Beitostoelen (NOR)

World Cup
Men's Rel 4x10 km M
  •  
    1st Run:
     
    CET

OFFICIAL RESULTS

Rank
Name
Year
Nation
Tot. Time
1
NORWAY I
NOR
1:48:50.7
ROENNING Eldar
1982
JOHNSRUD SUNDBY Martin
1984
HAFSAAS Ronny Andre
1985
NORTHUG Petter
1986
2
RUSSIA I
RUS
+5.1
VYLEGZHANIN Maxim
1982
PANKRATOV Nikolai
1982
LEGKOV Alexander
1983
CHERNOUSOV Ilia
1986
3
GERMANY
GER
+11.8
FILBRICH Jens
1979
TEICHMANN Axel
1979
SOMMERFELDT Rene
1974
ANGERER Tobias
1977
4
FINLAND
FIN
+15.5
NOUSIAINEN Ville
1983
JAUHOJAERVI Sami
1981
KATTILAKOSKI Teemu
1977
HEIKKINEN Matti
1983
5
NORWAY III
NOR
+16.9
OESTENSEN Simen
1984
DJUPVIK Roger Aa
1981
AASEN Geir Ludvig
1974
ANDRESEN Frode
1973
6
SWEDEN
SWE
+17.4
SOEDERHIELM Tiio
1984
OLSSON Johan
1980
ANDREASSON Rickard
1979
HELLNER Marcus
1985
7
SWITZERLAND
SUI
+19.9
LIVERS Toni
1983
PERL Curdin
1984
FISCHER Remo
1981
COLOGNA Dario
1986
8
RUSSIA II
RUS
+1:14.6
SORIN Egor
1985
ROTCHEV Vassili
1980
SHIRIAEV Sergej
1983
KUZNETSOV Alexander
1982
9
BELARUS
BLR
+1:36.0
DOLIDOVICH Sergei
1973
LASUTKIN Alexander
1983
IVANOV Aleksey
1980
KARNEYENKA Leanid
1987
10
CANADA
CAN
+1:36.1
KERSHAW Devon
1982
BABIKOV Ivan
1980
HARVEY Alex
1988
NISHIKAWA Graham
1983
11
KAZAKHSTAN I
KAZ
+1:36.4
KOSCHEVOY Yevgeniy
1984
POLTARANIN Alexey
1987
CHEREPANOV Sergey
1986
CHEBOTKO Nikolay
1982
12
ITALY I
ITA
+1:36.9
CHECCHI Valerio
1980
DI CENTA Giorgio
1972
PILLER COTTRER Pietro
1974
ZORZI Cristian
1972
13
NORWAY II
NOR
+1:37.0
SVARTEDAL Jens Arne
1976
HJELMESET Odd-Bjoern
1971
GAUSTAD John Anders
1980
RENNEMO Kristian Tettli
1984
14
CZECH REPUBLIC
CZE
+2:00.8
KOUKAL Martin
1978
MAGAL Jiri
1977
SPERL Milan
1980
RAZYM Ales
1986
15
NORWAY IV
NOR
+2:23.4
AUKLAND Anders
1972
ELIASSEN Petter
1985
GJERDALEN Tord Asle
1983
ROETHE Sjur
1988
16
KAZAKHSTAN II
KAZ
+3:34.7
GOLOVKO Andrey
1980
VELICHKO Yevgeniy
1987
GRIDIN Andrey
xxxx
MATVIYENKO Gennadiy
1988
17
SLOVAKIA
SLO
+4:00.5
BAJCICAK Martin
1976
BATORY Ivan
1975
MALAK Michal
1980
MLYNAR Peter
1988
18
ESTONIA
EST
+4:07.3
REHEMAA Aivar
1982
MAE Jaak
1972
TAMMJARV Karel
1989
SIMONLATSER Timo
1986
19
UNITED STATES OF AMERICA
USA
+4:26.4
FREEMAN Kris
1980
KOOS Torin
1980
NEWELL Andrew
1983
FLORA Lars
1978
20
ITALY II
ITA
+4:27.1
SCOLA Fulvio
1982
PASINI Fabio
1980
GULLO Giovanni
1983
KOSTNER Florian
1979
21
POLAND
POL
+4:49.8
KRECZMER Maciej
1981
KREZELOK Janusz
1974
MICHALEK Mariusz
1987
GAZUREK Sebastian
1990
22
JAPAN II
JPN
+5:34.3
HONDA Shohei
1982
YOSHIDA Keishin
1987
KIMURA Masaya
1986
NOGAMI Takahisa
1982
23
JAPAN I
JPN
+6:24.3
ONDA Yuichi
1980
KOMAMURA Shunsuke
1979
KOZU Masaaki
1974
NARUSE Nobu
1984
24
SPAIN
ESP
+10:45.2
VILARRUBLA Vicente
1981
GUTIERREZ Javier
1985
RUIZ Diego
1977
ROJO Ioseba
1988
Did not finish