Krasnoyarsk (RUS)

Universiade
Men's 30 km F Mst
  •  
    1st Run:
     
    CET

OFFICIAL RESULTS

Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
BABA Naoto
1996
JPN
1:10:20.9
20.00
2
KILIVNYUK Kirill
1998
RUS
+30.8
30.22
3
POROSHKIN Ilia
1995
RUS
+35.8
31.87
4
KAZARINOV Egor
1997
RUS
+1:55.7
58.38
5
YAKIMUSHKIN Ivan
1996
RUS
+1:56.1
58.51
6
KLIMIN Olzhas
1996
KAZ
+1:56.2
58.54
7
TIMASHOV Anton
1996
RUS
+2:01.9
60.43
8
KORISTEK Jan
1996
SVK
+2:26.0
68.43
9
STRUEBEL Josua
1995
GER
+2:53.3
77.48
10
GRIDIN Nikita
2000
KAZ
+3:17.9
85.64
11
IKONEN Joel
1994
FIN
+3:24.5
87.83
12
BASHMAKOV Nail
1995
KAZ
+3:45.7
94.86
13
LOZZA Maurus
1998
SUI
+4:06.6
101.79
14
VIGO DEL ARCO Marti
1997
ESP
+4:21.8
106.83
15
UDA Akihito
1995
JPN
+4:22.3
107.00
16
LECHNER Fabio
1994
SUI
+4:34.0
110.88
17
ANTOLEC Kacper
1996
POL
+4:45.9
114.83
18
SCHWARTZ Louis
1995
FRA
+4:57.5
118.68
19
TANAKA Masato
1995
JPN
+5:10.8
123.09
20
KIRKHAM Aidan
1998
CAN
+5:18.1
125.51
21
MAKELA Juuso
1994
FIN
+5:25.9
128.10
22
GRASSET Jean
1998
FRA
+5:26.1
128.16
23
CHYCHYKAU Aleh
1996
BLR
+5:39.8
132.71
24
BORTSOV Konstantin
1995
KAZ
+5:58.4
138.88
25
ALRAUN Tobias
1997
GER
+6:07.4
141.86
26
STOCEK Fabian
1994
CZE
+6:43.6
153.87
27
KALIVODA Tomas
1998
CZE
+6:45.0
154.33
28
YAMASHITA Haruki
1999
JPN
+6:54.8
157.58
29
CHANLOUNG Mark
1995
THA
+7:36.2
171.31
30
LASKIN Tsimur
1999
BLR
+7:44.0
173.90
31
LAUERER Jakob
1998
GER
+7:45.8
174.50
32
TICHIT Pierre
1998
FRA
+8:05.2
180.93
33
YAKIMENKA Dzmitry
1994
BLR
+8:08.8
182.13
34
SPOETZL Thomas
1996
GER
+8:12.5
183.35
35
KIM Eunho
1996
KOR
+8:50.5
195.96
36
ASKAR Nurken
1997
KAZ
+9:12.0
203.09
37
GOTTHALMSEDER Alexander
1994
AUT
+9:14.1
203.79
38
LAMAKA Yauheni
1998
BLR
+9:15.2
204.15
39
COMBEY Paul
1997
FRA
+10:00.1
219.04
40
WINKER Florian
1999
GER
+10:04.5
220.50
41
OTAKI Hyuga
1998
JPN
+10:33.8
230.22
42
BAZYLEU Yauhen
1996
BLR
+10:52.1
236.29
43
RABAKUKK Karl Erik
1997
EST
+11:29.0
248.53
44
MAYCOCK Alexander
1999
CAN
+11:37.8
251.45
45
SKOWRON Michal
1998
POL
+11:38.0
251.51
46
SIGAUD Pierrick
1998
FRA
+11:48.7
255.06
47
MOOSMANN Tobias
1997
AUT
+11:56.0
257.48
48
KIM Minwoo
1998
KOR
+12:28.8
268.36
49
CIGLER Matjaz
1999
CAN
+13:59.2
298.35
50
WALKER David
1997
CAN
+14:42.9
312.84
51
LI Yufan
2000
CHN
+17:23.7
366.18
52
FAHEY Aaron
1996
CAN
+18:38.4
390.95
53
FAANES Andreas
1996
NOR
+18:39.1
391.19
54
POTOKAR Sebastjan
1997
SLO
+18:43.9
392.78
55
GEISEN Kevin
1996
USA
+19:38.7
410.95
56
SHIELDS Gavin
1994
CAN
+20:47.2
433.67
57
HILL Derek
1996
USA
+24:08.0
500.28
58
JAMES Andrew
1994
USA
+24:48.9
513.84
Did not finish
Did not start
Sanctions
Athlete
Nation
Sanction
SHLYKOVA Galina
RUS
Monetary fine 250CHF, ICR 344.1 special regulation