Rogla (SLO)

FIS Junior World Championships
Men's Parallel Giant Slalom
  •  
    1st Run:
     
    CET
  •  
    2nd Run:
     
    CET
  •  
    3rd Run:
     
    CET

OFFICIAL RESULTS

Rank
Athlete
Year
Nation
FIS Points
1
LOGINOV Dmitry
2000
RUS
360.00
2
HUBER Elias
1999
GER
288.00
3
STEPANKO Iaroslav
2002
RUS
216.00
4
VITUGOV Ilia
1999
RUS
180.00
5
GAUDET Arnaud
2000
CAN
162.00
6
KHARUK Mykhailo
1999
UKR
144.00
7
PRANTL Ole-Mikkel
2001
GER
129.60
8
QIN Zihan
2000
CHN
115.20
9
SLUEV Igor
1999
RUS
104.40
10
PINK Matthaeus
2001
AUT
93.60
11
ANGENEND Yannik
2000
GER
86.40
12
TODA Hiroya
1999
JPN
79.20
13
CASANOVA Gian
2000
SUI
72.00
14
BAN Xuefu
2002
CHN
64.80
15
MERINGER Jacob
2001
AUT
57.60
16
WINTERS Cody
2000
USA
54.00
17
NAUMOV Stepan
2001
RUS
50.40
18
KUZNETSOV Kirill
2000
RUS
46.80
19
NAZWASKI Michael
2000
CAN
43.20
20
BURGSTALLER Dominik
2001
AUT
39.60
21
DING Xuedong
2001
CHN
36.00
22
LV Meishuo
2002
CHN
32.40
23
TRUE Nate
2000
USA
28.80
24
KASHELIUK Vasyl
2000
UKR
25.20
25
POCINEK Adam
1999
CZE
21.60
26
CHEN Jialiang
2000
CHN
18.00
27
BEHAN Jamie
2000
CAN
16.20
28
CARPENTIER Felix
2000
CAN
14.40
29
MA Junho
2002
KOR
12.96
30
GASIENICA-BYRCYN Klemens
2001
POL
11.52
31
GLAVAN Jernej
1999
SLO
10.08
32
MOERMAN Matthijs
2000
NED
9.36
33
KWON Yong-Hwi
2000
KOR
8.64
34
TANIGUCHI Kaijo
2002
GER
7.92
35
BAKIROV Leron
2001
UKR
7.20
36
HUBER Amadeus
2002
GER
7.09
37
PRADEL Cristian
2002
ITA
6.98
38
FALKNER Philip
2001
AUT
6.88
39
LANTSCHNER Fabian
2002
ITA
6.77
40
VAUGHAN Winston
2001
USA
6.66
41
ZAK Zbynek
1999
CZE
6.55
42
DA COL Filippo
2003
ITA
6.44
43
CHOLEVA Simon
2003
CZE
6.34
44
BELO Mykola
2002
UKR
6.23
45
DEJORI Elija
2001
ITA
6.12
46
HELDMAN Ben
2002
CAN
6.01
47
MCCARTHY Jacob
2000
USA
5.90
48
FARBER Adam
2002
CAN
5.80
49
DEPAEPE Tate
2002
USA
5.69
50
KOCAK Ugur
2002
TUR
5.58
51
OZEBEK Ziga
2000
SLO
5.47
52
KIM Kyu-Won
1999
KOR
5.36
53
ZUYEV Vladislav
2001
KAZ
5.26
54
KRUMINS Kristaps
2000
LAT
5.15
55
CANAL Leandro
2002
SUI
5.04
56
SHIN Seok-Jin
1999
KOR
4.93
57
NADOLSKYI Ihor
2000
UKR
4.82
58
DUMLU Yavuz
2000
TUR
4.72
59
BOYDAK Emre
2000
TUR
4.61
60
LEE Junghoo
2002
KOR
4.50
61
FOLDYNA Martin
2000
CZE
62
PAVLENKO Stanislav
2002
UKR
63
KECLIK Jakub
2001
CZE
64
WANG Shijia
2002
CHN
65
TAYLOR William
2001
USA
66
KULAKSIZOGLU Can
2003
TUR
Did not finish 1st run