official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
BABA Naoto
1996
JPN
1:10:20.9
20.00
2
KILIVNYUK Kirill
1998
RUS
+30.8
30.22
3
POROSHKIN Ilia
1995
RUS
+35.8
31.87
4
KAZARINOV Egor
1997
RUS
+1:55.7
58.38
5
YAKIMUSHKIN Ivan
1996
RUS
+1:56.1
58.51
6
KLIMIN Olzhas
1996
KAZ
+1:56.2
58.54
7
TIMASHOV Anton
1996
RUS
+2:01.9
60.43
8
KORISTEK Jan
1996
SVK
+2:26.0
68.43
9
STRUEBEL Josua
1995
GER
+2:53.3
77.48
10
GRIDIN Nikita
2000
KAZ
+3:17.9
85.64
11
IKONEN Joel
1994
FIN
+3:24.5
87.83
12
BASHMAKOV Nail
1995
KAZ
+3:45.7
94.86
13
LOZZA Maurus
1998
SUI
+4:06.6
101.79
14
VIGO DEL ARCO Marti
1997
ESP
+4:21.8
106.83
15
UDA Akihito
1995
JPN
+4:22.3
107.00
16
LECHNER Fabio
1994
SUI
+4:34.0
110.88
17
ANTOLEC Kacper
1996
POL
+4:45.9
114.83
18
SCHWARTZ Louis
1995
FRA
+4:57.5
118.68
19
TANAKA Masato
1995
JPN
+5:10.8
123.09
20
KIRKHAM Aidan
1998
CAN
+5:18.1
125.51
21
MAKELA Juuso
1994
FIN
+5:25.9
128.10
22
GRASSET Jean
1998
FRA
+5:26.1
128.16
23
CHYCHYKAU Aleh
1996
BLR
+5:39.8
132.71
24
BORTSOV Konstantin
1995
KAZ
+5:58.4
138.88
25
ALRAUN Tobias
1997
GER
+6:07.4
141.86
26
STOCEK Fabian
1994
CZE
+6:43.6
153.87
27
KALIVODA Tomas
1998
CZE
+6:45.0
154.33
28
YAMASHITA Haruki
1999
JPN
+6:54.8
157.58
29
CHANLOUNG Mark
1995
THA
+7:36.2
171.31
30
LASKIN Tsimur
1999
BLR
+7:44.0
173.90
31
LAUERER Jakob
1998
GER
+7:45.8
174.50
32
TICHIT Pierre
1998
FRA
+8:05.2
180.93
33
YAKIMENKA Dzmitry
1994
BLR
+8:08.8
182.13
34
SPOETZL Thomas
1996
GER
+8:12.5
183.35
35
KIM Eunho
1996
KOR
+8:50.5
195.96
36
ASKAR Nurken
1997
KAZ
+9:12.0
203.09
37
GOTTHALMSEDER Alexander
1994
AUT
+9:14.1
203.79
38
LAMAKA Yauheni
1998
BLR
+9:15.2
204.15
39
COMBEY Paul
1997
FRA
+10:00.1
219.04
40
WINKER Florian
1999
GER
+10:04.5
220.50
41
OTAKI Hyuga
1998
JPN
+10:33.8
230.22
42
BAZYLEU Yauhen
1996
BLR
+10:52.1
236.29
43
RABAKUKK Karl Erik
1997
EST
+11:29.0
248.53
44
MAYCOCK Alexander
1999
CAN
+11:37.8
251.45
45
SKOWRON Michal
1998
POL
+11:38.0
251.51
46
SIGAUD Pierrick
1998
FRA
+11:48.7
255.06
47
MOOSMANN Tobias
1997
AUT
+11:56.0
257.48
48
KIM Minwoo
1998
KOR
+12:28.8
268.36
49
CIGLER Matjaz
1999
CAN
+13:59.2
298.35
50
WALKER David
1997
CAN
+14:42.9
312.84
51
LI Yufan
2000
CHN
+17:23.7
366.18
52
FAHEY Aaron
1996
CAN
+18:38.4
390.95
53
FAANES Andreas
1996
NOR
+18:39.1
391.19
54
POTOKAR Sebastjan
1997
SLO
+18:43.9
392.78
55
GEISEN Kevin
1996
USA
+19:38.7
410.95
56
SHIELDS Gavin
1994
CAN
+20:47.2
433.67
57
HILL Derek
1996
USA
+24:08.0
500.28
58
JAMES Andrew
1994
USA
+24:48.9
513.84
Did not finish
Did not start
VINKANHARJU Waltteri
1995
FIN
LEODOLTER Philipp
1997
AUT
PIRNESKOSKI Santeri
1998
FIN
SARKKINEN Joonas
1994
FIN
DURSUN Hamza
1994
TUR
PALIAKOU Artsiom
1995
BLR
SKINSTAD Maarten Soleng
1997
NOR
FOETTINGER Michael
1997
AUT
KAISER Sven-Erik Markus
1994
NOR
MADDOX Nate
1996
USA
VINCENT Mason
1995
USA
SHA Zhonghui
1998
CHN
WANG Shuhang
1998
CHN