Sapporo teine (JPN)

Far East Cup
Men's Slalom
  •  
    1st Run:
     
    CET

OFFICIAL RESULTS

Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
1:33.59
6.00
2
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
+1.69
19.00
3
ROENNGREN Mattias
1993
SWE
+2.06
21.85
4
JASICZEK Michal
1994
POL
+2.07
21.92
5
NOVIKOV Vladislav
1993
RUS
+2.25
23.31
6
KIM Hyeon-tae
1990
KOR
+2.52
25.39
7
KAKIZAKI Yumenosuke
1995
JPN
+3.77
35.00
8
YAMAKOSHI Ryohei
1996
JPN
+4.10
37.54
9
MIYAMOTO Shinya
1992
JPN
+4.19
38.23
10
PARK Je-yun
1994
KOR
+4.58
41.23
11
YUKI Tomohiro
1991
JPN
+4.96
44.16
12
MITSUI Kyohei
1993
JPN
+5.65
49.47
13
MEINERS Maarten
1992
NED
+5.87
51.16
14
MIURA Asahi
1997
JPN
+6.21
53.77
15
MIYAZAKI Madoka
1995
JPN
+6.39
55.16
16
SEKIGUCHI Kai
1996
JPN
+7.63
64.70
17
HAYASHI Tatsuaki
2000
JPN
+8.22
69.24
18
MATSUMOTO Tatsuki
1996
JPN
+9.24
77.08
19
YOSHIDA Shunta
1999
JPN
+10.77
88.86
20
HAMABE Hiromu
1999
JPN
+10.89
89.78
21
TAKEDA Kazumasa
1994
JPN
+11.01
90.70
22
KOYAMA Kei
2000
JPN
+11.93
97.78
23
SASAGAWA Shunya
1996
JPN
+12.94
105.55
24
NAKAJIMA Yusuke
1999
JPN
+13.21
107.63
25
ISHIDA Takayuki
1994
JPN
+13.23
107.78
26
HASEBE Hiroto
1999
JPN
+14.25
115.63
27
YOKOYAMA Yujiro
1998
JPN
+15.99
129.01
28
TAKEUCHI Hinata
1999
JPN
+16.32
131.55
29
TAKADA Tomoya
1999
JPN
+18.99
152.09
30
TERAI Chiaki
2000
JPN
+21.88
174.33
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
CHIBA Naoya
2000
JPN
 
TAKAHASHI Seiji
1998
JPN
 
NAKAI Yuto
1998
JPN
 
MASUDO Yuma
2000
JPN
 
SAMBUICHI Asahi
1999
JPN
 
TAKAHASHI Takuya
1998
JPN
 
TAKEI Kento
1996
JPN
 
SAKURAI Takashi
1997
JPN
 
KITABAYASHI Riki
1999
JPN
 
KOBAYASHI Hiroto
1999
JPN
 
YOKOKAWA Satoru
1999
JPN
 
VORONOV Aleksandr
1997
RUS
 
ISHIJIMA Yuichiro
2000
JPN
 
MIKAMI Masato
1991
JPN
 
SONOBE Ryuya
1997
JPN
 
SHIMADA Kebin
1998
JPN
 
SUGAWARA Yasutaka
1996
JPN
 
NAKAGAWA Shin
1998
JPN
 
KIRIKUBO Reo
1995
JPN
 
KONNO Chikara
2000
JPN
 
USAMI Shintaro
1990
JPN
 
YOSHIZAWA Shuzo
1997
JPN
 
YAMAKOSHI Takafumi
1997
JPN
 
NAKAMATA Kazuki
1997
JPN
 
SHIMADA Kento
1998
JPN
 
YOSHIDA Kaimu
2000
JPN
 
STRAKA Jan
1997
CZE
 
MIKAMI Taiga
1998
JPN
 
SATO Hirotoshi
1995
JPN
 
YOSHIDA Keita
1996
JPN
 
YAMADA Kyosuke
1997
JPN
 
BUSTA Julian
1997
AUT
 
WAKATSUKI Hayata
1999
JPN
 
OMORI Mon
1997
JPN
 
YAHATA Yuzuki
1999
JPN
 
KAMEBUCHI Teppei
1998
JPN
 
SENDLHOFER Lukas
1996
AUT
 
NOGER Cedric
1992
SUI
 
REYMOND Marco
1994
SUI
 
SCHMID Alexander
1994
GER
 
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
 
BINDERITSCH Bernhard
1994
AUT
 
SAUTER Paul
1994
GER
 
LUNDBAECK Gustav
1993
SWE
 
SCHMID Philipp
1986
GER
 
KUDO Yoshihiro
1995
JPN
 
YOKOYAMA Ryutaro
1997
JPN
 
FUKASE Satoshi
1996
JPN
 
SEINO Koyu
1993
JPN
 
FUJIHARA Sota
1994
JPN
 
GOTO Yushi
1997
JPN
 
OBARA Kenta
1994
JPN
 
NARITA Hideyuki
1993
JPN
 
ZHILIN Alexey
1992
RUS
 
HONG Dong-kwan
1995
KOR
 
SHIN Masanori
1993
JPN
 
KONO Kyosuke
1991
JPN
 
SATO Shintaro
1996
JPN
 
KYUNG Sung-hyun
1990
KOR
 
GUT Ian
1995
SUI
 
Disqualified 1st run
Did not start 1st run