official results
Rank
Athlete
Year
Nation
FIS Points
1
LENHERR Jonas
1989
SUI
140.00
2
ROHRWECK Johannes
1990
AUT
112.00
3
DANILOV Artem
1986
RUS
84.00
4
STOLZ Christoph
1992
AUT
70.00
5
SOLOVIEV Dmitriy
1989
RUS
63.00
6
MANI Alois
1983
SUI
56.00
7
CHAADAEV Alexey
1986
RUS
50.40
8
RENN Marzellus
1995
GER
44.80
9
ZECHNER Marcus
1992
AUT
40.60
10
KUSY Daniel
1984
SUI
36.40
11
POLTERA Marco
1988
SUI
33.60
12
ILIN Roman
1992
RUS
30.80
13
CONRAD Johannes
1988
SUI
28.00
14
KORYAKOVTSEV Alexandr
1991
RUS
25.20
15
EBENBICHLER Lukas
1991
AUT
22.40
16
KASERER Bernhard
1993
AUT
21.00
17
HARASSER Thomas
1990
AUT
19.60
18
BERRY Joos
1990
SUI
18.20
19
MEKHRYAKOV Leonid
1988
RUS
16.80
20
MARMET Bjoern
1991
SUI
15.40
21
RUDIN Pascal
1986
SUI
14.00
22
KERN Peter
1990
AUT
12.60
23
MARUGG Caspar
1988
SUI
11.20
24
KAPPACHER Adam
1993
AUT
9.80
25
BISCHOFBERGER Marc
1991
SUI
8.40
26
MELHORN Patrick
1991
AUT
7.00
27
MERENKOV Kirill
1992
RUS
6.30
28
HUEBL Lukas
1990
AUT
5.60
29
GANSNER Robin
1993
SUI
5.04
30
AMACKER Kevin
1990
SUI
4.48
31
RIDZIK Sergey
1992
RUS
3.92
32
ENTING Yannick
1991
NED
3.64
33
PEHERSTORFER Lukas
1993
AUT
3.36
34
KOSTENKO Artem
1994
RUS
3.08
35
GARNER Lee
1995
AUS
2.80
36
LUCKMAIER Maximilian
1993
GER
2.76
37
EIGLER Vinzenz
1992
GER
2.72
38
THOMAS Rico
1994
GER
2.67
39
BARTALSKY Tomas
1990
SVK
2.63
40
LEU Jan
1989
SUI
2.59
41
SALAMON Timo
1992
GER
2.55
42
JETZ Dominik
1992
AUT
2.51
43
LINDEN Fabian
1988
GER
2.46
44
EASDALE Timothy
1994
AUS
2.42
45
STUDER Loris
1993
SUI
2.38
46
MULLAYEV Alon
1995
KAZ
2.34
47
KAELIN Ronny
1992
SUI
2.30
48
VOGEL Dominik
1996
GER
2.25
49
DREXLMAIER Felix
1993
GER
2.21
50
WILMSMANN Florian
1996
GER
2.17
51
KLAPPROTT Felix
1996
GER
2.13
52
PIETZKO Franz
1994
GER
2.09
53
FAGETH Johannes
1984
GER
2.04
54
GURK Hannes
1990
GER
2.00
55
MAIER Mario
1991
GER
1.96
56
ANNABERGER Christoph
1996
GER
1.92
57
KECHT Stefan
1984
GER
1.88
58
MILLAR Jack
1995
AUS
1.83
59
KAELIN Mirco
1992
SUI
1.79
60
BRUNNER Johann
1996
GER
1.75
61
ZWECKER Adrian
1993
GER
1.71
62
VARBITZALIEV Nikolay
1989
BUL
1.67
63
RENN Patrick
1995
GER
1.62
64
MACKAMUL Christian
1982
GER
1.58
65
DENSHCHIKOV Semen
1993
RUS
1.54
66
BAUMANN David
1992
GER
1.50
Did not finish
Disqualified
Did not start
WALDNER Klaus
1980
AUT
SCHMIDT Florian
1989
GER
NAGL Rupert
1989
GER
RIEGLER Daniel
1991
AUT
PROMOK Franz
1987
AUT
HERF Alexander
1989
AUT
SCHAUER Andreas
1986
GER
STENGG Florian
1989
AUT
INSELSBACHER Lukas
1991
AUT
TRAXLER Daniel
1993
AUT
HOMSEK Dominik
1992
GER
GROSSHAUPT Florian
1994
AUT
SCHATZ Michael
1995
AUT
GASSNER Stefan
1994
AUT
WITTWER Alexander
1996
GER
WASMEIER Kilian
1996
GER
SHCERBININS Marcis
1981
LAT
PAYNE William
1993
AUS