official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
BERTHOLD Frederic
1991
AUT
1:18.47
35.08
2
LIEBL Sebastian
1989
GER
+0.53
39.20
3
CRAWFORD Douglas
1987
GBR
+0.55
39.36
4
STUERMER Bastian
1988
GER
+1.56
47.21
5
NAMBERGER Hannes
1989
GER
+1.61
47.60
6
STENCOSKI Goce
1988
AUT
+2.06
51.09
7
STEINBACHER Christian
1990
GER
+2.13
51.64
8
MITTERER Christian
1990
GER
+2.20
52.18
9
KRAL Benjamin
1990
GER
+3.21
60.03
10
SCHWAIGER Dominik
1991
GER
+3.78
64.46
11
TIPPELREITHER Lukas
1991
AUT
+3.81
64.70
12
PTACEK Peter
1989
GER
+4.24
68.04
13
BLASCHKE Julian
1991
GER
+4.29
68.43
14
BISCHOF Martin
1991
AUT
+4.86
72.86
15
ACKERMANN Marvin
1991
GER
+4.92
73.33
16
KIENREICH Manuel
1990
AUT
+5.10
74.73
17
EHRENECKER Christoph
1991
AUT
+5.87
80.71
18
DORSCH Tobias
1991
GER
+6.19
83.20
19
REISER Stefan
1990
GER
+6.26
83.74
20
GEHRING Alexander
1990
GER
+6.27
83.82
21
MACBAIN Scott
1987
GBR
+6.52
85.76
21
HINTERMAN Sven
1991
SLO
+6.52
85.76
23
LEITINGER Roland
1991
AUT
+6.78
87.79
24
SCHWARZENBOECK Hannes
1990
GER
+6.87
88.49
25
DUMPS Lukas
1991
GER
+7.80
95.71
26
FINK Fabian
1990
GER
+8.48
101.00
27
MEIER Alemax
1991
GER
+8.64
102.24
28
KEIL Uwe
1988
GER
+8.81
103.57
29
CORNETTE Niels
1991
BEL
+9.38
108.00
30
OTTILINGER Patrick
1989
GER
+9.98
112.66
31
ORTNER Michael
1991
GER
+10.28
114.99
32
WOERNDL Dominik
1991
GER
+10.35
115.54
33
FUNK Florian
1988
GER
+11.45
124.09
34
LANGEGGER Bernhard
1991
AUT
+11.53
124.71
35
FIETZ Andreas
1990
GER
+11.88
127.43
36
SCHMIDT Florian
1989
GER
+11.90
127.59
37
DELVAUX Nils
1991
BEL
+13.70
141.58
38
MUELLER Philipp
1991
GER
+15.36
154.48
39
RATZESBERGER Simon
1991
GER
+15.38
154.64
40
PAPENDICK Tim
1990
GER
+16.49
163.27
41
BERENFELD Marco
1989
GER
+17.64
172.21
42
WEIL Hermann
1991
GER
+17.93
174.46
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
ZIEKE Kevin
1989
GER
KOLB Domenic
1989
GER
KOLLER Christoph
1990
GER
THOMSON Ryan
1988
GBR
KIRSCHIG Robin
1990
GER
WETZEL Maximilian
1991
GER
KETTERER Jeremias
1989
GER
HOGGER Bernhard
1991
GER
BRENNSTEINER Stefan
1991
AUT
BOHNACKER Daniel
1990
GER
FIDJELAND Alexander
1991
GER
GUTMANN Moritz
1990
GER
KRITZER Daniel
1989
GER
WILLEMSEN Victor
1989
BEL
WAGENEDER Maximilian
1990
AUT
WALLNER Max
1991
GER
FRANK Josef
1991
GER
STAUBITZER Benedikt
1990
GER
ZACHER Andi
1990
GER
BIMBER Steffen
1988
GER
ALBRECHT Johannes
1988
AUT
PLENAGL Alexander
1988
GER
WHELAN Peter-Edwin
1989
GBR
AICHER Lukas
1991
GER
BRANDL Sebastian
1989
AUT
RESENBERGER Anton
1988
GER
BAYER Patrick
1989
GER
JUDYCKI Linton
1988
USA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run