEBNER Matthias
2005
AUT
+7.95
103.75
24
MOSER Simon
2005
AUT
+8.81
110.99
25
FOSSLAND Warner
2001
USA
+9.06
113.09
26
ANTENSTEINER Tobias
2004
AUT
+9.08
113.26
27
STOECKL Johannes
2004
AUT
+9.15
113.85
28
VORDERDERFLER Paul
2005
AUT
+9.27
114.86
29
KROELL Jonathan
2004
AUT
+9.35
115.53
30
KLINGLMAYR Lorenz
2005
AUT
+9.44
116.29
30
LERCHER Kilian
2005
AUT
+9.44
116.29
32
SCHMUCK Vinzent
2005
AUT
+9.67
118.22
33
TSCHEMERNJAK Lito
2005
AUT
+10.08
121.67
34
KRISTAN Nico
2005
AUT
+11.19
131.01
35
LAIREITER Christoph
2005
AUT
+12.73
143.97
36
HISHIKI Kaoru
2003
JPN
+13.32
148.93
37
MUELLER Florian
2005
AUT
+13.55
150.87
38
AMPFERTHALER Manuel
2005
AUT
+15.17
164.50
39
CARUSO Michael
2005
USA
+16.41
174.93
40
RICHARDS Benjamin
2005
USA
+21.21
215.31
41
AUBERT SERRACANTA Aleix
2005
ESP
+35.98
339.57
Did not finish 2nd run
GARSTENAUER Melvin
2005
AUT
OKIE Knight
2005
USA
PILZ Finn-Pirmin
2005
AUT
ZANGERL Rafael
2005
AUT
HAAS Matteo
2004
AUT
STEINER Samuel
2003
AUT
ZUPANCIC Filip
2004
SLO
SUDO Ryo
2003
JPN
POELL Christoph
2003
AUT
HEINE Oscar
2003
AUT
EISNER Jakob
2003
AUT
MARKSTEINER Felix
2002
AUT
VINTER Owen
2001
GBR
GASSER Lukas
2001
AUT
WALCH Fabio
2003
AUT
PFURTSCHELLER David
2001
AUT
GSTREIN Nicolas
2002
AUT
SEIDLER Ralph
2002
AUT
HROVATH David
2002
AUT
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
WALCHER Linus
2005
AUT
STOEGER Hannes
2005
AUT
BARON Simon
2005
USA
DILITZ Luis Jakob
2005
AUT
BUSENLECHNER Tim
2005
AUT
GRUBMUELLER Moritz
2005
AUT
TRAPL Moritz
2004
AUT
EBNER Felix
2004
AUT
KETTENHUBER Gregor
2004
AUT
WILLE Felix
2004
AUT
HEUVEL VAN DEN Kaj
2002
NED
ZIERHOFER Robin
2004
AUT
RAINER Alexander
2004
AUT
GMEINBAUER Elias
2003
AUT
BURGSCHWAIGER Thomas
2003
AUT
VORSIC Maj
2004
SLO
WEINHAEUPL Nico
2003
AUT
JAGERSBERGER Sebastian
2004
AUT
OPMANIS Lauris
2001
LAT
HOERTNAGL Nico
2004
AUT
FUEREDER Daniel
2003
AUT
WACHTER Simon
2004
AUT
KONO Taro
2002
JPN
GUIGONNET Ed
2001
GBR
ENDSTRASSER Felix
2003
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run