official results
Rank
Athlete
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
CIGOLLA Matteo
ITA
1:37.80
42.02
2
ZELGER Patrik
ITA
+1.23
49.57
3
MARTINI Alex
ITA
+1.58
51.71
4
HALLER Thomas
ITA
+2.11
54.96
5
ZARATTINI Niccolo
ITA
+2.18
55.39
6
FACCHINELLI Mattia
ITA
+2.47
57.17
7
DONDIO Graziano
ITA
+2.65
58.28
8
BONTEMPELLI Manuel
ITA
+2.87
59.63
9
SKUBE Matic
SLO
+3.48
63.37
10
GOBBO Dino
ITA
+3.50
63.49
11
MARCHETTI Corrado
ITA
+4.21
67.85
12
GUZZO Federico
ITA
+4.91
72.14
13
MUSSNER Arno
ITA
+4.99
72.63
14
PERATHONER Marc
ITA
+5.23
74.11
15
MENIN Gianmarco
ITA
+5.76
77.36
16
VANZ Federico
ITA
+6.12
79.57
17
FRANCHINI Tomas
ITA
+6.32
80.79
18
BALLERIN Andrea
ITA
+6.66
82.88
19
ARMANI Mauro
ITA
+6.71
83.19
20
LILLO Alberto
ITA
+7.12
85.70
21
BAGGIA Mattia
ITA
+7.14
85.82
22
STEFANI Enea
ITA
+7.97
90.92
23
MAURACHER Andreas
ITA
+8.15
92.02
24
PEDERIVA Walter
ITA
+8.48
94.04
25
SPESCHA Chistian
SUI
+8.56
94.54
26
BERGAMIN Doriano
SUI
+8.66
95.15
27
ECCLI Markus
ITA
+8.78
95.89
28
PELLITTERI Andrea
ITA
+8.98
97.11
29
SARTORI Sebastiano
ITA
+9.28
98.95
30
LANTHALER Andreas
ITA
+9.37
99.50
31
MERANER Simon Paul
ITA
+10.25
104.90
32
RUNGGALDIER Jonas
ITA
+10.49
106.38
33
LUSSMANN Lars
SUI
+10.57
106.87
34
SENONER Samuel
ITA
+10.93
109.08
35
MENEGHINI Marco
ITA
+11.12
110.24
36
GIULIANI Lukas
ITA
+11.21
110.79
37
SENONER Marco
ITA
+11.66
113.55
38
MARUGG Casper
SUI
+11.76
114.17
39
CONCI Alessandro
ITA
+12.32
117.60
40
TUOR Fabio
SUI
+12.80
120.55
41
FIOL Jonathan
SUI
+13.32
123.74
42
TALLER Matteo
ITA
+14.95
133.74
43
DOLF Thomas
SUI
+15.09
134.60
44
VALORZ Gianluca
ITA
+15.77
138.77
45
TRETTL Michael
ITA
+16.40
142.63
46
BRUSCAGIN Marco
ITA
+19.18
159.69
47
ARMANI Fabio
ITA
+19.38
160.92
48
ZINI Lorenzo
ITA
+22.20
178.22
49
CANAL Marco
ITA
+22.97
182.94
50
PODETTI Francesco
ITA
+24.54
192.57
51
STOFFIE Davide
ITA
+28.11
214.47
Did not finish 2nd run
SCHENK Luis
ITA
POVINELLI Enrico
ITA
TOMASI Mirko
ITA
AVI Martin
ITA
GUADAGNINI Michele
ITA
SINGER Thomas
SUI
RAYTCHEV Ventzislav
BUL
DI GERONIMO Pompeo
ITA
MAZZALAI Alessandro
ITA
TRENTINI Luca
ITA
SAVINI Stefano
ITA
GIRARDI Daniele
ITA
ZANNINI Luca
ITA
PUTZER Pirmin
ITA
MUSSNER Gregor
ITA
BORTOLUZ Enea
ITA
SALZANI Giulio
ITA
BONAPACE Simone
ITA
CASTELLAZ Diego
ITA
BALLABIO Aldo
ITA
BAUMGARTNER Florian
ITA
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
BRUNNER Emil
ITA
BERNARDELLI Moreno
ITA
RASOM Ivo
ITA
CINCELLI Mirko
ITA
VINANTE Nicola
ITA
CADROBBI Francesco
ITA
MASCARO Vincenzo
ITA
CARBONARI Daniele
ITA
ZOTTELE Andrea
ITA
CANAL Andrea
ITA
IZZO Marco
ITA
MOSCHEN Gabriele
ITA
MIORI Federico
ITA
LONGHI Johnatan
BRA
LUMINATI Leo
SUI
BRUNOLD Marko
SUI
IRSARA Manuel
ITA
ZORZI Stefano
ITA
DELLANTONIO Luigi
ITA
SANSONE Emanuele
ITA
CORRADI Simone
ITA
FINCO Matteo
ITA
CHIARELLO Anthony
ITA
MARCHET Luca
ITA
HOLZER Armin Franz
ITA
ZANONER Matteo
ITA
DONDIO Andrea
ITA
PANGRAZZI Paolo
ITA
NOVAKOVIC Lazar
SCG
PIERBON Giacomo
ITA
LANTHALER Michael
ITA
PETERLIN Fabio
ITA
SCHMALZL Diego
ITA
GASPARI Riccardo
ITA
DEBELJAK Jan
SLO
FRANCHINI Silvestro
ITA
GIACOMUZZI Manuele
ITA
PIRRO Leopoldo
ITA
BRIGADOI Stefano
ITA
GROSS Stefano
ITA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run