Wanlong Ski Resort (CHN)

Far East Cup
Men's Giant Slalom

OFFICIAL RESULTS

Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
NOVIKOV Vladislav
1993
RUS
2:00.84
12.60
2
KYUNG Sung Hyun
1990
KOR
+0.41
15.93
3
HEDSTROEM Tobias
1998
SWE
+1.58
25.41
4
VENNERSTROEM Filip
1998
SWE
+1.61
25.66
5
DRUGOV Yuriy
1995
RUS
+1.69
26.31
6
VORONOV Aleksandr
1997
RUS
+1.74
26.71
7
KIM Hyeontae
1990
KOR
+1.88
27.85
8
CASSMAN Oscar
1998
SWE
+2.01
28.90
9
DVORNIK Aljaz
1995
SLO
+2.09
29.55
10
SHIN Masanori
1993
JPN
+2.20
30.44
11
MITSUI Kyohei
1993
JPN
+2.23
30.69
11
KAKIZAKI Yumenosuke
1995
JPN
+2.23
30.69
13
SATO Shintaro
1996
JPN
+2.31
31.33
14
SCHWAIGER Hansi
1994
GER
+2.36
31.74
15
ZHILIN Alexey
1992
RUS
+2.45
32.47
16
WAKATSUKI Hayata
1999
JPN
+2.47
32.63
17
RICHARDS Ben
2000
NZL
+2.49
32.79
18
MIYAMOTO Shinya
1992
JPN
+2.57
33.44
19
KOYAMA Yohei
1998
JPN
+2.77
35.06
20
YAMAKOSHI Ryohei
1996
JPN
+2.87
35.88
21
SHIOIRI Takashi
1998
JPN
+3.02
37.09
22
NARITA Hideyuki
1993
JPN
+3.06
37.42
23
PARK Je-yun
1994
KOR
+3.21
38.63
24
JONSSON Carl
2000
SWE
+3.35
39.77
25
GOTO Yushi
1997
JPN
+3.48
40.82
26
HONG Dongkwan
1995
KOR
+3.53
41.23
27
MIYAZAKI Madoka
1995
JPN
+3.58
41.63
28
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
+4.53
49.34
29
SHIMADA Kento
1998
JPN
+4.57
49.66
30
FUJIYOSHI Ren
1998
JPN
+4.74
51.04
31
AIHARA Shiro
2001
JPN
+4.88
52.18
32
HAFERMAN Eric
1994
USA
+5.17
54.53
33
LINDQVIST Axel
2000
SWE
+5.21
54.85
34
YAMADA Kyosuke
1997
JPN
+5.36
56.07
35
AIHARA Taro
1999
JPN
+5.52
57.37
36
LEE Han-Hee
1997
KOR
+5.77
59.39
37
NAKAGAWA Shin
1998
JPN
+6.05
61.66
38
STRAKA Jan
1997
CZE
+6.14
62.39
39
VUKELIC William
1998
CRO
+6.24
63.21
40
KUDO Yoshihiro
1995
JPN
+6.42
64.67
41
DVORNIK Jaka
1997
SLO
+6.84
68.07
42
YOSHIZAWA Shuzo
1997
JPN
+7.15
70.59
43
HAGIUDA Hiroyuki
1996
JPN
+7.20
70.99
44
SATO Ryuma
1999
JPN
+7.51
73.51
45
KOYAMA Kei
2000
JPN
+7.55
73.83
46
KOYAMA Takayuki
2001
JPN
+7.95
77.07
47
OMORI Mon
1997
JPN
+8.09
78.21
48
ZAKURDAEV Igor
1987
KAZ
+8.32
80.07
49
JUNG Minsik
1997
KOR
+8.44
81.05
50
HAYASHI Tatsuaki
2000
JPN
+8.53
81.78
51
KIM Dong-Cheul
1997
KOR
+9.18
87.05
52
TAKAHASHI Takuya
1998
JPN
+9.31
88.10
53
INOMATA Yu
2000
JPN
+9.56
90.13
Did not qualify for 2nd run
FUNAMOTO Kanau
2001
JPN
 
SATO Shintaro
2001
JPN
 
SATORI Kazuki
2001
JPN
 
HO Ping-Jui
1998
TPE
 
WANG Rongtao
1999
CHN
 
SAITO Fuyuki
1998
JPN
 
FUJIWARA Hirotsugu
1999
JPN
 
GIM Kun-Hui
2000
KOR
 
OKAMOTO Ryu
2000
JPN
 
FUKUDA Tsukasa
1995
JPN
 
WANG Liwei
1999
CHN
 
KANG Chang-Yeon
1999
KOR
 
ZHOU Dongjun
1989
CHN
 
ZHANG Xiaosong
1997
CHN
 
HAGIUDA Sumitaka
1999
JPN
 
HORIKAWA Ryoma
1998
JPN
 
FUKATANI Mahiro
2000
JPN
 
CONG Liang
1997
CHN
 
CARLSON Hunter
1998
USA
 
ZHURAVCHENKO Stepan
2000
RUS
 
ANDREWS Sam
1996
NZL
 
HASHIMOTO Izumi
1997
JPN
 
ITO Hodaka
1996
JPN
 
NAKAJIMA Shuto
1997
JPN
 
TUKHTAEV Komiljon
1997
UZB
 
ITO Shugo
2000
JPN
 
DANOV Sergey
1997
KAZ
 
KOSE Yamato
1998
JPN
 
MASAKI Itsuki
1996
JPN
 
KOYANAGI Kazuha
2000
JPN
 
DOBASHI Gimpei
1996
JPN
 
KUCHIN Zakhar
1997
KAZ
 
NAKAJIMA Goru
1998
JPN
 
ISHIJIMA Yuichiro
2000
JPN
 
KONNO Chikara
2000
JPN
 
NISHI Sota
1996
JPN
 
SATO Shu
1999
JPN
 
TAKAHASHI Taisei
1997
JPN
 
NAKATAI Katsunori
1997
JPN
 
YAMAKOSHI Takafumi
1997
JPN
 
NAKAZAWA Kazushi
1994
JPN
 
TAKEUCHI Rion
1999
JPN
 
MORITA Koya
1997
JPN
 
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
Did not start 1st run