official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
VLHOVA Petra
1995
SVK
1:57.46
6.00
2
STAALNACKE Ylva
1992
SWE
+0.01
6.06
3
WIKSTROEM Emelie
1992
SWE
+0.29
7.78
4
SWENN-LARSSON Anna
1991
SWE
+0.33
8.02
5
WIESLER Maren
1993
GER
+0.91
11.58
6
BRUNNER Stephanie
1994
AUT
+1.03
12.31
7
HUBER Katharina
1995
AUT
+1.34
14.21
8
GRUENWALD Julia
1991
AUT
+1.50
15.19
9
EKLUND Nathalie
1992
SWE
+1.56
15.56
10
SKJOELD Maren
1993
NOR
+1.57
15.62
11
SOSIO Federica
1994
ITA
+1.87
17.46
12
MEILLARD Melanie
1998
SUI
+1.94
17.89
13
BLOMQVIST Lisa
1994
SWE
+2.19
19.42
14
GEIGER Christina
1990
GER
+2.34
20.34
15
GUTIERREZ Mireia
1988
AND
+2.43
20.90
16
RESCH Stephanie
1995
AUT
+2.71
22.61
17
KOPP Rahel
1994
SUI
+2.74
22.80
18
DIREZ Clara
1995
FRA
+2.79
23.10
19
PROSTEVA Elena
1990
RUS
+3.30
26.23
20
GILLI Elena
1993
SUI
+4.27
32.17
21
BISSIG Carole
1996
SUI
+4.53
33.77
22
HOERNBLAD Lisa
1996
SWE
+4.62
34.32
23
FORNI Josephine
1994
FRA
+4.93
36.22
24
BREZOVNIK Sasa
1995
SLO
+4.94
36.28
25
WESTMAN Hanna
1993
SWE
+4.97
36.46
26
FANCHINI Sabrina
1988
ITA
+5.50
39.71
27
MAJERCZYK Sabina
1993
POL
+6.10
43.39
28
LYSDAHL Kristin Anna
1996
NOR
+6.32
44.74
29
JELINKOVA Adriana
1995
NED
+6.54
46.09
30
PROKOPYEVA Aleksandra
1994
RUS
+6.61
46.52
31
HONKANEN Riikka
1998
FIN
+6.71
47.13
32
BEKKESTAD Kristiane
1998
NOR
+6.86
48.05
33
GASUNA Lelde
1990
LAT
+6.94
48.54
34
BOEUF Johanna
1997
FRA
+7.05
49.21
35
GERACI Romane
1997
FRA
+7.64
52.83
36
GRANT Lovisa
1995
SWE
+7.95
54.73
37
BANCORA Salome
1993
ARG
+8.17
56.08
38
PAU Nuria
1994
ESP
+8.19
56.20
39
KIRKOVA Maria
1986
BUL
+8.98
61.05
Did not finish 2nd run
HVAMMEN Guro
1997
NOR
NORMARK Kristine
1994
NOR
WILD Simone
1993
SUI
KRAUTGASSER Sabine
1996
ITA
SCHWITTER Tanja
1993
SUI
LIVK Klara
1994
SLO
GRASSL Paulina
1994
SWE
ALPHAND Estelle
1995
FRA
GALLHUBER Katharina
1997
AUT
KANTOROVA Barbara
1992
SVK
DANIOTH Aline
1998
SUI
WIRTH Barbara
1989
GER
ZELLER Lisa-Maria
1992
AUT
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
HINTERREITNER Sissi
1997
AND
RAMENTOL Sara
1996
AND
HROVAT Meta
1998
SLO
GASIENICA-DANIEL Maryna
1994
POL
EDSETH Marte Berg
1998
NOR
PIROVANO Laura
1997
ITA
CHAPUIS Lea
1997
FRA
ENGESET Eirin Linnea
1995
NOR
AHONEN Saana
1994
FIN
STJERNESUND Thea Louise
1996
NOR
WEDIN Louise
1995
SWE
ROMANOVA Anastasia
1993
RUS
LIE Kajsa Vickhoff
1998
NOR
MAKINEN Janina
1996
FIN
AJLEC Desiree
1996
SLO
BUEHLER Rebecca
1992
LIE
DYGRUBER Michaela
1995
AUT
CAPOVA Gabriela
1993
CZE
STEINLECHNER Theresa
1996
AUT
PERRUCHON Martina
1996
ITA
MAIR Chiara
1996
AUT
TILLEY Alexandra
1993
GBR
MIDALI Roberta
1994
ITA
FILSER Andrea
1993
GER
GMUER Chiara
1993
SUI
STOFFEL Elena
1996
SUI
KOECK Hannah
1994
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run