official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
PAERSON Anja
1981
SWE
1:38.49
0.00
2
KOSTELIC Janica
1982
CRO
+0.49
2.99
3
SCHILD Marlies
1981
AUT
+1.27
7.74
4
GERG Annemarie
1975
GER
+1.91
11.64
5
ZETTEL Kathrin
1986
AUT
+2.00
12.18
6
POUTIAINEN Tanja
1980
FIN
+2.10
12.79
7
HOSP Nicole
1983
AUT
+2.61
15.90
8
ZAHROBSKA Sarka
1985
CZE
+2.78
16.94
9
MANCUSO Julia
1984
USA
+2.87
17.48
10
KOZNICK Kristina
1975
USA
+2.99
18.22
11
PEQUEGNOT Laure
1975
FRA
+3.07
18.70
12
BERGMANN-SCHMUDERER Monika
1978
GER
+3.14
19.13
13
STIEGLER Resi
1985
USA
+3.17
19.31
14
KILDOW Lindsey C.
1984
USA
+3.24
19.74
15
OTTOSSON Anna
1976
SWE
+3.29
20.04
16
ZUZULOVA Veronika
1984
SVK
+3.39
20.65
17
RICHARDSON Kaylin L
1984
USA
+3.41
20.77
18
PIETILAE-HOLMNER Maria
1986
SWE
+3.45
21.02
19
RAITA Henna
1975
FIN
+3.47
21.14
20
COSTAZZA Chiara
1984
ITA
+3.56
21.69
21
FLEISS Nika
1984
CRO
+3.79
23.09
22
BORSSEN Therese
1984
SWE
+3.80
23.15
23
NEF Sonja
1972
SUI
+3.89
23.70
24
MOELGG Manuela
1983
ITA
+4.07
24.79
25
PASCAL Christel
1973
FRA
+4.17
25.40
26
DE LEYMARIE Florine
1981
FRA
+4.22
25.71
27
ERTL-RENZ Martina
1973
GER
+4.37
26.62
28
JELUSIC Ana
1986
CRO
+4.56
27.78
29
BLIENINGER Anja
1981
GER
+4.58
27.90
30
HRSTKOVA Lucie
1981
CZE
+4.78
29.12
Did not qualify for 2nd run
KASAKOVA Alena
1984
RUS
ZIKOVA Lucie
1984
CZE
SIMARI BIRKNER Maria Belen
1982
ARG
BARTHET Anne-Sophie
1988
FRA
LOLOVIC Jelena
1981
SCG
SIMARI BIRKNER Macarena
1984
ARG
HOSHI Mizue
1985
JPN
SMUTNA Michaela
1987
CZE
MACULOVA Sona
1987
SVK
HARGIN Janette
1977
SWE
FERK Matea
1987
CRO
KRZYZYNSKA Dagmara
1981
POL
KASHIWAGI Kumiko
1978
JPN
RATAJ Mojca
1979
BIH
KURFUERSTOVA Eva
1977
CZE
PERSYN Karen
1983
BEL
GRAND Rabea
1984
SUI
FISCHBACHER Andrea
1985
AUT
BERNTSEN Hedda
1976
NOR
LATHROP Jenni T
1983
USA
VIDAL Vanessa
1974
FRA
HOELZL Kathrin
1984
GER
ROSS Lauren
1982
USA
ZAKOURILOVA Petra
1978
CZE
ACTON Brigitte
1985
CAN
MORANDINI Claudia
1982
ITA
CERESA Annalisa
1978
ITA
BREMSETH Lisa
1979
NOR
MERIGHETTI Daniela
1981
ITA
JANYK Britt
1980
CAN
OLLIKKA Marika
1981
FIN
AUBERT Sandrine
1982
FRA
TRUPPE Karin
1978
AUT
ROGNMO Trine Bakke
1975
NOR
WALTER Jessica
1984
LIE
KARASINSKA Katarzyna
1982
POL
HIROI Noriyo
1976
JPN
MAZE Tina
1983
SLO
KIRCHGASSER Michaela
1985
AUT
VIKEN Line
1981
NOR
GIUS Nicole
1980
ITA
Did not finish 1st run