Raubichi/Minsk (BLR)

Eastern Europe Cup
Men's Skiathlon10km/10km C/F

OFFICIAL RESULTS

Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
MELNICHENKO Andrey
1992
RUS
50:01.8
16.59
2
DEMENTIEV Eugeniy
1983
RUS
+0.3
16.73
3
SHAKIRZIANOV Raul
1989
RUS
+1.2
17.15
4
SEMENOV Michail
1986
BLR
+1.7
17.38
5
NIKOLAEV Artem
1991
RUS
+1.8
17.43
6
DEVJATIAROV Mikhail Jun.
1985
RUS
+10.3
21.39
7
JAPAROV Dmitriy
1986
RUS
+10.9
21.67
8
STUPAK Nikita
1987
RUS
+11.1
21.77
9
PARFENOV Andrey
1987
RUS
+17.0
24.52
10
GREBENKO Alexander
1994
RUS
+17.7
24.85
11
TURYSHEV Sergey
1985
RUS
+40.1
35.29
12
ZHMURKO Artem
1985
RUS
+44.3
37.25
13
KUKLIN Mikhail
1987
BLR
+1:36.5
61.60
14
NOVIKOV Sergey
1980
RUS
+1:43.0
64.63
15
FELLER Andrey
1988
RUS
+1:56.8
71.06
16
USACHEV Igor
1983
RUS
+2:31.7
87.34
17
FAYZULLOV Ildar
1991
RUS
+2:32.7
87.81
18
KRASOVSKYI Oleksii
1994
UKR
+2:52.7
97.14
19
SIULATOV Pavel
1986
RUS
+3:20.1
109.91
20
KOVALEV Maxim
1989
RUS
+3:44.2
121.15
21
YAREMENKO Kostyantyn
1994
UKR
+3:49.6
123.67
22
VORANAU Aliaksandr
1990
BLR
+4:27.2
141.21
23
GAZIEV Radik
1986
RUS
+4:28.1
141.63
24
KULBAKIN Leonid
1986
RUS
+4:32.1
143.49
25
NAUMOV Vasilii
1995
BLR
+4:32.4
143.63
26
CHELENKO Oleksandr
1995
UKR
+4:35.8
145.22
27
SALADKOU Aliaksandr
1992
BLR
+4:39.6
146.99
28
GERASIMOV Egor
1997
RUS
+5:58.2
183.65
29
JUMANIYAZAU Tsimur
1993
BLR
+6:10.5
189.39
30
MARCHENKO Andriy
1994
UKR
+6:25.6
196.43
31
PALIAKOU Artsiom
1995
BLR
+6:47.8
206.78
32
BAZYLEU Yauhen
1996
BLR
+6:48.9
207.30
33
ZHVIKAU Uladzislau
1996
BLR
+7:10.0
217.14
34
RADCHANKA Uladzislau
1989
BLR
+7:10.9
217.56
35
STALMAKOU Siarhei
1995
BLR
+7:11.1
217.65
36
LITVIN Vladyslav
1997
UKR
+7:25.1
224.18
37
BUDAHOUSKI Siarhei
1996
BLR
+7:25.9
224.55
38
BONDAREV Igor
1996
RUS
+8:00.8
240.83
39
KUCHARAU Yury
1997
BLR
+8:34.2
256.41
40
TRUSAU Hleb
1997
BLR
+8:41.9
260.00
41
YAKIMENKA Dzmitry
1994
BLR
+8:46.0
261.91
42
CHYCHYKAU Aleh
1996
BLR
+8:52.8
265.08
43
TRYHUBOVICH Dzmitry
1996
BLR
+8:53.3
265.31
44
MALKO Aliaksandr
1995
BLR
+9:01.3
269.05
45
ZIGANSHIN Ilshat
1997
RUS
+9:02.3
269.51
46
DANILENKA Uladzislau
1997
BLR
+9:16.7
276.23
47
STANKEVICH Vadzim
1996
BLR
+9:27.5
281.26
48
GADEEV Bulat
1996
RUS
+10:17.2
304.44
49
LAMAKA Yauheni
1998
BLR
+10:19.0
305.28
50
FEDUSENKO Maksym
1998
UKR
+10:34.7
312.61
51
VASHKEVICH Dzmitry
1995
BLR
+10:53.1
321.19
52
CHYCHUK Uladzislau
1996
BLR
+10:55.5
322.31
53
OLAR Siarhei
1997
BLR
+10:59.4
324.13
54
RAMANENKA Ilya
1996
BLR
+12:28.4
365.63
Did not finish
Did not start