official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
JOHANSSON Emil
1988
SWE
1:27.96
14.52
2
MAJOR Billy
1996
GBR
+0.17
15.93
3
SUNDQUIST Max-gordon
1994
SWE
+0.25
16.59
4
GRYM Hannes
1996
SWE
+0.27
16.76
5
VENNERSTROEM Filip
1998
SWE
+0.41
17.92
6
ROENNGREN Mattias
1993
SWE
+0.57
19.25
7
LETITRE Theo
1997
FRA
+0.77
20.91
8
KARLBERG Lukas
1999
SWE
+1.36
25.81
9
JASICZEK Jedrzej
1997
POL
+1.46
26.64
10
SALERNO Hugo
1995
FRA
+1.68
28.46
11
CASSMAN Oscar
1998
SWE
+1.75
29.04
12
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
+1.78
29.29
13
DALMALM Gustav
1999
SWE
+2.02
31.28
14
HANSSON William
2001
SWE
+2.18
32.61
15
LOENNBERG Philip
1996
SWE
+2.40
34.44
16
RIDDARSTROEM Peter
1994
SWE
+2.52
35.43
17
LINDQVIST Axel
2000
SWE
+2.57
35.85
17
PICCARD Daron
1996
FRA
+2.57
35.85
19
SILFAELT Johan
1996
SWE
+2.61
36.18
20
SCHMITT Thomas
1999
FRA
+2.77
37.51
21
HOLMGREN Oscar
1997
SWE
+2.82
37.92
22
GEDRA Zaks
1998
LAT
+3.00
39.42
23
COLLOMBET Ryan
1998
FRA
+3.10
40.25
24
SEHLBERG Alexander
1998
SWE
+3.52
43.73
25
BIRKNER Alexander
1998
USA
+3.93
47.14
26
AAKERSTROEM Joel
1999
SWE
+4.29
50.12
27
STEINWALL Filip
1997
SWE
+4.57
52.45
28
LUNDQUIST Linus
1999
SWE
+4.59
52.61
29
BALAZ Filip
2001
SVK
+4.95
55.60
30
PLATTER Filip
1997
SWE
+5.01
56.10
31
TOERNQVIST David
1998
SWE
+6.20
65.98
32
BERGKLINT-TOERNROS Oliver
1998
SWE
+6.22
66.14
33
LINDBERG Jon Mikkel
2000
FIN
+6.34
67.14
34
WALLGREN Kalle
1999
SWE
+6.53
68.71
35
MARKLUND Emil
1999
SWE
+6.56
68.96
36
DALMALM Oscar
1999
SWE
+6.92
71.95
37
EDMARK Hugo
2000
SWE
+7.55
77.18
38
SANDIN VAENJE Wilhelm
2000
SWE
+7.92
80.25
39
JOHANSSON Filip
1999
SWE
+8.33
83.65
40
PEDRINI Matteo
2001
FRA
+8.65
86.31
41
LINDEROTH NAGY Jonathan
1999
SWE
+8.89
88.30
42
PEDERSEN Simon
1999
SWE
+10.08
98.18
43
WYFFELS Robin
2002
BEL
+12.60
119.09
44
LOSS Daniels
2000
LAT
+14.56
135.36
45
OLAFSON Rowan
2001
CAN
+15.00
139.01
46
OSHANYK Adam
2002
CAN
+15.04
139.34
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
BAESEN Hugo
2000
SWE
VALLON Enzo
2000
FRA
VIDAL Noah
2002
FRA
LUNDBAECK Edwin
2001
SWE
COTTINEAU Vito
1997
FRA
TEGSTROEM Pontus
2001
SWE
PERSSON Andre
1999
SWE
FORSMAN Rickard
2000
SWE
SMALL James
2001
CAN
SUNDBERG Edvin
2000
SWE
TODD-SAUNDERS Samuel
1996
GBR
VAN CEULEBROECK Dries
2000
BEL
FONDBERG Ricki Keith richard
1999
SWE
FJAELLBERG William
1998
SWE
CHYC Alex
1999
POL
GIRAUD Victor
2000
FRA
HJARTARSON Odin
1997
SWE
HAGBERG Johan
1999
SWE
MONSEN Zack
1997
SWE
STEFFENSSON Edvin
1999
SWE
BERGMARK Jacob
2000
SWE
HAHLIN Olle
1997
SWE
SEMDAHL Mikael
2000
SWE
BERGLUND Gusten
2000
SWE
NYMAN Fabian
1997
SWE
JONSSON William
2001
SWE
SKOERELID Jonathan
1997
SWE
SHARP Keegan
1997
CAN
GRAHN Dan Axel
1994
SWE
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
JONSSON Carl
2000
SWE
ASK Jesper
1994
SWE
ZLATKOV Kamen
1997
BUL
HEDENBERG Wilhelm
1995
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run